East News

Znamy zasady działania restauracji w czasach pandemii. Nie usiądziesz obok partnera, z którym nie mieszkasz?!

East News

Według nowych wytycznych w restauracji przy jednym stoliku będą mogły siedzieć tylko osoby, które mieszkają razem? Od 18 maja właściciele i klienci lokali gastronomicznych będą musieli przestrzegać kilku naprawdę ważnych zasad, ale jeden z nich może wywołać naprawdę sporo emocji! Sprawdźcie, jak w nowym reżimie sanitarnym mają funkcjonować restauracje w Polsce! 

Marzy Ci się kolacja we dwoje z partnerem, lecz nie masz czasu na przygotowanie posiłku? Wykorzystaj dostępny w PizzaPortal kod i zamów gotowe danie!

Nowe wytyczne dla restauracji

Wczoraj, w środę 13 maja, odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli rządu. Premier i minister zdrowia podczas spotkania z mediami poinformowali, że już 18 maja zostanie wprowadzony trzeci etap odmrażania gospodarki (łącznie mają być cztery etapy). W trzecim etapie zostaną otwarte m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne. Również od poniedziałku będziemy mogli wybrać się do restauracji i zjeść posiłek na miejscu! I chociaż wcześniej media informowały, że klienci będą mogli korzystać jedynie z ogródków restauracyjnych to wczoraj okazało się, że będzie można zjeść również wewnątrz lokalu! Zanim jednak umówicie się na spotkanie w restauracji z chłopakiem czy z przyjaciółmi musicie wiedzieć o jednym bardzo ważnym zapisie! Na stronie gov.pl pojawiła się m.in. informacja, że należy zwrócić szczególną uwagę na:

Zasadę, że przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym. W innym przypadku przy stoliku powinny siedzieć pojedyncze osoby, chyba, że odległości między nimi wynoszą min 1,5 m i nie siedzą oni naprzeciw siebie. Wyjątkiem są stoliki, w których zamontowano przegrody, np. z pleksi, pomiędzy osobami- czytamy na gov.pl.

Oznacza to, że jeżeli nie mieszkasz ze swoją koleżanką czy chłopakiem, to powinniście siedzieć przy oddzielnych stolikach, lub przy stoliku w którym jest specjalna osłona. 

Co sądzicie o tym zapisie? 

Zobacz także: Restauracje ponownie otwarte! Maseczkę zdejmiecie dopiero przy stoliku, a na co jeszcze trzeba się przygotować?

Od 18 maja zostaną otwarte restauracje.

East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48