Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Koronawirus w Polsce
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce: potwierdzono już 17 przypadków. Co nam grozi?

Dziś odbyła się kolejna konferencja dotycząca koronawirusa w Polsce. Zarejestrowano już 17 przypadków zachorowań.

Dziś odbyła się kolejna konferencja dotycząca koronawirusa w Polsce. Zarejestrowano już 17 przypadków zachorowań. Jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia było to 5 osób zarażonych. Ile osób jest podjętych kwarantanną domową? Gdzie przebywają chorzy? 

Zobacz także: Cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce! Gdzie przebywają chorzy?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Koronawirus w Polsce - jak wygląda sytuacja?

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podczas dzisiejszej konferencji potwierdził kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce. Na tę chwilę jest już 17 przypadków: 

4 tys. osób jest podjętych kwarantanną domową. Cyfry rosną - powiedział dodając, że trzeba przygotować się na szybki wzrost zachorowań.

Tuż po konferencji ogłoszono, gdzie przebywa siedemnasta zarażona osoba. Jest nią kobieta w wieku 50 lat, która trafiła do szpitala w Poznaniu w niedzielę. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", jej stan jest poważny. Kobieta jest w śpiączce, podpięto ją pod respirator. Według dziennika 50-latka nie podróżowała za granicę, ale miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. 

W Szczecinie są dwie osoby zarażone wirusem COVID-19, w Ostródzie dwie, w Warszawie dwie, w Krakowie jedna, w Zielonej Górze jedna, w Raciborzu pięć oraz we Wrocławiu trzy.

Każda z pięciu osób z koronawirusem była objęta wcześniej monitoringiem. To osoby, które przyleciały z Włoch, przyjechały z pacjentem zero i osoba, która miała kontakt rodzinny, objęta kwarantanną - powiedział szef resortu zdrowia Szumowski o pierwszych pięciu przypadkach w Polsce. 

Dodatkowo zwrócił się do osób, które objęte są kwarantanną, aby nie opuszczały domów: 

Ważne jest, żeby nie opuszczać miejsca kwarantanny. Chrońmy swoich bliskich, siebie i innych dookoła. Jeśli jesteśmy w kwarantannie nie wychodźmy na zakupy, do sklepu itd. To jest zakazane. Apeluję o zdrowy rozsądek.

Minister Zdrowia uspokaja, że testów nie zabraknie, a także dodał, że rozważa wzmocnienie nadzoru nad kwarantanną: 

Mamy ponad tysiąc osób ze specjalizacją. Miejsca na oddziałach zakaźnych mamy przygotowane. Szpitale są w pełnej gotowości. Mamy plany powiększenia bazy łóżkowej dwukrotnie, jeśli będziemy tego potrzebowali.

Po konferencji ministra zdrowia głos zabrał także wojewoda małopolski, informując o stabilnym stanie zdrowia pacjenta z Krakowa. Na terenie województwa ma zostać utworzone laboratorium. Aktualnie hospitalizowanych jest 18 osób.

Mateusz Morawiecki zapowiedział kontrole sanitarne na granicach z Niemcami i Czechami. Będą sprawdzane samochody, autobusy oraz pociągi: 

Podejmujemy dzisiaj kolejne decyzje z związku z koronawirusem. Wdrażamy kontrole sanitarne na granicy z Niemcami i Czechami na głównych przejściach. Jesteśmy jednym z pierwszych, jeśli nie pierwszym krajem w Europie, który podejmuje taką decyzję.

Dodał również, że należy przygotować się na wzrost zarażonych, jednak na bieżąco podejmowane są środki zaradcze, aby przyrost był jak najmniejszy. 

Zobacz także: Koronawirus już w Polsce?! Co wiadomo o chorej kobiecie z Łodzi?

Zdiagnozowano już 16 przypadków koronawirusa w Polsce. Zarażeni przebywają w Szczecinie, Ostródzie, Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze, Raciborzu oraz Wrocławiu.

Koronawirus w Polsce
East News

Mateusz Morawiecki zapowiedział kontrole sanitarne na granicach z Niemcami i Czechami

Koronawirus w Polsce
East News

 

Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce! Gdzie przebywają chorzy?
Cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce! W jakich miastach?

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w piątkowe popołudnie zwołał kolejną konferencję, podczas której ogłosił, że w Polsce wykryto cztery nowe przypadki zachorowań na koronawirusa . Chorzy przebywają pod opieką lekarzy. W jakich miastach? W jakim są stanie? Zobaczcie poniżej! Cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce Na początku tygodnia Minister Zdrowia ogłosił pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Mężczyzna, który wrócił z Niemiec autokarem, zaczął skarżyć się na duszności i wysoką gorączkę. Chory zgłosił się do odpowiednich jednostek sanitarnych. Od razu został objęty opieką w szpitalu w Zielonej Górze. Teraz z kolei Łukasz Szumowski ogłosił, że w Polsce wykryto cztery kolejne zachorowania na koronawirusa. Dwóch pacjentów przyjechało z Włoch. Oboje przebywają w szpitalu w Szczecinie. Kolejny z nich podróżował tym samym autokarem, co mężczyzna, który wrócił z Niemiec. Chory przebywa w szpitalu w Ostródzie. Z kolei ostatni przypadek to osoba, która przyjechała prawdopodobnie z Wielkiej Brytanii. Obecnie jest pod opieką jednego z wrocławskich szpitali.  Jak zaznaczył Minister Zdrowia, wszyscy chorzy zachowali się w bardzo odpowiedzialny sposób zachowując przy tym spokój. Łukasz Szumowski dodał, że służby również zadziałały poprawnie.  Staramy się ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa - zapewnia Łukasz Szumowski.  Minister Zdrowia uspokaja i zaznacza, że w Polsce nie ma żadnego przypadku zagrożenia życia.  Czy boicie się wybuchu epidemii koronawirusa? W Polsce jest już pięć przypadków zachorowań na koronawirusa  

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce. Niepokojące słowa prezydenta i ministra zdrowia. Za tydzień będzie już 1000 osób zarażonych?! 
Andrzej Duda i Łukasz Szumowski skomentowali niepokojące informacje dotyczące koronawirusa w Polsce!

Andrzej Duda i Łukasz Szumowski skomentowali niepokojące informacje dotyczące koronawirusa w Polsce! Czy wkrótce liczba zarażonych osób gwałtownie wzrośnie i będą pierwsze śmiertelne przypadki w naszym kraju? Koronawirus już od kilku miesięcy rozprzestrzenia się po całym świecie. Niestety, groźny wirus kilka dni temu dotarł również do Polski. Dziś, 12 marca, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zachorowało już 47 osób! W związku z coraz większą liczbą zarażonych władze zdecydowały, że na dwa tygodnie zostaną zamknięte szkoły, przedszkola, teatry czy kina. Niestety, minister zdrowia w najnowszym wywiadzie przyznał, że zachorowań będzie znacznie więcej! Liczba zarażonych wzrośnie do 1000? Łukasz Szumowski w programie "Jeden na jeden" w TVN24 skomentował przyrost zachorowań w Polsce. Minister zdrowia przyznał,  że wkrótce może być już nawet 1000 osób zarażonych! Ten przyrost jest taki, jak się spodziewamy i będzie coraz więcej. Będziemy mieli prawdopodobnie niedługo 100 osób, a pewnie za tydzień, miejmy nadzieję, trochę dłużej, będziemy dochodzili do takiej ilości osób zarażonych jak w innych krajach, czyli, miejmy nadzieję, do tysiąca, może trochę mniej- Łukasz Szumowski przyznał w rozmowie z Moniką Olejnik.  Niepokojące informacje dotyczące koronawirusa skomentował również Andrzej Duda . Prezydent podczas wizyty w Szczecinie głośno przyznał, że wkrótce możemy usłyszeć o pierwszych zgonach zarażonych osób. To, że będą zgony, obawiam się, że jest w zasadzie pewne. Mam nadzieję, że będzie tych przypadków jak najmniej- Andrzej Duda powiedział podczas konferencji prasowej. Przypominamy, że władze i lekarze apelują, aby unikać skupisk ludzi, galerii handlowych czy imprez.  Zobacz także:   Piłkarz...

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki
Newsy
Koronawirus w Polsce, czwartek 12.03. Najnowsze informacje. Ile chorych?
W Polsce już 51 osób jest zarażonych koronawirusem! Liczba chorych coraz szybciej się zwiększa. Gdzie nowe przypadki koronawirusa?

Ministerstwo Zdrowia w czwartek , 12 marca w komunikacie porannym poinformowało o 13 nowych przypadkach koronawirusa! To oznacza, że w Polsce jest już oficjalnie potwierdzone 44 przypadki koronawirusa !  Ilu chorych jest teraz? Zobaczcie najnowsze aktualizację! Mamy 13 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Gdzie pojawiły się nowe przypadki koronawirusa w Polsce? Nowe zakażenia SARS-CoV-2 pojawiły się w Warszawie, Lublinie, Wrocławiu, Oleśnicy, Łodzi, Sosnowcu, Chorzowie i Zawierciu: Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), czterech osób z w woj. lubelskiego (Lublin), 3 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica), 3 osób z woj. śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie) i jednej osoby z woj. łódzkiego (Łódź) - informuje o poranku 12 marca Ministerstwo Zdrowia. Dotychczas wśród osób zarażonych koronawirusem, które są hospitalizowane jest jedno dziecko, a pierwszy pacjent  z pozytywnym wynikiem w województwie lubelskim jest w ciężkim stanie i oddycha za pomocą respiratora.  Rząd odwołuje imprezy masowe i zamyka szkoły Z powodu koronawirusa zostały odwołane zajęcia w szkołach przedszkolach i żłobkach w dniach 12-25 marca. Rząd wprowadził również zakaz organizowania imprez masowych, a kina, teatry, opery i filharmonie zostały zamknięte.  Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, w rozmowie z Moniką Olejnik w TVN 24 zdradził, że w kolejnych dniach może być już nawet 1000 zarażonych: Prawdopodobnie za tydzień będziemy dochodzili do takiej liczby zakażonych jak w innych krajach, do tysiąca, miejmy nadzieję, że mniej - powiedział Szumowski. Minister apeluje, aby wolnego czasu dzieci nie traktowały jako dodatkowych...

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner