Anna Przybylska
EastNews

Powstanie film o Annie Przybylskiej! "Być może nawet trafi do kin"

Anna Przybylska
EastNews

Jacek Kurski w rozmowie z „Faktem” ujawnił, że planuje film dokumentalny o Annie Przybylskiej. Jego realizacją ma się zająć autor filmu o Krzysztofie Krawczyku. Prezes TVP uważa, że historia aktorki poruszy Polaków. Okazuje się, że stacja stawia teraz na dokumenty, które przeżywają prawdziwy renesans.

Powstanie film dokumentalny o Annie Przybylskiej!

Anna Przybylska była jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorek. Gwiazda zmarła w 2014, mając zaledwie 35 lat. Od tego dramatycznego czasu pojawiało się już kilka pomysłów na film o Annie Przybylskiej, ale ostatecznie żaden z nich nie został zrealizowany.

W 2014 roku jako pierwszy historię aktorki na ekran chciał przenieść Radosław Piwowarski, ale okazało się, że rodzina chciała się kontaktować z twórcami jedynie przez kancelarię prawną i ostatecznie projekt nie został zrealizowany. Kilka lat później rodzina miała się nie zgodzić na scenariusz, jak donosi "Fakt", a teraz okazuje się, że dokument o Annie Przybylskiej zrealizuje TVP:

Pracujemy nad wieloma pięknymi dokumentami, myślę że mamy renesans tego gatunku. To prawidłowe wypełnienie misji Telewizji Publicznej. A w ostatnich latach nie było takich dokumentów, które oglądałyby 4 mln. ludzi. Pojawi się np. film o Annie Przybylskiej, który być może nawet trafi do kin – powiedział Faktowi prezes TVP Jacek Kurski.

Prezes TVP zdradził też, kto zajmie się realizacją filmu, który ma nadzieję przyciągnie miliony widzów:

Autor opowieści o Krawczyku z wielkim zapałem zabrał się do pracy nad filmem o Annie. Myślę, że ten dokument przyciągnie przed telewizory nie 4, a nawet 5-6 milionów Polaków. I ich wzruszy  -  stwierdził Kurski.

Będziecie oglądać?

Zobacz także: Nie żyje mąż mamy Anny Przybylskiej. Siostra aktorki żegna ojczyma wzruszającym wpisem

Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk
East News

Jacek Kurski zapowiedział powstanie filmu o Annie Przybylskiej.

Jacek Kurski
East News

 

 

Więcej na temat Anna Przybylska Jacek Kurski
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48