Jarosław Kaczyński i Jolanta Szczypińska
East News

Jarosław Kaczyński do końca był przy Jolancie Szczypińskiej

Jarosław Kaczyński i Jolanta Szczypińska
East News

 

Wiadomość o śmierci Jolanty Szczypińskiej była ciężkim ciosem dla Jarosława Kaczyńskiego. 61-letnia posłanka PiS była osobą pogodną i bardzo lubianą, nie tylko przez kolegów swojej partii. Dlatego jej odejście poruszyło całą polską scenę polityczną.

Posłanka i prezez PiS znali się od ponad 30 lat. Szczypińska nie miała rodziny i swoją pracę traktowała jak drugi dom, jednak od dłuższego czasu ciężko chorowała. W ciężkich chwilach mogła liczyć na pomoc Kaczyńskiego.

Zobacz: Jolanta Szczypińska nie żyje, posłanka PiS miała 61 lat

 

Przyjaciele pomogli Jolancie Szczypińskiej

W ostatnich tygodniach duże wsparcie dla chorej posłanki płynęło od jej przyjaciół. Najbliższą z nich była Elżbieta Witek, szefowa pabinetu politycznego premiera Morawieckiego, która w rozmowie z se.pl wyznała:

Była bardzo schorowana, potwornie cierpiąca i samotna. Nie miała rodziny, ale to nie znaczy, że była sama… Byłam przy niej przez ostatnie trzy miesiące, cały czas. Także w godzinie śmierci. Był przy niej także prezes Jarosław Kaczyński, który regularnie Jolę odwiedzał - zdradziła w rozmowie z se.pl

Jolanta Szczypińska była w szpitalu od 16 września, od tego czasu jej stan się pogarszał. Kiedy trafiła na oddział intensywnej terapii mogły odwiedzać ją tylko dwie osoby - Witek i Kaczyński. To oni opiekowali się posłanką do samego końca. Elżbieta Witek zdradziła jeszcze, że wiele osób dzwoniło do Szczypińskiej, chcąc podtrzymać ją na duchu:

Dopóki była w stanie, odbierała telefony z licznymi wyrazami wsparcia. Ale później odwiedzaliśmy ją tylko ja i Jarosław Kaczyński. Bardzo go to dotknęło… podobnie jak mnie. Zwłaszcza, że był przy Joli – widział tę chorobę, widział to cierpienie. Mówił o tym, że bardzo cierpiała przez całe życie, doznała wielu krzywd, nie miała łatwo, a mimo to pomagała innym. Chciała wesprzeć hospicjum w Słupsku. Prezes dowiedział się w piątek wieczorem, że Jola jest w krytycznym stanie. Bardzo to przeżył! - wyznała Witek w rozmowie dla se.pl

O tym, jak bliską osobą dla Jolanty Szczypińskiej była Elżbieta Witek, świadczy również to, że ona zajmuje się wszystkimi formalnościa związanymi z pogrzebem. 

Pogrzeb jest akurat w dniu moich urodzin… Widocznie ktoś to tak na górze zaplanował - wyznała Witek.

Uroczystości pogrzebowe odbedą się w poniedziałek 17 grudnia o godzinie 11:30 w Słupsku. 

 

Jolanta Szczypińska zmarła w ostatnią sobotę przed południem

Jolanta Szczypińska nie żyje
East News

Jarosław Kaczyński bardzo mocno przeżył śmierć posłanki PiS.

Jarosław Kaczyński na ślubie Marty Kaczyńskiej

Jolanta Szczypińska i Jarosław Kaczyński w Sejmie

Jolanta Szczypińska, Jarosław Kaczyński witają się w Sejmie
Eastnews

Więcej na temat Jarosław Kaczyński
Przeładuj

Ida Nowakowska już wybrała imię dla synka? Będzie tradycyjne! "Nie chcemy zrobić krzywdy dzidziusiowi"

zobacz 02:08