Jubileusz Blue Cafe bez Okupnik Jubileusz Blue Cafe Jubileusz Blue Cafe Jubileusz Blue Cafe Jubileusz Blue Cafe
Jubileusz Blue Cafe bez Okupnik
East News
1/7
Jubileusz Blue Cafe bez Okupnik
East News

 

Jedną z wczorajszych atrakcji podczas Sopot Top Of The Top, był jubileusz 20 - lecia zespołu Blue Cafe! Na sopockiej scenie pojawiło się kilka gości, którzy z zespołem nie mają tyle wspólnego, co ich pierwsza wokalistka - Tatiana Okupnik, o której... nie wspomniał nikt.

 

20-lecie zespołu i ani słowa o Okupnik!

 

Choć już od 12 lat wokalistką zespołu jest Dominika Gawęda, niektórzy fani wciąż uważają, że to Tatiana jest największą gwiazdą grupy. To za czasów jej obecności, zespół odnosił największe sukcesy i to piosenki napisane przez nią, są nadal najpopularniejsze...

 

Co działo się podczas koncertu? Zobacz!

 

Zobacz: Natalia Szroeder największą gwiazdą festiwalu w Sopocie? Przebierała się aż trzy razy!

 

2/7
Jubileusz Blue Cafe
East News

 

Ani Paweł Rurak - Sokal, ani Dominika Gawęda słowem nie wspomnieli o Tatianie Okupnik, pierwszej wokalistce w zespole, która odeszła z grupy, ponieważ nie dogadywała się ponoć z Pawłem:

To było 7 lat. Bywało różnie. Zdecydowanie sinusoida. My z Pawłem bardzo przeciągaliśmy linę. W wielu rzeczach się nie zgadzaliśmy. One dotyczyły głównie tego, jak zespół jest postrzegany, w jakim kierunku muzycznym idziemy. Ja uważałam, że nie idziemy w dobrym kierunku. Wychodząc na scenę nie czułam, że mogę się pod tym podpisać. Nie ma szansy na rozwój, kiedy czujesz, że coś toksycznego dzieje się za kulisami - mówiła lata temu w programie Magdy Mołek. 

Zobacz: Okupnik wspomina kulisy odejścia z Blue Cafe. Pierwszy raz tak szczerze

3/7
Jubileusz Blue Cafe
East News

 

Z tego co udało nam się dowiedzieć, Tatiana z rodziną aktualnie przebywa w Polsce, więc być może obejrzała jubileusz podczas którego zespół był nagradzany wieloma statuetkami. 

 

4/7
Jubileusz Blue Cafe
East News

Tatiana Okupnik była wokalistką Blue Cafe w latach 1998 - 2005. Zdążyła w tym czasie z zespołem reprezentować Polskę na konkursie Eurowizji w 2004 roku, zajmując w finale 19 - ste miejsce. 

 

Według Was powinni chociaż podziękować Tatianie za siedem lat współpracy?

5/7
Jubileusz Blue Cafe
East News

Utwór "You May Be In Love", Gawęda zaśpiewała z Kayah

6/7
Jubileusz Blue Cafe
East News

U boku Dominiki pojawiła się także Sarsa. Panie zaśpiewały jedną z nowszych kompozycji zespołu - "Niebo".

7/7
Jubileusz Blue Cafe
EastNews

Z Blue Cafe zaśpiewali także bracia z zespołu Pectus. Ich obecność nijak nie dziwi. Jeden z członków - Maciej Szczepanik jest mężem Gawędy, a ona sama z dumą powtarza, że cała czwórka jest jej rodziną! Artyści wzięli sekretny ślub w zeszłym roku.