Córki Jurka Owsiaka
Newsy

Jurka Owsiaka wspiera na co dzień aż pięć kobiet! Kim są jego dorosłe córki i wnuczki? 

Dzieci i rodzina Jurka Owsiaka!

Jurek Owsiak przed finałem WOŚP opowiedział nam o swojej rodzinie. Wspiera go aż pięć kobiet. Przede wszystkim żona Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, która razem z Jurkiem pracuje dla Fundacji organizującej WOŚP; jest jej współorganizatorką. Para jest razem od blisko czterdziestu lat. Jurek Owsiak ma też dwie dorosłe już córki, które poszły swoja drogą, inną niż tata.

"Młodsza Ewa uczyła się w Londynie. Ale już wróciła dwa lata temu do Polski i teraz pracuje w Instytucie Chopina, zajmuje się menadżerowaniem, bo jej świat to muzyka i sztuka. Natomiast starsza Ola sprzedała niedawno restaurację i pracuje jako trenerka fitness. Nie jest to obecnie najłatwiejszy zawód, bo kluby sportowe mogą teraz funkcjonować tylko na bardzo restrykcyjnych zasadach . Do tego Ola ma dwójkę dzieci, więc razem z moją żoną "Dzidzią " staramy się jej pomagać", mówi.

Aż trudno uwierzyć, że Owsiak ma też dwie całkiem duże wnuczki. Magazynowi "Party" powiedział, że Maja jest już w drugiej klasie licealnej, a Zuzia jest w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Owsiak zdradził także, że jego córki są wegetariankami, a młodsza Ewa nawet jest weganką. Jego starsza wnuczka też niedawno postanowiła podążać tą drogą i również została wegetarianką. Jurek jest z niech bardzo dumny i podkreśla, że wychowując j, zawsze starał się dużo rozmawiać. Twierdzi, że im świat staje się bardziej skomplikowany, tym łatwiej dyskutować. Jenak nie wszystko zawsze układało się w relacjach Jurka z córkami idealnie.

"Kiedy dziś rozmawiam z córkami, to mają do mnie sporo zarzutów, np. mówią, że nie poświęcałem im wystarczająco dużo czasu. Mnie się wydawało, że się starałem, ale to pewnie one mają rację", mówi.

Dziś wszystkie kobiety Owsiaka stoją za nim murem. Dlatego Finał WOŚP, który odbędzie się 31 stycznia 2021 roku, musi się udać. 

Jerzy Owsiak
East News

Cały wywiad z Jurkiem Owsiakiem - w nowym "Party"!

Kasia Cichopek i Marcin Hakiel na okładce Party

Jerzy Owsiak zbiórka WOŚP
East News
Newsy
Jurek Owsiak zdradził, skąd wziął się pomysł na zbiórkę dla dzieci! Tak narodził się WOŚP!
Jurek Owsiak wyjawił nam, kiedy i jak narodził się pomysł na zbiórkę dla dzieci!

Jurek Owsiak niezmiennie od 28 lat prowadzi Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki jego zaangażowaniu wiele szpitali w całym kraju zostało zaopatrzonych w najlepsze sprzęty medyczne, które pomagają w leczeniu, a przede wszystkim ratują życie w szczególności małych pacjentów. W jaki sposób narodził się w ogóle pomysł zbiórki na tak szeroką skalę? O tym wszystkim opowiedział nam sam Jurek Owsiak. Zobaczcie!  Zobacz także:  Łukasz Berezak w poruszającym wywiadzie: "Całymi dniami leżę w łóżku. Poddałem się. Przegrałem" Wyobrażacie sobie styczeń bez finału WOŚP? My nie! Dlatego zawsze chętnie dołączamy się do tej pięknej akcji i trzymamy za nią kciuki do końca świata i jeden dzień dłużej!   

Jerzy Owsiak
EastNews
Newsy
Ile zarabia Jerzy Owsiak? Ta suma Was mocno zdziwi...
Informacje o jego zarobkach budzą dużo emocji. Jaka jest prawda?

Im bliżej finał WOŚP, tym bardziej wszyscy zastanawiają się ile zarabia Jerzy Owsiak. Czy pieniądze z fundacji w jakiejś części idą do jego kieszeni? W 2011 roku tygodni "Wprost" podliczył ile zarabia fundacja i ile z tych pieniędzy trafia do Owsiaka? Z ustaleń gazety wynika, że średnia pensja w zarządzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosi 4136 złotych.   Najnowsze: Jurek Owsiak pierwszy raz sam przyznał ile zarabia   Skąd ta kwota? Wtedy zarząd zarabiał niecałe 150 tysięcy złotych rocznie, co przy trzech zatrudnionych osobach (w tym żona Jurka Owsiaka i dr Bohdan Maruszewski) dawało taką sumę. Sam pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy twierdzi, że nie pobiera wynagrodzenia za pracę w fundacji. Na czym więc zarabia Owsiak? Na spółce Złoty Melon, która wspiera WOŚP od zaplecza, produkując na przykład gadżety, płyty, koszulki, organizuje "Przystanek Woodstock".   Ile i na czym zarabia Jurek Owsiak? Ja z kolei od dwóch lat jestem zatrudniony w spółce Złoty Melon, której właścicielem jest Fundacja. Ta spółka zarabia dla Fundacji pieniądze. Prowadzę ją z ogromnym sukcesem, tylko i wyłącznie na chwałę WOŚP, a zarabiam podobnie jak moja żona. I to są wszystkie nasze finansowe relacje z Fundacją. Zarówno ja w Złotym Melonie, jak i moja żona zarabiamy niewiele więcej niż górnik. Kuriozalne jest to, że miałem listy, że nasza działalność jest na tyle pożyteczna, że nawet gdybym z tego coś uszczknął, to nie ma sprawy. Gdy to słyszę, włos mi się jeży na głowie! Jakie uszczknąć! Nie mogę i nie muszę!  - opowiadał Jerzy Owsiak w rozmowie z  Super Expressem  w styczniu 2015 roku. Zobacz:  Dzień z Tuskiem za 60 tys! Kolacja z Lewandowskim, pokaz YSL z Rubik. Zobacz najdroższe aukcje WOŚP!   Jerzy Owsiak prowadzi też audycje radiowe oraz prowadzi wykłady....

Jerzy Owsiak i Maciej Chmiel
East News
Newsy
Jurek Owsiak pyta szefa TVP2 o cenzurę w stacji! Mocne słowa…
Jurek Owsiak pyta szefa TVP2 o cenzurę w stacji! Mocne słowa…

Jurek Owsiak napisał list do Macieja Chmiela, szefa TVP2, w którym pyta go o cenzurę w stacji. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gorzkim liście przypomina, że sukces Orkiestry, to również sukces TVP2, która relacjonuje finały od 24 lat. Jurek Owsiak zamieścił na swoim profilu facebookowym swoje zdjęcie. W ręku trzyma pokwitowanie wniesionej opłaty za abonament TVP. A w liście pyta… Drogi Maćku! Czy masz zapłacony abonament telewizyjny za rok 2016? Czy też jako szef telewizyjnej Dwójki jesteś od tego zwolniony? (…) Ja zapłaciłem jeszcze w zeszłym roku, kwitek noszę przy sobie, bo stwierdziłem, że posiadanie go blisko uprawnia mnie do dyskusji na temat telewizji publicznej. Szef WOŚP opowiada o "przygodzie”, która spotkała jego przyjaciela. Był on gościem programu „Świat się kręci”. W klapie marynarki miał maleńkie serduszko Orkiestry. W studio młody człowiek, chyba kierownik produkcji, zwrócił mu uwagę, że jest problem z tym serduszkiem… W ciągu 25 lat mojego funkcjonowania w telewizji publicznej w życiu nie spotkałem się z taką cenzurą - grzmi Owsiak. I przypomina: - Kiedy ogłaszaliśmy nieprawdopodobnie fantastyczny i piękny wynik 24. Finału WOŚP, telewizyjna Jedynka w głównym wydaniu Wiadomości tego nie zauważyła, a Dwójka powiedziała o tym raz - w Panoramie o godzinie 15:40. Maćku, rozmawialiśmy ze sobą na dwa dni przed Finałem, bo wtedy dostałeś nominację na szefa, więc wiesz, że to Twój Program od 24 lat organizuje Finał. Nasz sukces jest także sukcesem ekipy telewizyjnej, operatorów, dźwiękowców, oświetleniowców, maszynistów, reżyserów, kierowników produkcji i wielu wielu innych, którzy robią to po mistrzowsku. Czy tym razem to Ty zastosowałeś autocenzurę? - pyta szef WOŚP. Jerzy Owsiak przypomina też, że od kilku lat TVP nie dopłaca do finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner