Jerzy Brzęczek zdradził, kto będzie kapitanem reprezentacji Jerzy Brzęczek nowym trenerem kadry Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski podczas meczu Polski Robert Lewandowski na Mundialu, mecz z Japonią
Jerzy Brzęczek zdradził, kto będzie kapitanem reprezentacji
East News
1/4
Jerzy Brzęczek zdradził, kto będzie kapitanem reprezentacji
East News

 

Robert Lewandowski przestanie być kapitanem naszej kadry? Po porażce Polaków na Mundialu z reprezentacją pożegnał się trener Adam Nawałka. Jak już wiemy, jego miejsce zajął Jerzy Brzęczek, który  prywatnie jest wujkiem Kuby Błaszczykowskiego. Wraz z informacjami o nowym trenerze rozpoczęły się spekulacje, czy Robert Lewandowski straci teraz opaskę kapitana? Tego pytania nie mogło zabraknąć na pierwszej oficjalnej konferencji prasowej z udziałem Jerzego Brzęczka. Co powiedział nowy trener polskiej kadry? Czy Robert musi pożegnać się z funkcją kapitana naszej drużyny? 

Komentarz trenera na następnej stronie! 

Zobacz także: Nowy trener kadry stoi za sukcesem Błaszczykowskiego! To Jerzy Brzęczek zajął się piłkarzem po tragicznej śmierci matki!

2/4
Jerzy Brzęczek nowym trenerem kadry
East News

Dziś, 23 lipca, odbyła się pierwsza oficjalna konferencja prasowa z udziałem nowego trenera naszej kadry. Jerzy Brzęczek w rozmowie z mediami nie ukrywał, że od dawna marzył o byciu trenerem reprezentacji. W trakcie konferencji dziennikarze próbowali dowiedzieć się, czy selekcjoner planuje odebrać Robertowi Lewandowskiemu opaskę kapitana. Odpowiedź Brzęczka jest jednoznaczna! 

Przez żaden moment nie myślałem, by zmienić kapitana. Spotkałem się z kilkoma zawodnikami osobiście, z kilkoma rozmawiałem przez telefon. Z tych rozmów wywnioskowałem, że zdają sobie sprawę, że te mistrzostwa nam nie wyszły. Że chcą pokazać inną twarz - przyznał nowy trener. 

Jerzy Brzęczek zdementował medialne plotki i zapewnił, że nie zamierza zabierać Robertowi opaski kapitana i wręczać jej Kubie Błaszczykowskiemu. A co powiedział o ich rodzinnych relacjach? 

3/4
Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski podczas meczu Polski
East News

Podczas konferencji prasowej nowy trener odpowiedział również na pytanie o Kubę Błaszczykowskiego- wcześniej plotkowano, że to właśnie on może dostać opaskę kapitana. Jak już wiemy, tak się nie stanie, ale czy Kuba będzie musiał starać się bardziej niż pozostali piłkarze, żeby dostać powołanie do kadry?

Wystarczy mi, że Kuba będzie tak dobry jak w najlepszym okresie. Są sprawy rodzinne, są zawodowe. Jesteśmy profesjonalistami. Nigdy nie można nam było zarzucić, czy Kubie czy mi na boisku, braku determinacji. Kuba będzie powołany jak bedzie zdrowy i będzie grał - przyznał Jerzy Brzęczek. 

4/4
Robert Lewandowski na Mundialu, mecz z Japonią
East News

Waszym zdaniem Jerzy Brzęczek podjął właściwą decyzję nie odbierając Robertowi Lewandowskiemu opaski kapitana? Głosujcie w naszej sondzie!