Karol Linetty z dziewczyną i Anną Lewandowską Karol Linetty, Jurata partnerka Karola Linetty Karol Linetty z Anną Lewandowską Karol Linetty
Karol Linetty z dziewczyną i Anną Lewandowską
Instagram
1/8
Karol Linetty z dziewczyną i Anną Lewandowską
Instagram

Karol Linetty to będzie jedno z największych objawień polskiej reprezentacji na Mundialu 2018? Ten 23-letni zawodnik ze Żnina to prawdziwy talent, który dopiero teraz został doceniony przez Nawałkę. Linetty na Euro 2016 pojechał, ale niestety nie zagrał. Jednak teraz na Mundialu może zabłysnąć! To młody, ale bardzo doświadczony zawodnik. Na co dzień gra w UC Sampdoria - włoskim klubie piłkarskim z siedzibą w Genui.

 

Zobacz także: Nowe hasło dla polskiej reprezentacji nie spodobało się Polakom!

 

Co wiemy o Karolu Linetty? Kim jest jego piękna dziewczyna? I co łączy go z Anną Lewandowską? Tego wszystkiego dowiesz się z naszej galerii!

 

Więcej tutaj: Czołowy piłkarz reprezentacji Polski trafił do szpitala! NIE POJEDZIE na Mundial?

2/8
Karol Linetty, Jurata

Karol Linetty - urodzony w Żninie piłkarz reprezentacji Polski występujący na pozycji pomocnika. Karol Linetty jest wychowankiem Lecha Poznań, do którego trafił z juniorskiej drużyny Sokoła Damasławek.

 

Karol Linetty rozegrał w Lechu Poznań 112 meczów, w których zdobył jedenaście bramek. Z Poznania trafił do włoskiego klubu Sampdoria Genua, w którym zadebiutował 14 sierpnia 2016 roku w meczu Pucharu Włoch. Przeciwnikami Sampdorii była drużyna Bassano.

 

W reprezentacji Polski Karol Linetty zadebiutował 18 stycznia 2014 roku zdobywając bramkę w wygranym 3:0 meczu przeciwko Norwegii. Linetty znalazł się w 23-osobowej kadrze na mistrzostwa Europy we Francji, ale nie wystąpił w ani jednym spotkaniu. Na koncie Karola Linetty'ego jest również awans do półfinału mistrzostw Europy razem z reprezentacją Polski do lat 17.

3/8
partnerka Karola Linetty
East News

Wioletta Kanafa pochodzi ze Słupcy. Z Karolem Linetty poznali się w klinice Rehasport, gdzie Karol leczył kontuzję. Wioletta pracowała tam w rejestracji.

Spotkaliśmy się w windzie i zaproponował mi wodę aloesową - wspominała na łamach "Przeglądu Sportowego".

Co o nim jeszcze mówiła?

Nie chciałam, więc przekazał mi ją przez pielęgniarkę, zostawiając na etykiecie swój numer telefonu. Spotkaliśmy się kilka dni później. (...) Podoba mi się w nim to, że jest bardzo skromny. A przy tym także ciągle uśmiechnięty i potrafiący zadbać o kobietę - dodała Wioletta Kanafa.

4/8
Karol Linetty z Anną Lewandowską
Instagram

Co łączy Karola Linetty z Anną Lewandowską? Lewandowska jest jego dietetyczką. Okazuje się, że Ania dba nie tylko o Roberta w sprawach żywieniowych ;)

 

Z porad żywieniowych Ani Lewandowskiej korzystają m.in. Karol Linetty, Arkadiusz Milik, Sławomir Peszko czy Artur Sobiech.

5/8
Karol Linetty

- Myślę że każdy piłkarz marzy o tym, żeby pojechać na mistrzostwa świata. To wielka sprawa tam pojechać - zaznaczył. - Przecież każde dziecko marzy o tym, żeby grać w reprezentacji. Jedziemy tam, żeby wygrywać mecze. Dwa pierwsze będą według mnie najważniejsze - mówił na konferencji Linetty przed Mundialem.

6/8
Karol Linetty z dziewczyną
Instagram

Ze swoją dziewczyną Wiolettą Kanafą, Karol Linetty poznał się w klinice Rehasport, gdzie leczył kontuzję. Wioletta pracowała tam w rejestracji.

7/8
Bartek Kapustka, Karol Linetty
8/8
Karol Linetty z dziewczyną
East News
Więcej na temat Mundial Mundial 2018