bio

 • Wiek:
  24 lat
 • Data urodzenia:
  2 lutego 1995
 • Zawód:
  piłkarz, sportowiec
 • Wzrost:
  176cm
 • Znak zodiaku:
Karol Linetty - pochodzący z Damasławka i urodzony w Żninie piłkarz reprezentacji Polski występujący na pozycji pomocnika. Karol Linetty jest wychowankiem Lecha Poznań, do którego trafił z juniorskiej drużyny Sokoła Damasławek. W ekstraklasie zadebiutował 2 listopada 2012 roku w wygranym 1:0 meczu przeciwko Wiśle Kraków. Na pierwszego gola Karol Linetty czekał do 1 marca 2014 roku, zdobył wtedy bramkę w wygranym 4:0 meczu z Piastem Gliwice. Razem z drużyną Lecha Poznań Karol Linetty zdobył tytuł mistrza Polski za sezon 2014/15, a także Superpuchar Polski strzelając jedną z bramek w zwycięskim meczu 3:0 przeciwko Legii Warszawa. Dobre występy na krajowych boiskach zapewniły Karolowi Linetty'emu tytuł Odkrycia Roku w plebiscycie tygodnika Piłka Nożna. Karol Linetty rozegrał w Lechu Poznań 112 meczów, w których zdobył jedenaście bramek. Z Poznania trafił do włoskiego klubu Sampdoria Genua, w którym zadebiutował 14 sierpnia 2016 roku w meczu Pucharu Włoch. Przeciwnikami Sampdorii była drużyna Bassano.
W reprezentacji Polski Karol Linetty zadebiutował 18 stycznia 2014 roku zdobywając bramkę w wygranym 3:0 meczu przeciwko Norwegii. Linetty znalazł się w 23-osobowej kadrze na mistrzostwa Europy we Francji, ale nie wystąpił w ani jednym spotkaniu. Na koncie Karola Linetty'ego jest również awans do półfinału mistrzostw Europy razem z reprezentacją Polski do lat 17.

Karol Linetty prywatnie

Ze swoją dziewczyną Wiolettą Kanafą, Karol Linetty poznał się w klinice Rehasport, gdzie leczył kontuzję. Wioletta pracowała tam w rejestracji. - Spotkaliśmy się w windzie i zaproponował mi wodę aloesową - wspominała dziewczyna na łamach "Przeglądu Sportowego" - Nie chciałam, więc przekazał mi ją przez pielęgniarkę, zostawiając na etykiecie swój numer telefonu. Spotkaliśmy się kilka dni później. (...) Podoba mi się w nim to, że jest bardzo skromny. A przy tym także ciągle uśmiechnięty i potrafiący zadbać o kobietę.