Matt Pokora
Zobaczcie ranking „Party”
1/7
Matt Pokora

Dzisiaj w dwutygodniku "Party" ukazał się ranking gwiazd, które mają polskie korzenie. Znalazło się tam siedem znanych nazwisk, a niektóre z nich mogą Was zaskoczyć.

Jedną z osób, która znalazła się w zestawieniu jest Matt Pokora, który nagrał singiel z Patricią Kazadi. Francuski muzyk tak naprawdę nazywa się Matthieu Tota. Jak możemy przeczytać w magazynie swój pseudonim zawdzięcza babci Polsce, która powiedziała mu, że słowem, które odpowiada francuskiemu "humillate" jest pokora. Wyraz tak mu się spodobał, że postanowił używać go w pracy zawodowej. 

W czyich żyłach płynie jeszcze polska krew?

Zobacz: Meryl Streep o Polsce: Myślałam, że dogoniliście już Zachód

2/7
Jane Krakowski

Jane Krakowski widzowie mogą kojarzyć z serialu "Ally McBeal". Aktorka ma dziadków Polaków i w jednym z wywiadów podkreślała jak ważne jest dla nich kultywowanie polskiej tradycji:

Moja babcia kultywuje polskie tradycje, zwłaszcza na święta. Uwielbiam jej piergo z grzybami i coś, co zwie się kutia".

 

3/7
Leelee Sobieski

Aktorka, Leelee Sobieski, któa zagrała w filmie "Dzień zagłady", jest potmkinią Jana III Sobieskiego. Niestety, jak możemy przeczytać w "Party", gwiazda niedokładnie zna historię kraju, ponieważ w jednym z wywiadów wyznała, że król był ostatnim władcą Polski. 

4/7
Scarlett Johanson na gali Oscary 2015
ONS

O polskich korzeniach Scarlett Johanson pisano już wiele razy. Jej dziadkowie są Polakami, którzy wyemigrowali w czasie II wojny światowej. Gwiazda przyznaje jednak, że niewiele wie o Polsce, ale chciałaby kiedyś odwiedzić kraj swoich przodków. 

5/7
Martha Stewart

Martha Stewart jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet Ameryki, a o swoich polskich korzeniach nigdy nie wstydziła się mówić. Tak naprawdę nazywa się Marta Helena Kostyra. W swoich programach o prowadzeniu domu nie raz pokazywała jak gotować tradycyjne, polskie potrawy.

Miałam przyjemność odbyć z mamą podróż do ojczyzny naszych dziadków. Byłam zachwycona pięknym, wiejskim krajobrazem, który podziwiałam w drodze z Warszawy do Krakowa. 

6/7
Gwyneth Paltrow na gali Oscary 2015
ONS

Gwyneth Paltrow podobnie jak poprzednie gwiazdy ma dziadków z Polski. Laureatka Oscara opowiadała o nich kiedyś w wywiadzie:

Mój dziadek był rabinem i w czasie II wojny światowej, jak wielu Żydów, wemigrował do Stanów, gdzie razem z moją babcią zamieszkali w Nowym Jorku. Postanowili wtedy odrobinę skrócić swoje nazwisko, żeby lepiej brzmiało po angielsku.

Wcześniej nazywali się Paltrowicze :)

7/7
Paul Wesley

Paul Wesley to przystojniak znany z serialu "Pamiętniki wampirów". Tak naprawdę nazywa się Paweł Tomasz Wasilewski i jest synem warszawiaków, którzy w latach 80. wyemigrowali do USA.

Więcej na temat ranking