Party Stories
Joanna Racewicz w Gali
Newsy

Racewicz: Ludzie traktują grób męża jak festyn

Przykre przeżycia gwiazdy TVP, której mąż zginął w Smoleńsku

Minęły już 3 lata od katastrofy smoleńskiej, a Joanna Racewicz wciąż nie może pogodzić się z tą wielką tragedią, w której straciła męża. Usilnie próbuje posklejać swój świat, i świat syna Igora, nieustannie pytającego: "Gdzie jest tata?". Ale nie jest łatwo, gdy dookoła obecne są kamery, dziennikarze, ludzkie spojrzenia. To sprawiło, że „medialność stała się ich przekleństwem”, bo nawet odwiedzając grób zmarłego Pawła Janeczka, oficera BOR-u, męża i ojca, narażeni są na zakrawające o kpiny sytuacje.

Prezenterka „Panoramy” żali się na obsceniczne zachowania społeczeństwa. W rozmowie dla „Gali” wyznaje:

- Kiedy skończyła się narodowa żałoba i odżyły narodowe upiory, ludzie zaczęli mieć poczucie, że mogą wszystko: mówić, fotografować, komentować, pisać na blogach. Opowiadać niewybredne dowcipy, wypowiadać się z miną znawców materii, co się stało w Smoleńsku, co powinno się zrobić z wrakiem, a co z ciałami.

Dodaje także ze smutkiem, że ludzie nie potrafią uszanować tragedii oraz zachować powagi sytuacji:

- Na Powązkach ludzie robią sobie pamiątkowe zdjęcia z krzyżami, przepychają się i potrącają bliskich tych, którzy zginęli, bo właśnie muszą koniecznie przeczytać, co jest napisane na tym nagrobku. I dosadnie to skomentować. Wycieczki z megafonami, głośne dyskusje, śmiechy, szeleszczące papierki od batoników. Jakby tam trwał jakiś ludowy festyn.

W rozmowie przytacza także sytuację, kiedy poprosiła mężczyznę robiącego zdjęcia, by przestał, gdy przy grobach są bliscy ofiar. Chciała by uszanował owo miejsce, ale usłyszała tylko, że "jak sobie kupi Powązki, to będzie mogła ustalać warunki”.

Joanna Racewicz w Gali

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Joanna Racewicz, Agnieszka Woźniak-Starak
EastNews/ONS
Newsy
Joanna Racewicz wspiera Agnieszkę Woźniak-Starak: "Wiem, że przeżywanie straty jest piekłem"

Agnieszka Woźniak-Starak pojawiła się na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, by razem z ważnymi dla niej ludźmi obejrzeć film jej zmarłego męża Piotra Woźniaka-Staraka "Ukryta gra". To dla Agnieszki bardzo trudny okres w życiu, co doskonale rozumie Joanna Racewicz. Racewicz straciła swojego męża Pawła Janeczka w katastrofie smoleńskiej. Zobacz także:  Wzruszające słowa o Piotrze Woźniaku-Staraku. "Wiecznie śmiejące się oczy mówiły: bracie, możesz na mnie liczyć" Joanna Racewicz dodała emocjonalny wpis, w którym wspiera Agnieszkę Woźniak-Starak. Myślę dzisiaj dużo o Agnieszce. Myślę od chwili, gdy świat runął na Jej głowę. Jej i całej Rodziny. O dramacie przeżywanym na oczach kraju, o emocjach pokazywanych we wszystkich mediach, o aparatach fotograficznych wycelowanych prosto w twarz, bez pytania - czy wolno, o komentarzach pisanych bez odrobiny szacunku i wyobraźni. Myślę o żałobie, którą trzeba nosić pod ostrzałem spojrzeń i ocen. Bez znieczulenia. "Agnieszka w drodze na premierę ostatniego filmu Piotr", "Łzy wzruszenia podczas projekcji" - czytam relacje z Gdyni. I zaciskam pięści. Z bezsilności - gdy widzę zdjęcia - Agnieszki, Pani Anny, Pani Julii, Pana Jerzego... Przeżywanie Straty jest piekłem. Piekłem samotności, bo wobec Ostatecznego jesteśmy pojedynczy, choćby przyjaciele trzymali za ręce. Jak dźwigać koszmar, gdy nie ma dokąd uciec? Kiedy stygmat wypalony na czole widać z daleka, bo skutecznie oświetla go tysięczny flesz? Odwieczny problem - popytu i podaży. Dopóki będą ludzie gotowi oglądać cudzą rozpacz - tak długo rozpacz będzie zwierzyną, na którą się poluje. Kiedyś były pręgierze i publiczne egzekucje. Teraz wystarczy gazeta. Zdjęcie. I podpis" - napisała Racewicz. Zobacz także:   Joanna Przetakiewicz szczerze...

Agnieszka Kaczorowska z córeczką
Instagram
Newsy
Na Agnieszkę Kaczorowską wylał się hejt. Tylko nam zdradziła, jak radzi sobie w chwilach zwątpienia
Agnieszka Kaczorowska w rozmowie z "Party" opowiedziała o zmaganiu się z hejtem.

Pół roku temu spełniło się jej wielkie marzenie. Agnieszka Kaczorowska-Pela ( 27 ) i jej mąż Maciej Pela zostali rodzicami. Jednak Agnieszka, zamiast cieszyć się macierzyństwem, musi mierzyć się z… hejtem! Internautki zarzucają jej m.in., że zakłamuje rzeczywistość, która wcale nie jest taka różowa, jak gwiazda „Klanu” pokazuje na Instagramie. Jak gwiazda radzi sobie z krytyką? Opowiedziała o tym w rozmowie z "Party". Zobacz także:  Dom Agnieszki Kaczorowskiej to prawdziwa willa! Tylko spójrzcie na te zdjęcia Agnieszka Kaczorowska-Pela zmaga się z hejtem Dla Agnieszki Kaczorowskiej macierzyństwo to prawdziwy projekt życia! Gwiazda nie posiada się ze szczęścia, że w jej życiu pojawiła się malutka Emilka.  Macierzyństwo to projekt mojego życia! Od zawsze wiedziałam, że chcę być mamą. Kiedy pojawił się w moim życiu Maciek, miałam pewność, że to jest człowiek, z którym chcę spędzić resztę życia i mieć z nim dzieci. W momencie, gdy Emilka przyszła na świat, zwariowaliśmy ze szczęścia – mówi „Party” aktorka. Jednak ta sielanka nie trwała długo. Dlaczego? Agnieszka przyznaje, że gdy czyta komentarze, w których internautki zarzucają jej, że zakłamuje rzeczywistość, jest jej przykro. Kiedyś w takiej sytuacji na pewno by płakała, dziś szkoda jej łez na walkę z hejterami. Czuje się zniesmaczona, gdy musi tłumaczyć się z każdego uśmiechu, makijażu czy zawodowego sukcesu. Ale obok oskarżeń, że jest wyrodną matką, trudno jej przejść obojętnie. Choćby dlatego, że od niemal siedmiu miesięcy każdy swój dzień podporządkowuje córce. – Oboje z Maćkiem pracujemy, ale nasze grafiki układamy tak, by na zmianę być przy Emilce. Nie chcemy korzystać z pomocy opiekunki. Świadomie zostaliśmy rodzicami i bardzo się...

Agnieszka Woźniak-Starak w kolorowym swetrze
Instagram
Newsy
Pierwszy wywiad Agnieszki Woźniak-Starak. Padło wiele wzruszających słów. "Nic gorszego mnie w życiu nie spotka"
Agnieszka Woźniak-Starak udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci jej męża, Piotra Woźniaka-Staraka. Dziennikarka opowiedziała między innymi o jego ostatnim filmie "Ukryta gra"

Agnieszka Woźniak-Starak zdecydowała się udzielić pierwszego wywiadu po tragicznej śmierci jej męża, Piotra Woźniaka-Staraka . Jest to związane z premierą ostatniego wyprodukowanego przez niego filmu "Ukryta gra", który miał swoją premierę 8 listopada . Zobacz także:  Wzruszający hołd dla Piotra Woźniaka-Staraka na premierze "Ukrytej gry". Kiedy to się stało, wszyscy zamilkli Agnieszka Woźniak-Starak w rozmowie z Dorotą Wellman opowiedziała między innymi o problemach, jakie na swojej drodze spotkał Piotrek, gdy powstawała ta produkcja. Podczas wywiadu nie brakowało także wzruszających momentów... Zobaczcie sami! Wywiad Agnieszki Woźniak-Starak w "Dzień Dobry TVN" Agnieszka Woźniak-Starak w rozmowie z Dorotą Wellman przyznała, że premiera "Ukrytej gry" była dla niej abstrakcyjnym doznaniem. Jednak dzięki temu, żeby przy niej przyjaciele, z siłą przetrwała każdy moment zwątpienia. Dziennikarka miała swój czynny udział w produkcji filmu. Zrealizowała między innymi tzw. "making of". Dzięki niej widzowie mogą zajrzeć za kulisy tej produkcji.  Jest tam sporo Piotrka, ponieważ zamieściłam tam wywiady, które z nim robiłam. Praca z mężem jest ciężka. Później do mnie dotarło, że bardzo go stresowało, że to ja z nim rozmawiałam, bo ciągle go poprawiałam - wyznała dziennikarka.  Dorota Wellman spytała Agnieszkę, co dzieje się w jej głowie, gdy ogląda making of z Piotrkiem. Making of oglądam tak, że na moje potrzeby fragmenty z Piotrem zostały wycięte. Nie oglądam, nie jestem w stanie. Na premierze, gdy puszczono jego głos, zatkałam uszy - przyznała wzruszona Agnieszka Woźniak-Starak.  Dziennikarka wyznała również, że chce kontynuować pracę swojego męża i zrealizować projekty, o których...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner