Jerzy Chmielewski- czarno białe zdjęcie
East News
Newsy

Henryk Jerzy Chmielewski nie żyje. "Papcio Chmiel", twórca "Tytusa, Romka i A'Tomka" miał 97 lat

Henryk Jerzy Chmielewski nie żyje. "Papcio Chmiel", twórca "Tytusa, Romka i A'Tomka" miał 97 lat

Media przekazały bardzo smutną wiadomość. TVP Info poinformowało, że Henryk Jerzy Chmielewski nie żyje. Słynny "Papcio Chmiel" zmarł w wieku 97 lat. Nie jest znana przyczyna śmierci autora legendarnej serii komiksów "Tytus, Romek i A'Tomek".

Henryk Jerzy Chmielewski urodził się 7 czerwca 1923 roku. Dwadzieścia lat później dołączył do Armii Krajowej i brał udział w Powstaniu Warszawkim. Henryk Jerzy Chmielewski miał pseudonim "Jupiter". Po wojnie rozpoczął studia na Akademii Sztuk Plastycznych. Największą popularność przyniosła mu seria komiksów "Tytus, Romek i A'Tomek", którą sprzedano w 11 mln egzemplarzy. 

Henryk Jerzy Chmielewski za swoją działalność artystyczną został uhonorowany m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Armii Krajowej czy  Orderem Uśmiechu. 

Bliskim Jerzego Chmielewskiego składamy kondolencje.

Zobacz także: Nie żyje Piotr Machalica. Co było przyczyną śmierci?

"Papcio Chmiel" nie żyje.

Jerzy Chmielewski trzyma komiks
East News

Oni odeszli w 2020 roku
Newsy
2020 był rokiem dramatycznych pożegnań. Odeszli Paweł Królikowski, Emil Karewicz, Dariusz Gnatowski...
2020 był rokiem dramatycznych pożegnań. Odeszli Paweł Królikowski, Emil Karewicz, Dariusz Gnatowski...

Rok 2020 był rokiem dramatycznych pożegnań. Odeszły wielkie gwiazdy kina, muzyki, teatru, dziennikarstwa. Tylko w ostatnim miesiącu zmarli Hanna Stankówna, Piotr Machalica czy Katarzyna Łaniewska. W 2020 roku pożegnaliśmy również m.in. Pawła Królikowskiego, Dariusza Gnatowskiego, Emila Karewicza czy Ewę Demarczyk. O tych gwiazdach zawsze będziemy pamiętać! Zobacz także:  Poruszające wyznanie Antoniego Królikowskiego: "Brak mi taty". W najnowszym wywiadzie wspomina ukochanego ojca

Jerzy Pilch nie żyje
East News
Newsy
Nie żyje Jerzy Pilch. Autor "Pod mocnym aniołem" miał 68 lat 
Nie żyje Jerzy Pilch. Autor "Pod mocnym aniołem" miał 68 lat 

Smutna informacja ze świata kultury. Nie żyje wybitny pisarz Jerzy Pilch. Tragiczną informację przekazała jego żona. Pisarz zmagał się z chorobą Parkinsona oraz cierpiał z powodu problemów w ciśnieniem. Zmarł w piątkowe popołudnie w swoim domu w Kielcach.  Zobacz także:  Bohdan Gadomski nie żyje. Alicja Węgorzewska żegna dziennikarza muzycznego wyjątkowym utworem Nie żyje Jerzy Pilch  Jerzy Pilch urodził się w 1952 roku w Wiśle. Był pisarzem, felietonistą, dramaturgiem i scenarzystą filmowym. Był autorem takich dzieł jak: "Pod mocnym Aniołem", za które został nagrodzony Literacką Nagrodą Nike w 2001 roku, „Rozpacz z powodu utraty furmanki”, "Marsz Polonia", "Spis cudzołożnic", "Wiele demonów", czy "Tezy o głupocie, picu i umieraniu". Pisarz oprócz Nagrody Nike, był również laureatem Paszportów Polityki w 1998 roku oraz Nagrody Fundacji im. Kościelskich w 1989 roku.  Jerzy Pilch zmagał się z chorobą Parkinsona oraz cierpiał na problemy związane z ciśnieniem. Niedługo skończyłby 68 lat.  O śmierci pisarza poinformowała jego żona:  Do ostatnich chwil życia był świadomy.  Był ciepłym, czułym człowiekiem. Kochał życie, nie był samotnikiem, jak próbowano go przedstawiać  - powiedziała w rozmowie z  Gazetą Wyborczą  Kinga Pilch. Śmierć Jerzego Pilcha we wzruszającym wpisie skomentował również Kuba Wojewódzki:  Panie Jerzy. Przecież byliśmy umówieni... Rodzinie i bliskim pana Jerzego składamy szczere wyrazy współczucia.  Zobacz także:  Nie żyje pierwsza żona Jacka Rozenka, Katarzyna Litwiniak. Ich syn Adrian walczył do końca o życie matki Jerzy Pilch najwybitniejszy polski pisarz nie żyje. Odszedł w wieku 68...

Bernard Ładysz nie żyje
Newsy
Nie żyje Bernard Ładysz, śpiewak i aktor, znany m.in. z filmu "Znachor". Zmarł dzień po swoich 98. urodzinach
Bernard Ładysz nie żyje. Bernard Ładysz - aktor, śpiewak, powstaniec, żołnierz. Gwiazdor filmu "Znachor"!

Nie żyje Bernard Ładysz - wybitny polski śpiewak operowy, aktor i żołnierz. Zmarł dziś, 25 lipca 2020 roku, dzień po swoich 98. urodzinach. Informację o śmierci artysty przekazał Tadeusz Deszkiewicz - prezes Radia dla Ciebie, a potwierdziło Muzeum Powstania Warszawskiego. Z ogromnym smutkiem informuję, że dziś rano, dzień po swoich 98 urodzinach, zmarł Bernard Ładysz. Jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku. Artysta o niezwykłej, głębokiej i nieporównywalnej z nikim barwie głosu. Jego aksamitny bas urzekał wszystkich na całym niemal świecie. Panie Bernardzie będziemy Pana zawsze kochać i pamietać. Żegnaj - napisał na Facebooku Deszkiewicz.  Bernard Ładysz nie żyje Ładysz urodził się 24 lipca 1922 roku w Wilnie. W trakcie drugiej wojny światowej został wcielony do Wojska Polskiego, był sierżantem Armii Krajowej. Naukę śpiewu zaczął na Wilnie, a karierę ropoczął w Zespole Reprezentacyjnym Wojska Polskiego. Przez 29 lat był solistą Opery Warszawskiej i Teatru Wielkiego w Warszawie. Jako śpiewak operowy odnosił ogromne sukcesy na całym świecie - wystąpił m.in. obok Marii Callas w nagraniu „Łucji z Lammermoor” pod dyrekcją Tullio Serafina. Zagrał również w kilku filmach. Do historii polskiego kina przejdzie jego rola młynarza Prokopa w filmie „Znachor” w reżyserii Jerzego Hoffmana. Pojawił się również w „Ziemi Obiecanej” Andrzeja Wajdy czy „Ogniem i mieczem”, także Hoffmana.  Zmarł w wieku 98 lat.  Pamiętacie film "Znachor"? Bernard Ładysz odniósł ogromny sukces jako śpiewak operowy.   

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner