Monika Kuszyńska uśmiechnięta
EastNews
Newsy

Co daję siłę Monice Kuszyńskiej w czasach koronawirusa? "Ja już kiedyś zmierzyłam się z podobną sytuacją"

Co daję siłę Monice Kuszyńskiej w czasach koronawirusa? "Ja już kiedyś zmierzyłam się z podobną sytuacją"

Kilkanaście lat temu miała wypadek samochodowy, w wyniku którego uszkodzeniu uległ jej kręgosłup i Monika Kuszyńska przestała chodzić. Dziś dzielnie walczy: wróciła np. do prowadzenia samochodu. Siłę dają jej dzieci. Dziewięć lat temu wyszła Monika za mąż za kolegę z dawnego zespołu, muzyka Jakuba Raczyńskiego. Ma z nim dwójkę dzieci. Już wiadomo, że maluchy są bardzo muzykalne. Półtoraroczna Kalinka uwielbia tańczyć. Jak tylko tata zagra, dziewczynka rzuca zabawki i wiruje na dywanie po dużym pokoju. A trzyletni Jeremi? Może pójdzie w ślady ojca, bo lubi spontanicznie wystukiwać melodyjki na klawiszach pianina.

Monika twierdzi, że jest wielką szczęściarą, ponieważ nie każdy niepełnosprawny dostaje od losu tyle co ona. A ponieważ uważa, że pandemia, z towarzyszącymi jej uczuciami i lękami, jest dla wszystkich zdrowych ludzi jest namiastką tego, co przeżywają osoby niepełnosprawne, postanowiła podzielić się doświadczeniem.

„Ja już kiedyś zmierzyłam się z podobną sytuacją po wypadku, kiedy trafiłam do szpitala i nie mogłam robić nic, tylko leżeć w łóżku”, wspomina w filmikach wrzucanych do internetu.

Co jej pomogło?

„Nie warto karmić się wkoło negatywnymi informacjami, tylko celowo podrzucać sobie pozytywne treści: obejrzeć miły film, posłuchać audiobooka lub muzyki”, mówi.

Radzi też, by zamiast dresów, nosić w domu takie ubrania, by podobać się sobie w lustrze. Brzmi banalnie? Być może, ale Kuszyńska naprawdę wie, jak przetrwać w kryzysowej sytuacji. Ta wiedza daje jej dziś siłę.

My z mężem też dziś jesteśmy bez pracy, przełożyliśmy terminy majowych koncertów, mamy rodzinę do utrzymaniu. Borykamy się z tymi wszystkimi problemami, co każdy. Ale ten spokój we mnie jest, bo taką sytuację, nawet trudniejszą, przeżyłam i wiem, że to wszystko kiedyś się kończy. Nasze lęki często okazują na wyrost. (...) Będzie lepiej, gwarantuję wam”.

Monika Kuszyńska, jakub raczyński

Więcej - w nowym "Party"!

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski na okładce Party

Zobacz także
Monika Kuszyńska, jakub raczyński

Monika Kuszyńska przyszła do studia telewizyjnego z mężem. Ukochany czule trzymał artystkę za dłoń

Monika Kuszyńska urodziła

Monika Kuszyńska po raz drugi została mamą. Znamy płeć i piękne imię!

Monika Kuszyńska Instagram

Monika Kuszyńska zaskoczyła wszystkich i udała się na przejażdżkę rowerem!

Tak zmieniała się Monika Kuszyńska
Newsy
Nasz nowy cykl: Metamorfozy gwiazd. Jak zmieniała się Monika Kuszyńska? 12 lat w pół minuty! WIDEO
Nasz nowy cykl: Metamorfozy gwiazd. Jak zmieniała się Monika Kuszyńska? 12 lat w pół minuty! WIDEO

Zaczynamy nasz nowy cykl na Party.pl! Chcecie zobaczyć, jak zmieniała się dana gwiazda? U nas zobaczycie to w ciekawym filmiku w pół minuty! Na pierwszy ogień idzie świętująca dziś 36. urodziny - Monika Kuszyńska!   Jak zmieniała się od 2004 roku, kiedy to została wielką gwiazdą polskiej sceny, do 2015 roku, gdy została gwiazdą Eurowizji? Zobaczcie sami!    Zobacz także:  Monika Kuszyńska przerywa milczenie i zdradza całą prawdę o swoim wypadku!   Monika Kuszyńska kończy 36 lat Jest gwiazdą polskiej sceny muzycznej  

Monika Kuszyńska, jakub raczyński
Newsy
Monika Kuszyńska spełniła swoje kolejne marzenie! "Mogę się poczuć wolna i niezależna"!
Monika Kuszyńska spełniła swoje kolejne marzenie! "Mogę się poczuć wolna i niezależna"!

Dobrze wiem, co to znaczy znaleźć się w potrzebie. Chapeau bas, służbo zdrowia! ”, śpiewa Monika Kuszyńska (40) w utworze, który stworzyła w ramach internetowej akcji #Hot16Challenge2. Kilkanaście lat temu jej życie kompletnie się zmieniło: 28 maja 2006 roku w wypadku samochodowym złamała kręgosłup i przestała chodzić. Od tego czasu udowadnia, że mimo niepełnosprawności można być szczęśliwym. Wróciła na scenę, jest w udanym związku, a pod koniec 2018 roku po raz drugi została mamą.  Była wokalistka Varius Manx teraz pokonała kolejną barierę na drodze do samodzielności. Znowu zaczęła prowadzić samochód! „Siadłam za kółkiem. Jestem tak przeszczęśliwa, że mogę się poczuć wolna i niezależna”, cieszyła się, nagrywając filmik na Instagram.  W 40. urodziny, na które zaprosiła przyjaciół z całej Polski, życzyła sobie zapewne już tylko jednego: zdrowia. Zobacz także:   Co daję siłę Monice Kuszyńskiej w czasach koronawirusa? "Ja już kiedyś zmierzyłam się z podobną sytuacją" Jak czuje się Monika Kuszyńska? Niedawno pojawiły się informacje, że Monika czuje się gorzej. Czy to prawda? Gwiazda przyznała, że w tej plotce jest ziarno prawdy, bo jej organizm funkcjonuje podobnie jak organizm osoby z chorobą przewlekłą. „Na pewno ten mój stan zdrowia ulega powolnemu pogorszeniu. Zwłaszcza że mija czas, ja się też starzeję. (…) Ale nie jest to tak zły stan, by mi nie pozwalał funkcjonować!”, tłumaczyła na Facebooku. Gwiazda, która walcząc o powrót do formy, przeszła kilka operacji chirurgicznych, wyjeżdżała do Rosji i Indii na zabieg wszczepiania komórek macierzystych i zaliczyła wizyty u wielu znachorów, nie wierzy już w cuda. Nadzieję na poprawę wiąże tylko z odkryciami naukowymi i...

ONS
Newsy
Monika Kuszyńska zaśpiewała dla prezydenta
Jej głos uświetnił Galę Wolontariuszy

Monika Kuszyńska zaśpiewała w Pałacu Prezydenckim przy okazji wręczania nagród wolontariuszom. Prezydent Bronisław Komorowski wyróżnił osoby, które wspierają potrzebujących. Organizatorzy tego wyjątkowego spotkania wybrali właśnie Kuszyńską, aby zaśpiewała swoje piosenki.  Monika Kuszyńska odzyskała szczęście. Była wokalistka zespołu „Varius Manx” rozpoczęła solową karierę. Wszyscy obawiali się, czy piosenkarka odnajdzie w sobie siłę na występy przed publicznością. W wyniku wypadku w 2006 roku, Monika została sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku inwalidzkim. Musiało minąć wiele lat, aby artystka pokazała się swoim fanom. Dziś Monika promienieje i jak sama kiedyś powiedziała, jest to zasługą nowej miłości. Życzymy szczęścia i siły do dalszych działań artystycznych!

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner