Janina Ochojska choruje na raka piersi
East News

Janina Ochojska jest bardzo poważnie chora. Poruszające nagranie! "Nie badałam się trzy lata"

Janina Ochojska choruje na raka piersi
East News

Janina Ochojska postanowiła podzielić się z internautami trudną dla niej informacją. Okazuje się bowiem, że znana działaczka społeczna cierpi na poważną chorobę. Janina Ochojska opowiedziała o niej w nagraniu, które opublikowała na Twitterze. Czy poważna choroba spowoduje, że założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej wycofa się z kandydowania do Parlamentu Europejskiego?

Janina Ochojska ma raka piersi

Janina Ochojska postanowiła podzielić się z internautami ważną dla niej informacją. Kilka dni temu lekarze zdiagnozowali u niej raka piersi. Janina Ochojska uznała, że opowie o tym, ponieważ chce nakłonić kobiety, aby częściej się badały. Ona sama nieco zaniedbała te kwestie. Ostatnie badanie robiła bowiem ponad 3 lata temu. Dlatego teraz zachęca kobiety, aby regularnie kontrolowały stan swojego zdrowia.

Żeby, kiedy spotka nas ta choroba mieć świadomość, że jest to tylko etap w życiu. I każde z nas może znaleźć w sobie tę siłę, by przezwyciężać wszystkie trudności związane z tą chorobą – przekonuje Janina Ochojska w nagraniu opublikowanym na Twitterze. 

Zobacz także: Janina Ochojska apeluje do Jurka Owsiaka: "Nie możesz rezygnować"!

Janina Ochojska uspokoiła także tych, którzy mieli zamiar głosować na nią podczas zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Działaczka, która startuje jako "jedynka" z wrocławskiej listy Koalicji Europejskiej, nie ma zamiaru wycofywać się z tego przedsięwzięcia. 

Jak państwo wiecie, kandyduję do Parlamentu Europejskiego i chcę państwu powiedzieć, że nie zrezygnuję z kandydowania. Dla mnie kandydowanie jest bardzo ważnym etapem w moim życiu, ponieważ to, co dotychczas robiłam w PAH-u, chce kontynuować w PE – dodała.

Kim jest Janina Ochojska?

Janina Ochojska to założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej. Dzięki jej działaniom od lat osoby dotknięte skutkami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych otrzymują niezbędną pomoc. Janina Ochojska wielokrotnie była odznaczana za swoje zasługi, między innymi Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski czy też Orderem Uśmiechu przyznawanym przez dzieci. Janina Ochojska porusza się o kulach, ponieważ w dzieciństwie dotknęła ją choroba Heinego-Medina. 

Trzymamy kciuki za powrót do pełni sił!

Janina Ochojska nie rezygnuje z kandydowania do Parlamentu Europejskiego

Janina Ochojska kandyduje do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicja Europejska
East News

 

Więcej na temat Janina Ochojska
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

zobacz 02:53