Julia Wróblewska pozuje na plaży
Instagram
Newsy

Julia Wróblewska jest poważnie chora. Pokazała leki, które przyjmuje. W sieci zawrzało!

Julia Wróblewska na swoim Instagramie zamieściła wpis, w którym zdradza szczegóły swojej choroby.

Julia Wróblewska za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowała wpis, który mocno zaniepokoił fanów aktorki. Gwiazda przekazała swoim obserwatorom, że zmaga się z poważną chorobą i na co dzień przyjmuje leki. Co dokładnie dolega młodej aktorce?

Zobacz także: Julce Wróblewskiej grozili śmiercią! "Pisali, że życzą mi, żeby przejechał mnie samochód"

Nie tylko Blanka i Baron! Czyj związek zakończył się w ostatnim czasie?

Julia Wróblewska ma poważne problemy ze zdrowiem

Julia Wróblewska to jedna z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia. Gwiazda zawsze ma uśmiech na twarzy i bije od niej ogromne ciepło. Ciężko zatem uwierzyć, że tak młoda artystka zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Na swoim Instagramie Julia Wróblewska zamieściła wpis, który jest naprawdę szokujący. Okazuje się, że aktorka na stałe przyjmuje leki, które są podawane osobom cierpiącym między innymi na depresję. 

Kilka dni temu na instastory opowiedziałam Wam o tym jak działają leki, które biorę ja i wiele osób, by mój stan psychiczny był stabilny. [...] Otóż mamy w mózgu coś takiego jak neurony i synapsy. Neurony przekazują serotoninę (hormon odpowiedzialny za regulację snu i apetytu) oraz noradrenalinę (neuroprzekaźnik mobilizujący mózg i ciało do działania) do synaps. Tam ich część trafia do kolejnego neuronu, lub zostaje wychwycona z powrotem. Zadaniem leków jest zablokowanie wychwytu, w ten sposób więcej serotoniny i noradrenaliny zostaje w synapsie i jest przekazywana dalej. Osoby z depresją lub innymi zaburzeniami mają za mało tych neuroprzekaźników, więc leki te powodują ich mnożenie, przez co wracamy do normalnego poziomu, który ma każdy zdrowy człowiek. Celem jest przywrócenie równowagi hormonalnej w mózgu [...] - czytamy w przejmującym wpisie aktorki. 

W dalszej części postu Julia wyjawiła, że właśnie dzięki tym lekom, może znowu się czuć sobą. 

Jak już pisałam, te leki nie powodują, że nie jestem sobą, a to że jestem sobą! Bo jeśli bycie sobą to leżenie tygodniami w łóżku, jedzenie raz na 2 dni, smutek i nienawiść do samej siebie, to ja dziękuję za taką mnie!

Fani zaczęli mocno niepokoić się o zdrowie aktorki i zaczęli dopytywać w komentarzach, czy Julia zmaga się z depresją. Niektórzy niesprawiedliwie orzekli, że gwiazda "M jak miłość" sama sobie ją zdiagnozowała! Okazało się, że aktorka cierpi na zaburzenia osobowości.

Nie mam depresji, mam inne zaburzenie a leki zostały przepisane po bardzo drastycznej sytuacji, gdy całkowicie straciłam kontrolę. Mam zaburzenie osobowości, to trochę inna bajka i nie ma nic wspólnego z poziomem witamin niestety - napisała w komentarzu pod postem Julia Wróblewska.

Dodała również, że leki wypisywane są na receptę i jej post nie jest reklamą żadnych środków:

To są leki NA RECEPTĘ. Musicie wybrać się do psychiatry i on, jeśli stwierdzi problem, przepisze Wam leki, które on uzna za dobre do Waszego problemu. Niekoniecznie te. Napisałam o nich, bo wiem o nich najwiecej. Nie polecam ani nie reklamuję tu żadnego leku. Leki które biorę to GRUPA LEKÓW. A nawet dwie. Które posiadają wiele. Np fluoksetyna, sertralina, paroksetyna, wenlafaksyna, duloksetyna, sibutramina i dużo dużo więcej.

Na szczęście według relacji aktorki, leki, które przyjmuje bardzo jej pomagają. Trzymamy kciuki za jej zdrowie!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Leki. Kilka dni temu na instastory opowiedziałam Wam o tym jak działają leki, które biorę ja i wiele osób, by mój stan psychiczny był stabilny. Wiem jak te leki są demonizowane wśród społeczeństwa, więc chciałabym obalić kilka mitów. 1. Uzależniają- to nieprawda. Nie czujemy potrzeby brania ich, wręcz zapominamy. Myli się leki z grupy SSRI, SNRI itp. z benzodiazepinami (np xanax). Oczywiście nasze ciało się uzależnia, jak od każdego leku, ale zejście z takich leków nie trwa zbyt długo. 2. Otumaniają- fałsz. Nie mają żadnego wpływu na naszą koncentrację, nie powodują senności ani tym bardziej nie zmieniają naszego myślenia. Nie mają żadnego natychmiastowego wpływu, musi upłynąć miesiąc regularnego ich brania by zobaczyć jakikolwiek skutek. 3. „Przecież leki cię zmienią!”- nieee. Właściwie właśnie odkryją Twoje prawdziwe „ja” skrywane pod płaszczem stresu, udręki i negatywnych emocji. Leki nie mają wpływu na naszą osobowość. Leki, które ja biorę pochodzą z grupy SNRI. Rozwijając skrót: Selektywny Inhibitor Wychwytu Zwrotnego Serotoniny i Noradrenaliny. Czym są te magiczne nazwy? Otóż mamy w mózgu coś takiego jak neurony i synapsy. Neurony przekazują serotoninę (hormon odpowiedzialny za regulację snu i apetytu) oraz noradrenalinę (neuroprzekaźnik mobilizujący mózg i ciało do działania) do synaps. Tam ich część trafia do kolejnego neuronu, lub zostaje wychwycona z powrotem. Zadaniem leków jest zablokowanie wychwytu, w ten sposób więcej serotoniny i noradrenaliny zostaje w synapsie i jest przekazywana dalej. Osoby z depresją lub innymi zaburzeniami mają za mało tych neuroprzekaźników, więc leki te powodują ich mnożenie, przez co wracamy do normalnego poziomu, który ma każdy zdrowy człowiek. Celem jest przywrócenie równowagi hormonalnej w mózgu, nie ma tu mowy o żadnym otumanieniu, wręcz przeciwnie. Jak już pisałam, te leki nie powodują, że nie jestem sobą, a to że jestem sobą! Bo jeśli bycie sobą to leżenie tygodniami w łóżku, jedzenie raz na 2 dni, smutek i nienawiść do samej siebie, to ja dziękuję za taką mnie! Na kolejnych slajdach wytłumaczyłam działanie SSRI 😁 Mam nadzieję, że trochę zmieniłam Waszą perspektywę, miłego dnia! #mentalhealthawareness 💜

Post udostępniony przez Julia Wróblewska (@juleczkaaa_jula)

Aktorka wyznała, że zmaga się z jednym z zaburzeń osobowości. 

 

Julia Wróblewska w kucyku
Newsy
Julia Wróblewska przeszła załamanie nerwowe? Wiemy!
Julia Wróblewska przeszła załamanie nerwowe? Wiemy!

Julia Wróblewska otwarcie mówi o hejcie, z jakim spotyka się w Internecie. Krytyczne komentarze wpływają na jej pewność siebie, dlatego zdecydowała się, aby zrobić sobie przerwę od mediów społecznościowych. W rozmowie z Party.pl gwiazda zdradziła, co dał jej ten czas, jak go wykorzystała i dlaczego warto czasem zrobić sobie detoks od Internetu. Aktora już od dłuższego czasu stara się walczyć z hejtem w sieci. To bardzo ważne, że coraz więcej znanych osób szczerze mówi o tym, jak bardzo obraźliwe komentarze mogą wpłynąć na człowieka.   Julia Wróblewska Zobacz także :  Julia Wróblewska zdradza kulisy Agenta! Co sądzi o odejściu Edyty Górniak? "Podziwiam!"

Antydepresanty
© nofear4232/Fotolia.com
Styl życia
Najpopularniejsze leki antydepresyjne – SSRI, trój- i czteropierścieniowe
Leki antydepresyjne podzielone są na rodzaje. Środki przeciwdepresyjne SSRI stosowane są głównie w leczeniu napadów paniki. Czteropierścieniowe leki antydepresyjne zawierają w sobie serotoninę, przez co poprawiają nastrój.

Leki antydepresyjne podzielone są na rodzaje. Środki przeciwdepresyjne SSRI stosowane są głównie w leczeniu napadów paniki. Czteropierścieniowe leki antydepresyjne zawierają w sobie serotoninę, przez co poprawiają nastrój.   Lekarz rodzinny lub psychiatra wybiera rodzaje leków przeciwdepresyjnych, jakie będzie przyjmować osoba z depresją. Symptomy świadczące o tym, że zaburzenia nastroju mogą mieć podłoże depresyjne to: przygnębienie i smutek bez konkretnej przyczyny, zaburzenia snu, wzmożony apetyt lub brak ochoty na jedzenie, myśli samobójcze lub nieuzasadniony ból brzucha. Leki antydepresyjne typu SSRI - działanie Środki przeciwdepresyjne SSRI to inaczej selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny . Leki typu SSRI stosuje się głównie w leczeniu napadów paniki.   Wskazania do przyjmowania środków SSRI to: nerwica natręctw, depresja wywołana alkoholizmem , zespół lęku napadowego, żarłoczność psychiczna (napady objadania się). Trójpierścieniowe leki antydepresyjne – stosowanie, dzienna dawka Kolejnym rodzajem leczenia depresji są trójpierścieniowe i czteropierścieniowe leki antydepresyjne. Nazwy tych leków pochodzą od schematu budowy chemicznej. Trójpierścieniowe leki stosuje się w leczeniu depresji oraz niektórych stanów lękowych , jak agorofobia, czyli paniczny strach przed otwartą przestrzenią. Leki działają nasennie i uspokajająco, łagodzą objawy nasilonej emocjonalności. Przeciętna dzienna dawka leku wynosi 150 - 200 miligramów dziennie, na noc. Leczenie trwa od 4 dni do tygodnia. Leki czteropierścieniowe na depresję Czteropierścieniowe leki antydepresyjne zawierają w swoich składzie mianserynę – organiczny związek chemiczny powodujący zwiększone wydzielanie dopaminy...

Julia Wróblewska pozuje na plaży
Instagram
Newsy
Julia Wróblewska nie zagra w "Listach do M. 4"? Wszystko przez jej chorobę?
Czy szczere wyznania nie zaszkodzą Julii Wróblewskiej w karierze aktorskiej?

Przyznała, że cierpi na zaburzenia osobowości. Julia Wróblewska, młodziutka, zaledwie 21-letnia aktorka, zamieściła na Instagramie odważny wpis o lekach, które przyjmuje. - Masz depresję czy nerwicę? - dopytywali fani. - Ani to, ani to. Z magam się z jednym z zaburzeń osobowości. Nie mówię póki co którym, jak będę na to gotowa, to o tym opowiem - odpowiedziała Julia Wróblewska. Julia Wróblewska dodała, że chodzi na terapię, a leki okazały się niezbędne. Zostały przepisane po bardzo drastycznej sytuacji, gdy całkowicie straciłam kontrolę - przyznała. Czy Julia Wróblewska zagra w "Listach do M. 4"? Gwiazda gra od siódmego roku życia. Czy Julia nie obawia się, że to wyznanie zaszkodzi jej karierze? Magazyn „Flesz” zadał młodej gwieździe to pytanie! Nie myślałam w tych kategoriach. Moja choroba nie ma wpływu na pracę, natomiast mówienie o niej pomogło już co najmniej kilku osobom przełamać wstyd i poprosić o pomoc psychologa czy psychiatrę. Jeśli choć jedną osobę uda mi się nakłonić do leczenia, to warto było o tym opowiedzieć - powiedziała Julia "Fleszowi". Co z pracą? Julia Wróblewska nadal jest w obsadzie „M jak miłość”. Jak dowiedział się „Flesz”, zagra też w czwartej części „Listów do M”. Tym razem jej rola będzie niewielka, ale aktorka już cieszy się na pracę na planie. Trzymamy za nią kciuki! Więcej przeczytacie w najnowszym numerze "Flesza"

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner