Michał Rudaś jest gejem. Wokalista dokonał coming outu
ONS.pl

Gwiazdor "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" przyznał, że jest gejem. Opublikował poruszający wpis 

Michał Rudaś jest gejem. Wokalista dokonał coming outu
ONS.pl

Skandaliczne słowa prezydenta i wypowiedzi polityków o społeczności LGBT+ wywołały falę oburzenia. Głos zabrało wiele gwiazd, nie tylko tych należących do społeczności ale również sojuszników. Wypowiedział się również Michał Rudaś, wokalista znany z "Szansy na sukces", "Tańca z Gwiazdami", programu "Jaka to melodia", "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" czy "The Voice of Poland". Dokonał coming outu i przyznał, że jest homoseksualny. Zobaczcie jego poruszający wpis. 

Zobacz także: Gwiazdor serialu "Hotel 52" wyznał, że jest gejem: "Jestem Polakiem, katolikiem, a coraz częściej..."

Michał Rudaś z "Tańca z Gwiazdami" przyznał, że jest gejem 

Michał Rudaś nie chce już dłużej milczeć. Wokalista nie zgadza się z szykanowaniem środowiska LGBT+, którego sam jest częścią. W szczerym i poruszającym wpisie na Instagramie przyznał, że jest gejem i nie będzie się z tego powodu ukrywał. Stanął w obronie wszystkich, który należą do społeczności LGBT+ i walczą o swoje prawa: 

Jestem człowiekiem, a nie żadną ideologią i niczyje słowa, a nawet sądowe werdykty tego nie zmienią. W skrócie LGBT przypisana mi jest litera G i nie wykorzystuję tego faktu do współtworzenia lub podążania za jakąkolwiek ideologią polityczną czy społeczną. Ja po prostu pragnę kochać i mieć wolność bez przeszkód tą miłością się dzielić i przyjmować ją, korzystając z tych samych praw, co inne kochające się pary.

Wokalista odniósł się również do kontrowersyjnych wypowiedzi polityków o społeczności LGBT+, którzy powiedzieli, że „to nie są ludzie, to jest ideologia”. Te słowa wywołały burzę w mediach. Michał Rudaś jest przeciwny mowie nienawiści, która może okazać się tragiczna w skutkach: 

W imieniu swoim, moich przyjaciół, znajomych i nieznajomych LGBT+ oraz ich rodzin i bliskich protestuję przeciwko temu, by politycy, a w szczególności głowa państwa określali nas mianem złowrogiej ideologii i podludzi i wykorzystywali swoje opinie do rozgrywek politycznych. Takie działania podsycają lęk i nienawiść, polaryzując jeszcze bardziej nasze społeczeństwo, co powoduje kolejne akty agresji i przemocy wobec nas.
Dla mnie normalność to różnorodność, wolność, miłość i wzajemna akceptacja i bardzo mnie cieszy fakt, że coraz więcej osób, które znam, wyznaje i głosi te wartości. To mi daje ogromne wsparcie i dzięki Wam czuję się w tym kraju jeszcze względnie bezpiecznie i nie myślę o ucieczce. Mam wszak nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie normalnie.

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy internautów, którzy zgadzają się z jego słowami i gratulowali odwagi przyznania się do swojej orientacji, która jest tak mocno w tych czasach piętnowana. 

Zobacz także: Aktor "Barw Szczęścia" wyznał, że jest gejem! Jego partner mieszka w innym mieście

Michał Rudaś wyznał, że jest gejem. Dokonał coming outu. 

Michał Rudaś jest gejem. Wokalista dokonał coming outu
Instagram

Michał Rudaś znany jest z takich programów jak: "Szansa na sukces", "Taniec z Gwiazdami", "Jaka to melodia", "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" czy "The Voice of Poland".

Michał Rudaś jest gejem. Wokalista dokonał coming outu
Mat. prasowe

 

Więcej na temat Michał Rudaś
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01