Robert Kupisz o projektowaniu

Kupisz: Prawdziwi projektanci nie mają wykształcenia

Robert Kupisz o projektowaniu

Ostatnio obserwujemy jak coraz więcej gwiazd podejmuje wyzwanie jakim jest projektowanie ubrań. Co prawda nie wszyscy od razu decydują się na własną kolekcję, tak jak Natasza Urbańska, ale z dumą prezentują się w swoich autorskich kreacjach na salonach. Choć wychodzi im to z różnym efektem to swoimi projektami mogą poszczycić się m.in. Małgorzata Rozenek, Maja Sablewska, Marta Grycan, Maciej Musiał czy Katarzyna Cichopek. To tylko dowód na to, że projektować każdy może, szczególnie w czasach kryzysu… Takiego zdania jest też Joanna Horodyńska, która od lat związana jest z branżą modową i o tej tematyce wie wszystko.

Stylistka jest zdania, że wystarczy mieć pasję do mody, od lat interesować się nowymi trendami i mieć marzenie, aby stworzyć cos własnego:

- Pewnych rzeczy na pewno trzeba się nauczyć, myślę że przy okazji początkowego projektowania to są jakieś techniczne rzeczy, ale prawdziwe projektowanie wynika z pasji do mody, że ktoś wiele lat interesuje się modą, dotykał tej mody z każdej strony i miał takie marzenie, żeby zająć się też projektowaniem – powiedziała w rozmowie z dziennikarzami "Dzień Dobry TVN"


Podobne zdanie na ten temat ma także uznany projektant Robert Kupisz. Uważa on, że najwięksi projektanci mody nie posiadają wykształcenia w tym kierunku, a świetnie sprawdzili się w swoich rolach. Jako przykład podał Chanel, która odniosła ogromny sukces w modzie tylko dlatego, że jej kolekcje były odzwierciedleniem jej duszy i doświadczeń życiowych. Tego samego zdania jest Marta Grycan. Przypomnijmy: "Czy Chanel i Versace skończyli jakieś kursy?"

- Największe nazwiska nie kończyły szkół. Chanel nigdy nie kończyła szkoły projektowania, była samoukiem. Swoją twórczość i swój styl oparła na tym, co przeżyła i dlatego zrobiła taką rewolucję. Wielu projektantów nie ma szkoły, bo to tak naprawdę, nie ma ono większego znaczeniapowiedział na antenie TVN’u projektant.


Przypomnijmy, że Robert Kupisz też nie ma ukończonych żądnych studiów związanych z kierunkiem mody i projektowania. Czyżby mówił o sobie?

Suknie projektu Marty Grycan


Kasia Cichopek na rozdaniu nagród Srebrne Jabłka Pani 2012

Najlepsze stylizacje Joanny Horodyńskiej:

Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48