Party Stories
Justyna Steczkowska odznaczona medalem Gloria Artis
ONS
Newsy

Nie tylko Górniak! Justyna Steczkowska i Edyta Bartosiewicz też zostały odznaczone medalem od Ministra Kultury!

Justyna Steczkowska, Artur Andrus, Dorota Masłowska i Edyta Bartosiewicz - to tylko kilka kolejnych artystów z długiej listy nagrodzonych medalem Gloria Artis, przyznawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gala odbyła się 21 października 2015.

 

Tydzień temu Ministerstwo Kultury przyznało medale m.in. Edycie Górniak, Agnieszce Chylińskiej i Michałowi Żebrowskiemu. Druga gala odbyła się już bez udziału fotoreporterów. Laureaci odebrali odznaczenia z rąk Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej:

Świadomie zaprosiłam nie tylko tych, którzy w sposób oczywisty przekonują każdego słuchacza, widza, czytelnika do swojej twórczości jako tej będącej w domenie ministra kultury. Ale także tych, którzy wydają się troszeczkę nieoczywiści. I chciałabym z mocą podkreślić, że właśnie działalność i aktywność twórcza ludzi - w dziedzinie muzyki uważanej za popularną, czy pisarzy działających w gatunkowej prozie niekiedy uznawanej za mniej znaczącą - są równie ważne dla polskiej kultury. Każdy twórca jest przewodnikiem, który prowadzi przez kulturę. I to przewodnictwo musi trafić do serc i umysłów ludzi o bardzo różnych poglądach, gustach i preferencjach. Najważniejsze z punktu widzenia społecznego jest uczestnictwo w kulturze. Jesteście wszyscy państwo ważni i to jest dla mnie dzisiaj najistotniejsze. Zmieniacie polską rzeczywistość i stosunek Polaków do kultury i za to chciałabym wam podziękować" – powiedziała, wręczając medale prof. Omilanowska.

Na gali pojawiła się m.in. Edyta Bartosiewicz, która pokazała fotkę na swoim Facebooku.

 

Serdecznie gratulujemy laureatom!

 

Zobacz także: Steczkowska, Bujakiewicz, Książkiewicz, Mensah - zobaczcie co robią razem Maroku!

 

Edyta Bartosiewicz i Lora Szafran

 

Z Lorą Szafran w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowegona przyznaniu medali 'Zasłużony Kulturze Gloria Artis' :)

Posted by Edyta Bartosiewicz on 21 październik 2015

 

Justyna Steczkowska nie mogła pojawić się na gali

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Wojciech Mazolewski w kapeluszu
Newsy
Edyta Górniak i Wojciech Mazolewski w restauracji. Co wyniknie z tego spotkania? ZDJĘCIA
Małgorzata Kożuchowska w szarym płaszczu
ONS
Newsy
Małgorzata Kożuchowska też dostała medal! Ale nie mogła go odebrać. Dlaczego?

Małgorzata Kożuchowska dostała medal Gloria Artis od Ministerstwa Kultury. Aktorka została wyróżniona wraz z innymi aktorami Teatru Narodowego w Warszawie za wybitne zasługi na rzecz kultury ( w tym roku obchodzimy jubileusz 250-lecia teatru publicznego w Polsce). Złoty medal otrzymał Jan Frycz. Małgorzata Kożuchowska i Dominika Kluźniak - medale brązowe! Jednak Małgorzaty Kożuchowskiej zabrakło na uroczystości.  Z jakiego powodu? Ruszyły własnie zdjęcia do nowego serialu "Druga szansa" z Kożuchowską w roli głównej. Aktorka  gra w serialu menedżerkę gwiazd, jedną z jej klientek będzie bohaterka grana przez  Magdalenę Boczarską . Kożuchowska pochwaliła się na Facebooku zdjęciem z Magdą z poniedziałkowej sesji do serialu.     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Nasze wspólne plany nabierają rumieńców...Magdalena Boczarska - moja gwiazda!!! Posted by Małgorzata Kożuchowska on  28 październik 2015 Dzisiaj kręcono m.in. sceny z Karoliną Korwin-Piotrowską. Medal w imieniu aktorki odebrał dyrektor Teatru Narodowego  Jan Englert . Wcześniej taki medal otrzymał m.in. Andrzej Chyra, który przeszedł na galę ze swoim malutkim synkiem i partnerką.  Zobacz: Edyta Górniak uhonorowana medalem Ministerstwa Kultury!   Dominik Kluźniak z mężem na uroczystości rozdania medali Gloria Artis w Ministerstwie Kultury: Jan Frycz po odebraniu złotego medalu Gloria Artis za zasługi na rzecz kultury: Jan Englert przyjechał odbierać medal za Małgorzatę Kożuchowską:

ONS
Newsy
Z ostatniej chwili: Nie żyje ojciec Pawła Kukiza
Przegrał walkę z chorobą

Jak podał "Fakt", nie żyje ojciec kandydata na prezydenta PR, Pawła Kukiza . Tadeusz Kukiz miał 83 lata i od dawna zmagał się z chorobą nowotworową, która stała się przyczyną jego śmierci. Stan jego zdrowia nagle pogorszył się podczas tegorocznej kampanii prezydenckiej. Paweł Kukiz przerwał kampanię i spotkania z wyborcami, by czuwać nad zdrowiem ojca , wówczas tak pisał na jednym z portali społecznościowych: Muszę przerwać kampanię i jechać do mojego ojca. Miłość do Polski zawdzięczam jego wychowaniu. Bardzo przepraszam Olsztynian. Osoby wierzące proszę o Modlitwę w intencji zdrowia mojego Taty. Wiem, że Modlitwa bardzo pomaga a ja strasznie chciałbym, żeby był świadkiem naszego sukcesu bo w ogromnej mierze jest jego współtwórcą. Dziękuję Wam . Tadeusz Kukiz jest autorem licznych publikacji medycznych, przez trzydzieści lat był kierownikiem oddziału chorób wewnętrznych w szpitalu w Niemodlinie. W roku 2012 został również odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Paweł Kukiz ma za sobą również zmagania z problemami zdrowotnymi swojej córki. Zobacz: Córka Pawła Kukiza już po przeszczepie! Zobacz też na Polki.pl: Psychoonkologia czyli psychika kontra nowotwór  

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner