Joanna Przetakiewicz zdradza swoje sekrety
Poznaj sekrety bizneswoman
1/7
Joanna Przetakiewicz zdradza swoje sekrety

Joanna Przetakiewcz to prawdziwa bizneswomen i ikona stylu. Jej pasja do mody przeistacza się powoli w modowe imperium z najwyższej półki, które zdążyło podbić już Polskę i coraz śmielej zdobywa Europę i resztę świata. Ostatnio dyrektor kreatywna marki La Mania udzieliła wywiadu, w którym zdradziła kilka sekretów ze swojego życia. Prezentujemy wam jego najciekawsze fragmenty.

Zobacz: W takich luksusach mieszka i tworzy Joanna Przetakiewicz

2/7
Joanna Przetakiewicz na 18. urodzinach ELLE
AKPA

Joanna Przetakiewicz o modzie i swojej pracy:

- Moda to nie jest zabawa. To nie przebieranki na czerwonym dywanie, a poważny biznes, który na świecie generuje miliardowe obroty.

 

- Prowadzę dużą firmę. Zajmuję się nie tylko projektowaniem mody, ale całym spektrum zarządzania. Uczestniczę w wykładach organizowanych przez British Fashion Council, sympozjach inicjowanych przez "Vogue'a" dotyczących projektowania i strategii rozwoju. I mam nadzieje, że La Mania będzie pierwszą polską globalną marką pret-a-porter.

3/7
akpa20111003_party_jk_7694.jpg
AKPA

Joanna Przetakiewicz o kobietach, dla których tworzy modę:

- Myślę o kobietach aktywnych i nowoczesnych. Prawdę mówiąc, zwykle inspiruję się własnym gustem i potrzebami. Zastanawiam się, co sama chciałabym nosić w danym sezonie. Tworzymy rzeczy, które dzięki zmianie dodatków, sprawdzają się w wielu sytuacjach, a jednocześnie nie są nudne i oczywiste.

4/7
akpa20121022_party_5urodziny_ae_3571.jpg

Joanna Przetakiewicz o swojej niezależności:

- Jestem zaprzeczeniem samowystarczalnego samotnika. W moim rozumieniu kobieta niezależna to taka, która dla nikogo nie jest ciężarem. Niezależność to siła psychiki i charakteru.

5/7
Joanna Przetakiewicz na rozdaniu nagród Fashion Magazine
Joanna Przetakiewcz zdradza od czego jest uzależniona:

- Od Sukienek. Są nie do zastąpienia! W każdej kolekcji musi być ukoachany mariaż bieli i czerni, Uwielbiam też kolor śmietankowy. Jest luksusowy - od jedwabiu po kaszmiry. Od bluzek po płaszcze.

6/7
2.jpg
lamaniabyjoanna.eu

Joanna Przetakiewicz o plotkach na temat rozstania z Janem Kulczykiem i o nim samym:

- To bzdura i wszelkie spekulacje na ten temat są niestosowne.

 

- To geniusz biznesowy. On ma talent, z którym człowiek rodzi się bardzo rzadko. To coś jak słuch absolutny, tyle że do biznesu. Jego odwaga, ambicje, nowatorskie idee są dla mnie największą inspiracją. Nauczyłam się od Jana, że należy realizować marzenia. W mądry sposób. I dzięki jego wsparciu porwałam się na skomplikowane przedsięwzięcie.

7/7
b.jpg

Joanna Przetakiewicz o swoich synach:

- Najrzadziej widuję średniego syna Filipa, który w Stanach studiuje matematykę i biogenetykę. Najmłodszy Kuba zaczął właśnie studia w Londynie, a najstarszy Aleks w Warszawie. Z tą dwójką na szczęście widzę się często.

 

- Kiedy już jesteśmy razem, to staramy się iść na spacer, do kina i zwyczajnie posiedzieć w domu. Jestem bardzo dumna z moich synów. Oni są... po prostu kochani. Są już w wieku, że możemy wspierać się wzajemnie. Szczególnie mogę liczyć na najstarszego, który czuje się odpowiedzialny za wszystkich.