Jan Jakub Kolski szczerze o swojej zmarłej córce
ONS
Newsy

Kolski o zmarłej córce: Nasze poznawanie miało się dopiero zacząć. Zuzia była...

Reżyser w poruszającej rozmowie z magazynem

Kilka miesięcy temu Polakami wstrząsnęła informacja o tragedii Jana Jakuba Kolskiego i Grażyny Błęckiej, która we Wrocławiu wraz z córką Zuzanną uległa wypadkowi. Niestety zdarzenie skończyło się wielką tragedią, a śmierć poniosła ukochana córka reżysera i aktorki. Kolski zadedykował swojemu dziecku ostatni film "Serce, serduszko", który opowiada o relacjach między ojcem a córką. Zobacz: Jan Jakub Kolski wspomina zmarłą córkę. Musiał na chwilę przerwać wywiad. 

Reżyser z tej okazji udzielił kilku wywiadów i choć w dużej mierze dotyczą one jego pracy to temat zmarłej córki przewija się w każdym z nich. Nie jest tajemnicą, że Kolski bardzo przeżył tę tragedię i raczej unika pytań na ten temat. Czasem zdarza się jednak, że podzieli się refleksjami związanymi z córką. Tak było w przypadku ostatniej rozmowy z magazynem "Viva!", gdzie reżyser wspomina Zuzannę:

Zuzia była niezwykle zdolna, piękna i utalentowana. Skończyła wydział mediów i fotografię na Westminster Univeristy w Londynie - bardzo poważnej uczelni. Raz, żeby zdążyć na egzamin, zatrzymała śmierciarkę i dwóm czarnoskórym dżentelmenom kazała się zawieść na uniwersytet. (...) Zuzia rozdawała karty, to ona stawiała warunki. Myślę, że też robiłaby filmy. Wszystko ku temu zmierzało. 


Jan Jakub Kolski otwarcie przyznał, że nie poznał swojej córki jeszcze na tyle, aby wiedzieć czy była silniejsza i odważniejsza od niego:

Nie poznałem mojej córki na tyle, by byc tego pewnym. To nasze poznawanie miało się dopiero zacząć. 


Cały wywiad w nowej "Vivie!". Już w sprzedaży.

Zobacz: Jan Jakub Kolski pierwszy raz o tragedii córki i byłej żony
 
 

Obsada "Kogel-Mogel" na jubileuszu produkcji:

Jan Jakub Kolski o śmierci córki
ONS
Newsy
Kolski wspomina zmarłą córkę. Musiał na chwilę przerwać wywiad
Tragedia mocno go naznaczyła

Kilka miesięcy temu całą Polską wstrząsnęła tragedia, do której doszło we Wrocławiu. W wypadku samochodowym zginęła Zuzanna , córka Grażyny Błęckiej i Jana Jakuba Kolskiego . Auto kierowane było przez matkę 23-letniej dziewczyny. Znany reżyser zadedykował córce swój ostatni film i nie krył wzruszenia podczas premiery obrazu. Przypomnijmy: Kolski wciąż opłakuje śmierć córki. Zdobył się na piękny gest Produkcja "Serce, serduszko" weszła właśnie do kin, a Kolski zdecydował się na udzieleniu kilku wywiadów. Choć niechętnie mówi o rodzinnej tragedii to jednak postać jego córki jest na tyle ważną częścią jego życia i twórczości, że pozwolił sobie na osobiste refleksje. W rozmowie z Onetem wspomina, że kariera zawodowa Zuzanny szła w stronę filmu i zdecydowanie odziedziczyła talent po rodzicach. Dziewczyna mogła liczyć też na doskonałe wykształcenie, które zdobyła za granicą.   W kierunku kina zmierzała też wyraźnie Zuzia Kolska, moja tragicznie zmarła córka. Zuzia skończyła bardzo dobry wydział mediów i sztuki na University of Westminster w Londynie, świetnie fotografowała, zrobiła kilka krótkich filmów. Talent dostała po mamie, tacie i przodkach. Więc gdy pan pyta, czy żyję, aby reżyserować, czy reżyseruję, aby żyć, odpowiem panu, że ja po prostu... żyję. Robię filmy, bo nie umiem ich nie robić. Nie potrafię tego, co mnie łączy z kinem, opisać inaczej - wyznaje w rozmowie z Onetem. Reżyser w trakcie rozmowy nie mógł też powstrzymać wzruszenia, gdy mówił o scenie z filmu, w której ojciec tańczy dla swojej.   Onet.pl: Kolejna nietypowa rola, ojca Maszeńki, Mirka, przypadła Marcinowi Dorocińskiemu. Nie zdradzając zbyt wiele, nie mogę nie zapytać o scenę, w której tańczy na dworcu przebrany za baletnicę, w towarzystwie mnóstwa gapiów. Statyści czy postawiliście na realizm? Jan...

Jan Jakub Kolski zadedykował film córce
ONS
Newsy
Kolski wciąż opłakuje śmierć córki. Zdobył się na piękny gest
Od tragicznego wypadku minęły już 3 miesiące

Trzy miesiące temu opinią publiczną wstrząsnął tragiczny wypadek samochodowy, w którym zginęła córka znanej aktorki Grażyny Błęckiej-Kolskiej . Kobieta prowadziła auto i wyszła z niego bez żadnych większych obrażeń, ale nie pamiętała samego momentu wypadku, co mocno komplikowało pracę policji. Przypomnijmy: Od wypadku Kolskiej minęły już sporo czasu . Policja ma duży problem Pod koniec lipca odbył się pogrzeb Zuzanny Kolskiej i od tego momentu jej rodzice nie pojawiali się publicznie. Ojciec dziewczyny, Jan Jakub Kolski , pierwsze oficjalne wystąpienie po tragedii zaliczył w miniony piątek podczas premiery swojego filmu "Serce, serduszko". Jak donosi Super Express, wzruszony reżyser zadedykował obraz córce i z trudem powstrzymywał łzy. Na wydarzeniu nie pojawiła się natomiast Grażyna Błęcka-Kolska. Postępowanie w sprawie wypadku wciąż trwa, ale od kilku tygodni nie informowano o nowych szczegółach.   Zobacz: Na pogrzebie córki Kolskiej doszło do przełomu. Aktorka wybaczyła dawne krzywdy Gwiazdy Kogel-Mogel na imprezie rocznicowej produkcji:

Agnieszka Chylińska w czarnej sukience
Newsy
Agnieszka Chylińska do znanego reżysera: „Jak kobieta mówi NIE, to oznacza NIE”
O co chodzi?

To duże zaskoczenie! Jan Jakub Kolski niedawno był gościem na 44. Lubuskim Lecie Filmowym, gdzie opowiedział o pracy nad ostatnim filmem "Serce, serduszko", w którym początkowo miała zagrać... Agnieszka Chylińska ! Reżyser zdradził kulisy ich współpracy. Z jego wypowiedzi wynikało, że wokalistka była bardzo kapryśna, dlatego współpraca zakończyła się niepowodzeniem. Jurorka "Mam Talent" twierdzi, że to kłamstwo: Jestem zdumiona i jest mi cholernie przykro, że Pan Jan Jakub Kolski tak złośliwie i z ogromnym sarkazmem opisuje moje rzekome staranie się o rolę w jego filmie - napisała na Facebooku. Jak doszło do nieporozumienia między Agnieszką Chylińską i Janem Jakubem Kolskim? Podobno Chylińska zadzwoniła do Kolskiego i wyraziła chęć zagrania w jednym z jego filmów. A warto przypomnieć, że Chylińska już ma za sobą aktorski epizod, ponieważ kiedyś wystąpiła w popularnym serialu "Niania". Filmowiec bardzo ucieszył się na tę propozycję, ale później podobno nie potrafił sprostać jej wymaganiom. Scenariusz, który napisał rzekomo nie przypadł Agnieszce do gustu, więc tworzył kolejne. Reżyser tak to wspomina: Powiedziała, że muszę poszukać w innych rejonach. Napisałem więc kolejną historię, ale w tej też nie poczuła się zbyt dobrze, gdyż jej bohaterka była cała wytatuowana, a ona nie wiedziała, jak miałaby sobie poradzić z taką ilością tatuaży. Złożyła jednak zamówienie na ''babę wiejską z problemami''. Tym razem ja nie byłem gotowy napisać takiej historii, więc rozstaliśmy się w dobrych stosunkach, ale bez wspólnych planów na film. Agnieszka poczuła się urażona tymi słowami i na swoim profilu na Facebooku wydała oświadczenie: Zetknięcie się z Panem Janem Jakubem Kolskim miało być fantastycznym spotkaniem z legendarnym reżyserem, którego filmy uwielbiałam. Ucieszyłam się ogromnie...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner