Joanna Mazur i Jan Kliment w Tańcu z gwiazdami
East News

Ile pieniędzy zebrano już dla Joanny Mazur? Ta kwota robi wrażenie!

Joanna Mazur i Jan Kliment w Tańcu z gwiazdami
East News

Historia Joanny Mazur, niewidomej lekkoatletki, biorącej udział w show "Taniec z Gwiazdami" wstrząsnęła nie tylko jurorami programu, ale także widzami. Joanna Mazur zaczęła tracić wzrok w wieku 7 lat, natomiast 5 lat później już nic nie widziała. Nie poddała się jednak i zaczęła spełniać swoje marzenia. 

Obecnie jest multimedalistką mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych oraz uczestniczką Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2016. Teraz podbija parkiet "Tańca z Gwiazdami", mimo że nigdy nie widziała, jak wyglądają układy taneczne, które wykonuje. NIe tylko jednak to poruszyło widzów. W ostatnim, 6. odcinku, pokazano bowiem nagranie z jej mieszkania. Okazało się, że Joanna Mazur mieszka w kilkumetrowym pokoju w internacie, a łazienkę i ubikację dzieli z innymi na korytarzu. 

Internauci zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla Joanny Mazur

Nagranie z mieszkania poruszyło wszystkich - zarówno jurorów, jak i widzów. Iwona Pavlović rozpłakała się na wizji i powiedziała, że chciałaby, by Joanna zamieszkała z nią. Natomiast Andrzej Grabowski oburzył się warunkami, w jakich żyje Joanna i powiedział: 

Bardzo dobrze, że ten film powstał, że on został pokazany. To jest kwestia Joasi i jej życia, ale prawdopodobnie kwestia nie tylko jej, bo jest wielu sportowców, szczególnie niepełnosprawnych, którzy prawdopodobnie żyją w takich warunkach. Pomyślcie państwo co się stanie, jeśli Joanna przestanie zdobywać medale i co? I ona w tym internacie zostanie? Ta mistrzyni świata z której jesteśmy dumni my Polacy, nasz kraj, nasza ojczyzna... 

Widzów również wstrząsnął materiał wideo. Postanowili zacząć zbierać pieniądze dla sportsmenki. 

Podczas gdy polscy piłkarze o osiągnięciach trzecioligowych są sponsorowani i nagradzani na różnych polach - niepełnosprawna Joasia zdobywająca medale w mistrzostwach Europy i świata mieszka w internacie bez własnej toalety i warunków, na jakie zasługuje. Pomóżmy jej zebrać pieniądze na mieszkanie - czytamy opisy różnych zbiórek.

W serwisie zrzutka.pl zbiórkę dla Joanny zorganizował Tomasz Lipok. (TU LINK) Na stronie pomagam.pl organizatorem jest Dominika Szostak. (TU LINK). Nie minęło nawet 12 godzin od czasu rozpoczęcia zbiórki, a na stronie pomagam.pl zebrano już 98 tysięcy złotych (celem jest 100 tysięcy). Natomiast na stronie zrzutka.pl zebrano ponad 8 tysięcy (celem jest 200 tys.). Wy też bierzecie udział w zbiórce pieniędzy dla Joanny? 

 

W 6. odcinku "Tańca z Gwiazdami" pokazano, w jakich warunkach żyje Joanna Mazur

Smutna Joanna Mazur w Tańcu z gwiazdami
East News

Joanna Mazur nie ma nawet własnej łazienki i toalety

Joanna Mazur płacze, pokazując swoje mieszkanie
Polsat

Zobacz także: Polacy ruszyli na pomoc Joannie Mazur! W sieci organizowane są zbiórki pieniędzy

Więcej na temat Taniec z Gwiazdami Joanna Mazur
Przeładuj

"Hotel Paradise: Ivan odpowiada na zarzuty Aty! "Została urażona damska duma”. Tego nie pokazali w telewizji!

zobacz 05:13