Jerzy Owsiak Jerzy Owsiak Jerzy Owsiak w studiu WOŚP Jerzy Owsiak przed siedzibą TVP Jerzy Owsiak na konferencji "Kultura na widoku"
Jerzy Owsiak
East News
1/5
Jerzy Owsiak
East News

Jurek Owsiak ukarany za używanie wulgaryzmów w czasie przemówienia ze sceny Przystanku Woodstock. Sąd Rejonowy w Słubicach uznał organizatora festiwalu za winnego wykroczenia. Owsiakowi przyznano naganę oraz obciążono kosztami sądowymi wysokości 130 zł.

Przypomnijmy, że chodzi o słowa, które padły ze sceny w czasie finału Woodstocku. Wówczas Jurek Owsiak mówił o "pier***** politykach" oraz apelował "nie mów, ku***, że jestem drugi sort". Sprawa trafiła do sądu na wniosek policji.

 

Zobacz też: A jednak! Jurek Owsiak w końcu przeprosił posłankę Krystynę Pawłowicz za słowa o seksie!

 

- Nie ma znaczenia, że nikt nie poczuł się obrażony. Nie o to tutaj chodzi. Słowa nieprzyzwoite użyte podczas wystąpienia publicznego wyczerpują znamiona tego wykroczenia - uzasadniła wyrok sędzia.

 

A jak skomentował go Jurek Owsiak? Przeczytaj na następnej stronie.

 

Polecamy: Jurek Owsiak uderza w TVP: "Jestem zażenowany..." i przedstawia wyniki oglądalności WOŚP

2/5
Jerzy Owsiak
East News

 

Przed Sądem Rejonowym w Słubicach zebrało się ponad stuosobowe grono osób, wspierających Jurka Owsiaka. Po ogłoszeniu wyroku sądu, szef WOŚP wyszedł do nich, by podziękować oraz wygłosić krótkie oświadczenie. 

Kochani, dziękuję że przyjechaliście. To jest coś niesamowitego. Dodaliście takiej wiary wobec tego, co się dzieje. Zostałem uznany winnym, czyli mam naganę i 130 zł do uregulowania. To oznacza jedną rzecz, że użyłem tych słów. Sami wiecie w jakim kontekście. Sami wiecie, jak to się dzieje na Przystanku Woodstock. Będę teraz ostrożny. Nie będę ich używał. Ale pamiętajcie o tym, że w życiu potocznym, a także w życiu polityków jesteśmy kanaliami, jesteśmy ludźmi najgorszego sortu. Dziękuję, że taki wyrok zapadł, bo od tej pory, tak jak pani sędzia mówiła, jeżeli pan Owsiak może być skazany, to wskazuje, że jesteśmy wobec prawa równi - skomentował wyrok Jurek Owsiak na antenie TVN24.

Wyrok nie jest prawomocny. Owsiak zapowiedział, że nie będzie się od niego odwoływał.

3/5
Jerzy Owsiak w studiu WOŚP
ONS

Wniosek o ukaranie Jerzego Owsiaka za jego przemówienie ze sceny Przystanku Woodstock założył Komendant Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Owsiakowi postawiono zarzuty używania w miejscu publicznym słów niecenzuralnych.

4/5
Jerzy Owsiak przed siedzibą TVP

Wielbiciele Jurka Owsiaka skomentowali wyrok głośnymi okrzykami "hańba". Owsiak uspokoił ich i podziękował za wsparcie w czasie trwania procesu.

5/5
Jerzy Owsiak na konferencji "Kultura na widoku"

Następny Przystanek Woodstock już latem. Tym razem obędzie się bez mocnych słów? ;)

Więcej na temat WOŚP Jurek Owsiak