Elżbieta Starostecka w "Trędowatej", 1976 r. Elżbieta Starostecka i Włodzimierz Korcz Elżbieta Starostecka Elżbieta Starostecka
Elżbieta Starostecka w "Trędowatej", 1976 r.
East News

1 listopada Telewizja Polska od lat pokazuje najsłynniejsze produkcje z lat 70. i 80. Obok "Znachora" to oczywiście również film "Trędowata" w reżyserii Jerzego Hoffmana, z 1976 roku. Dziś zobaczymy go o godz. 14 w TVP 1. Widzom, którzy zastanawiają się, jak wygląda dziś główna bohaterka - Stefcia Rudecka, spieszymy z odpowiedzią!

Prześliczną guwernantkę o delikatnej urodzie, Stefcię, zagrała 33-letnia wówczas Elżbieta Starostecka. Dziś gwiazda ma 76 lat i nadal jest aktywna zawodowo! Poznajcie jej historię i zobaczcie zdjęcia filmowej "Trędowatej"! 

Zobacz także: ABBA ciągle na topie, a jak dziś wyglądają członkowie supergrupy? 

1/4
Elżbieta Starostecka w "Trędowatej", 1976 r.
East News

Film „Trędowata” powstał na podstawie powieści Heleny Mniszkówny pod tym samym tytułem. To opowieść o zakazanej miłości ordynata Waldemara Michorowskiego (Leszek Teleszyński) i nauczycielki Stefci Rudeckiej. Ich miłość była mezaliansem, który w tamtych czasach był po prostu skandalem! Rodzina ordynata nie akceptowała Stefci, przez co dziewczyna przeszła załamanie i podupadła na zdrowiu i - choć książka kończy się inaczej - ostatecznie zmarła. Ordynat był tak zrozpaczony, że w kilka dni osiwiał. 

Stefcię zagrała piękna aktorka - 33-letnia wówczas Elżbieta Starostecka. Co ciekawe, jak podaje filmweb.pl, zdjęcia do filmu rozpoczęto z kilkutygodniowym opóźnieniem, gdyż gwiazda przeszła dłutowanie zębów, przez co była opuchnięta.

2/4
Elżbieta Starostecka i Włodzimierz Korcz
East News

Elżbieta Starostecka zagrała w wielu filmach i serialach, jednak największą popularność przyniosła jej właśnie rola „Trędowatej”.

Zadebiutowała w latach 60 w filmie Wandy Jakubowskiej, "Koniec naszego świata. W 1973 roku wystąpiła w serialu „Czarne chmury”, dwa lata później zagrała w filmie „Noce i dnie” Jerzego Antczaka. W latach 70. cała Polska zachwycała się jej porcelanową urodą. Za rolę Stefci Rudeckiej otrzymała nagrodę Złotego Grona na Lubuskim Lecie Filmowym.

Nagrała też kilka piosenek. Z utworem „Za rok, może dwa” wystąpiła na Festiwalu w Opolu w 1978 roku. 

Prywatnie jest żoną kompozytora i pianisty Włodzimierza Korcza.

3/4
Elżbieta Starostecka
East News

Z Korczem są parą od ponad 50 lat. Poznali się w Łodzi, gdzie oboje studiowali. Ślub wzięli w 1966 roku. 

Mąż jest silną osobowością, ja też mam swój charakterek, czasem trudno nam zrezygnować ze swoich racji. Mamy artystyczne zawody i przeżywamy związane z tym frustracje, ale nauczyliśmy się sobie z tym radzić i nawzajem się wspierać - mówiłą jakiś czas temu w wywiadzie dla "Twojego Stylu" 

Mają dwoje dzieci - syna Kamila Jerzego (1971) oraz córkę, Annę Marię (1982). Ostatnią jej serialową rolą była Krystyna Keller w TVN-owskim hicie „Lekarze”. 

4/4
Elżbieta Starostecka
East News

Pani Elżbieta, podobnie jak jej mąż, jest ciągle aktywna. Kilka dni temu pojawili się razem na gazli jubileuszu jednego z magazynów.

Będziecie oglądać dziś "Trędowatą"? Bo my na pewno!

Więcej na temat TVP1 film