Kamil Durczok
ONS

Kamil Durczok jednak nie molestował? Są wyniki kontroli

Kamil Durczok
ONS

Kamil Durczok niewinny?


Po doniesieniach o mobbingu i molestowaniu w stacji TVN i redakcji "Faktów", Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła swoją kontrolę w stacji. Dziś zostały upublicznione jej wyniki. Czy znaleźli dowody, że Kamil Durczok  molestował lub mobbingował swoich pracowników?

 

 

 

"Kontrolerzy rozmawiali z obecnymi i byłymi pracownikami „Faktów”. Wnioski po kontroli PIP są korzystne dla byłego szefa „Faktów” Kamila Durczoka", podaje "Newsweek".

 


Komisja znalazła tylko kilka uchybień w działaniach pracodawców, ale żadne z nich nie dotyczy Kamila Durczoka, byłego szefa "Faktów" TVN. W swoich dokumentach Państwowa Inspekcja Pracy nie pisze nic o molestowaniu, ani mobbingu. W raporcie nazwisko Durczok pada tylko raz w kontekście „struktury zależności w dziale informacji".

 

 

 

 

 

Kamil Durczok kontra "Wprost"


Afera z Kamilem Durczokiem zaczęła się na początku roku, gdy tygodnik "Wprost" napisał o molestowaniu seksualnym w jednej ze znanych stacji. Ofiarą pewnego znanego prezentera miała być dziennikarka, którą cytował tygodnik. Nie padło żadne nazwisko, ale pojawiły się plotki, że byłym przełożonym dzienniikarki jest Kamil Durczok. Dziennikarz wszystkiemu zaprzeczył. Stacja TVN powołała specjalną komisję, która miała wyjazać, czy w stacji rzeczywiście dochodziło do molestowania albo mobbingu. Komisja zidentyfikowała przypadki "niepożądanych zachowań". Kamil Durczok odszedł z TVN-u.


Krótko potem prokuratura zajęła się sprawą molestowania, ale po zbadaniu tematu sąd odmówił wszczęcia postępowania w sprawie molestowania seksualnego w TVN-ie. Stwierdzo, że „nie doszło do przestępstwa polegającego na doprowadzeniu innej osoby do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej przez nadużycie stosunku zależności". Teraz również wnioski Państwowej Inspekcji Pracy są korzystne dla Durczoka. Czy w obliczu tych faktów uda mu się wrócić do telewizji i wygrać w sądzie sprawę o zniesławienie? Dziennikarz żąda dużych pieniędzy! (Zobacz: "Durczok walczy o dobre imię i 9 mln złotych!").

 

 

 

 

 

 

 

Kamil Durczok zdjęcia rzeczy z Wprost, molestowanie, mobbing, afera, zoofiliaKamil Durczok zdjęcia rzeczy z Wprost, molestowanie, mobbing, afera, zoofilia

 

 

 

 

 

Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01