Jarosław Kaczyński i Karolina Korwin Piotrowska
ons.pl/East News

Karolina Korwin Piotrowska o wynikach wyborów: „Kacza zagłada czy nowe rozdanie”?

Jarosław Kaczyński i Karolina Korwin Piotrowska
ons.pl/East News

Karolina Korwin Piotrowska skomentowała wyniki wyborów parlamentarnych w swoim najnowszym felietonie. Dziennikarka podsumowała też zakończoną właśnie kampanię wyborczą. Piotrowska jest pełna obaw o następne cztery lata pod rządami PiS, lecz pisze i o innych ugrupowań politycznych. Wieczór wyborczy podsumowuje tymi słowami:

To był wieczór z przewidywaną od dawna niespodzianką. PiS wygrywa. Będzie zamordyzm czy wesele? Kacza zagłada czy nowe rozdanie? Okaże się wkrótce... na naszych zadkach. (...)  Szaleństwo trwało w niedzielę cały dzień bo Twitter podawał ceny z #bazarek a tam wynikało, że pistacje i kaczki będą drogie, czyli będzie dobry wynik wyborczy PiS. Druga na liście komitetów wyborczych była PO czyli ośmiorniczki albo nerkowce idą cały dzień w dół, mocno zaś cały dzień stały "ciasteczka" czyli Ruch Pawła Kukiza. Rządzić więc nami będzie kaczka nadziewana ciasteczkami. Zobaczymy, czy to się okaże strawne i zdrowe, czy zgagi po tym nie będzie. Bo czy smaczne, to nawet nie pytam - napisała dziennikarska w swoim felietonie dla onet.pl.

Korwin Piotrowska otwarcie pisze o tym, że w jej środowisku taki wynik wyborów nie cieszy:

Część moich znajomych już od wtorku po debacie oficjalnie w żałobie, wieści nadchodzącą jesień średniowiecza oraz państwo wyznaniowe i koniec wesołej Polski. Są tacy, którzy pisali od rana na fejsbuniu, że "wyjeżdżają z tego cholernego kraju".

Dziennikarka w ostrych słowach podsumowuje także samą kampanię wyborczą, pisząc o niej że była nudna, a wielu polityków ją zwyczajnie przespało:

To była nudna i niezbyt mądra kampania, z której niewiele wynikło. Politycy bezczelnie odbębniali w mediach nauczone na pamięć. teksty i bezmyślnie, bez poszanowania dla nas, wyborców, klepali durne czytanki przygotowane przez sztaby wyborcze. (...) Politycy przespali tę kampanię tak jak i przespali pod kołderką parę ostatnich lat. Uznali, że wszystko już można ludziom wcisnąć, traktowali nas jak stado baranów, jak beznamiętną "szarą masę", która nie myśli. Błąd, moi drodzy państwo, całkiem nieźle kombinuje i jak trzeba, daje czerwone kartki albo kopa w....

A wy jak oceniacie wyniki wyborów? Podzielacie zdanie Karoliny Korwin Piotrowskiej? W Internecie aż roi się od memów z komentarzami!

 

Karolina Korwin Piotrowska

 

Karolina Korwin Piotrowska na prezentacji wiosennej ramówki TVN Style 2015

 

Triumfujący Jarosław Kaczyński w towarzystwie Marty Kaczyńskiej

 

Marta Kaczyńska w czarnej marynarce
East News

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39