Justyna Steczkowska odznaczona medalem Gloria Artis
ONS

Nie tylko Górniak! Justyna Steczkowska i Edyta Bartosiewicz też zostały odznaczone medalem od Ministra Kultury!

Justyna Steczkowska odznaczona medalem Gloria Artis
ONS

Justyna Steczkowska, Artur Andrus, Dorota Masłowska i Edyta Bartosiewicz - to tylko kilka kolejnych artystów z długiej listy nagrodzonych medalem Gloria Artis, przyznawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gala odbyła się 21 października 2015.

 

Tydzień temu Ministerstwo Kultury przyznało medale m.in. Edycie Górniak, Agnieszce Chylińskiej i Michałowi Żebrowskiemu. Druga gala odbyła się już bez udziału fotoreporterów. Laureaci odebrali odznaczenia z rąk Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej:

Świadomie zaprosiłam nie tylko tych, którzy w sposób oczywisty przekonują każdego słuchacza, widza, czytelnika do swojej twórczości jako tej będącej w domenie ministra kultury. Ale także tych, którzy wydają się troszeczkę nieoczywiści. I chciałabym z mocą podkreślić, że właśnie działalność i aktywność twórcza ludzi - w dziedzinie muzyki uważanej za popularną, czy pisarzy działających w gatunkowej prozie niekiedy uznawanej za mniej znaczącą - są równie ważne dla polskiej kultury. Każdy twórca jest przewodnikiem, który prowadzi przez kulturę. I to przewodnictwo musi trafić do serc i umysłów ludzi o bardzo różnych poglądach, gustach i preferencjach. Najważniejsze z punktu widzenia społecznego jest uczestnictwo w kulturze. Jesteście wszyscy państwo ważni i to jest dla mnie dzisiaj najistotniejsze. Zmieniacie polską rzeczywistość i stosunek Polaków do kultury i za to chciałabym wam podziękować" – powiedziała, wręczając medale prof. Omilanowska.

Na gali pojawiła się m.in. Edyta Bartosiewicz, która pokazała fotkę na swoim Facebooku.

 

Serdecznie gratulujemy laureatom!

 

Zobacz także: Steczkowska, Bujakiewicz, Książkiewicz, Mensah - zobaczcie co robią razem Maroku!

 

Edyta Bartosiewicz i Lora Szafran

 

Z Lorą Szafran w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowegona przyznaniu medali 'Zasłużony Kulturze Gloria Artis' :)

Posted by Edyta Bartosiewicz on 21 październik 2015

 

Justyna Steczkowska nie mogła pojawić się na gali

Przeładuj

Doda ostro komentuje postawę Kingi i Agaty Dudy w sprawie aborcji! Dawno tak mocno się nie wzburzyła

zobacz 01:54