Wszystko zaczęło się już kilka lat temu, kiedy przyszła moda na rozjaśnianie końcówek włosów o kilka tonów. Ten efekt zwany ombre szybko stał się hitem wśród gwiazd z zachodu i zostawił swój ślad również w Polsce. Temu trendowi nie mogły się oprzeć m. in. Monika Brodka, Marina, Weronika Rosati, Ewa Farna, Marta Wierzbicka czy Maja Sablewska.

Reklama

Styl ombre ewoluował i obecnie rozjaśnione końcówki zastąpiło koloryzowanie ich w niemal wszystkich odcieniach tęczy. Turkus, fiolet, zieleń, a przede wszystkim róż, coraz częściej ozdabiają włosy celebrytek młodego pokolenia. Według nas ten hit to świetne rozwiązanie dla dziewczyn, które lubią wyglądać oryginalnie i nie boją się eksperymentować z fryzurą.

Jeśli chciałybyście osiągnąć tymczasowy kolorowy efekt, wystarczy owinąć końcówki zwilżoną bibułą (karbowaną lub gładką) albo wetrzeć we włosy namoczone kolorowe pastele. Po nałożeniu barwy na włosy należy poczekać przynajmniej kilkanaście minut (im dłuższy czas, tym kolor będzie intensywniejszy), a następnie wilgotne pasma wysuszyć suszarką. Kolor zmywa się po 1-2 myciach.

Reklama

Tak prezentują się gwiazdy w kolorowych końcówkach:

Reklama
Reklama
Reklama