Koronawirus w Polsce
East News
Newsy

Grupa krwi a ryzyko zachorowania na koronawirusa! Osoby z którą grupą krwi są najbardziej narażone?

Chińscy naukowcy znaleźli zależność między grupą krwi a ryzykiem zarażenia koronawirusem. Osoby z grupą krwi powinny uważać!

Chińscy naukowcy prowadzą intensywne badania, aby dowiedzieć się jak najwięcej o koronawirusie, który wywołuje chorobę  COVID-19. Pandemia wirusa w Chinach wydaje się opanowana, ilość zarażeń spadła do pojedynczych przypadków i dzięki kwarantannie społeczeństwa udało się zahamować rozprzestrzenianie wirusa SARS-CoV-2. Teraz badacze z Chin informują, że ze wstępnych badań już widać zależność między grupą krwi a ryzykiem zarażenia koronawirusem. Jaki przebiega leczenie koronawirusa w przypadku poszczególnych grup krwi?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Grupa krwi wpływa na ryzyko zachorowania na koronawirusa?

Naukowcy z Wuhan i Shenzen przeprowadzili badania na 2100 pacjentach z chińskich szpitali i na tej podstawie uważają, że grupa krwi wpływa na możliwość zarażenia koronawirusem, co więcej u pacjentów z grupą krwi A może występować nasilenie objawów:

Ludzie z grupą krwi A być może potrzebują szczególnie wzmocnionej ochrony w celu zmniejszenia niebezpieczeństwa infekcji. (...) Pacjenci z grupą krwi A mogą potrzebować też pilniejszej opieki i silniejszej terapii - informują chińscy naukowcy w publikacji na  medRxiv.

To oznacza, że osoby z grupą krwi A są nie tylko bardziej narażone na koronawirusa, ale też mogą ciężej przechodzić chorobę. Najodporniejsi okazali się pacjenci z krupą krwi 0, następne są osoby z grupą krwi B.

Koronawirus a płeć

Naukowcy badali też związek zachorowań na koronawirusa z płcią i wiekiem. Tutaj niestety nie znaleziono żadnej relacji, a jedyne co wiadomo to, informacja, że osoby starsze z chorobami współistniejącymi przechodzą zarażenie wirusem SARS-CoV-2 znacznie ciężej niż osoby zdrowe. 

 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje?

Koronawirus w Polsce. Biedronka zwiększa środki ostrożności
East News

Naukowcy pracują nad wynalezieniem szczepionki na koronawirusa!

East News

 

Zobacz także
Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce

Koronawirus w Polsce, 18.03: drastycznie wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce!

Unia Europejska, flaga

Koronawirus w Polsce i Europie. Unia Europejska zamyka granice na 30 dni!

 

Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Test na koronawirusa - gdzie i jak można go zrobić? Ile kosztuje badanie na koronawirusa w Polsce?
Czy testy na koronawirusa są dostępne prywatnie? Gdzie i za ile można wykonać test na SARS-CoV-2?

Pandemia koronawirusa ma coraz dramatyczniejszy przebieg nie tylko na świecie, ale również w Polsce.  Liczba potwierdzonych przypadków zarażenia SARS-CoV-2 rośnie z każdym dniem (z wyjątkiem Chin, gdzie w ostatniej dobie nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem). Coraz więcej laboratoriów wykonuje testy na koronawirusa . Obecnie w Polsce wykonywane są dwa rodzaje testów: na obecności przeciwciał IgG i IgM przeciwko koronawirusowi i test genetyczny PCR. Dla osób, u których istnieje podejrzenie zarażenia koronawirusem, testy na SARS-CoV-2 wykonywane są bezpłatnie. Gdzie można zrobić test na koronawirusa w Polsce? Czy możliwe jest wykonanie badania prywatnie? Które laboratoria wykonują testy na koronawirusa? Ile czeka się na wynik? Obecnie w Polsce pracuje 19 laboratoriów, które mają zgodę sanepidu na przeprowadzanie testów na koronawirusa. Każdy pacjent, który podejrzewa u siebie chorobę COVID-19, powinien skontaktować się telefonicznie z lekarzem lub jednostką Państwowej Inspekcji Sanitarnej, wtedy zostają podjęte kolejne kroki i taka osoba może zostać przewieziona do szpitala, gdzie zostanie bezpłatnie przeprowadzone badanie na obecność koronawirusa. Wynik może być dostępny po ok. 10 godzinach, ale ten czas może być wydłużony, jeśli próbek jest naprawdę dużo. Wiele zależy też od metody badania stosowanej w danym laboratorium. Ile kosztuje test na koronawirusa?  Badania na koronawirusa, które są rekomendowane przez WHO, to testy genetyczne PCR, mające największą skuteczność. Na wynik takiego testu czekamy od 24 do 48 godzin. Są one wykonywane jedynie na zlecenie sanepidu czy szpitala lub oddziału zakaźnego. Trzeba najpierw zgłosić się do sanepidu. Jeżeli sanepid uzna, że dana osoba ma wskazania, to hospitalizuje i zrobi...

Koronawirus w Polsce. Biedronka zwiększa środki ostrożności
East News
Newsy
Chińscy badacze znaleźli skuteczny lek na koronawirusa? To może być prawdziwy przełom w walce z chorobą
Jest już lek na koronawirusa? Wyniki badań chińskich naukowców napawają optymizmem

Koronawirus rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Na całym świecie odnotowano już ponad 110 tysięcy przypadków zachorowań! W Polsce liczba zarażonych przekroczyła 50 osób, jednak jak informuje Ministerstwo zdrowia, największy okres zachorowań dopiero przed nami. Chińscy badacze przeprowadzają badania w celu uzyskania skutecznego leku na tę chorobę. Wygląda na to, że w końcu możemy liczyć na przełom w tej kwestii.  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Stan zagrożenia epidemicznego! Co to oznacza dla Polaków? Lek na koronawirusa już jest? Wyniki badań chińskich naukowców napawają optymizmem Lęk przed koronawirusem ogarnął już cały świat. W Polsce liczba osób zarażonych z dnia na dzień drastycznie wzrasta. Tylko w czwartek 12. marca odnotowano kilkanaście kolejnych przypadków zachorowań. Niestety jak informuje Minister zdrowia Łukasz Szumowski, liczba osób chorych na koronawirusa w naszym kraju może w niedługim czasie wzrosnąć nawet do 1000!   W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, polski rząd zdecydował się na zamknięcie placówek oświatowych i kulturalnych. Przez  najbliższe dwa tygodnie należy do maksimum ograniczyć wychodzenie z domu.  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Czy sklepy zostaną zamknięte?! Czy brakuje towarów? Minister zabrała głos! Kiedy możemy liczyć zatem na przełom w opracowaniu leku na koronawirusa? Okazuje się, że chińscy naukowcy są już bardzo blisko! Po wybuchu epidemii z powodu SARS-CoV-2 w bardzo szybkim tempie ruszyły badania eksperymentalne i kliniczne leków. Jak informują naukowcy, po wykonaniu 15 badań klinicznych pojawiła się nadzieja na skuteczną walkę z wirusem.  Chińscy naukowcy przeprowadzili badania kliniczne  chlorochiny , preparatu przeciwmalarycznego,...

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki
Newsy
Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..."
W sieci pojawił się niepokojący wpis ratowników medycznych z Warszawy.

W sieci pojawił się niepokojący wpis ratowników medycznych z Warszawy. Okazuje się, że trzy zespoły ratownictwa medycznego ze stacji na Ursynowie zostały objęte obowiązkową kwarantanną! Dlaczego? Jeden z pacjentów, który potrzebował ich pomocy, nie poinformował, że może być zarażony koronawirusem!  Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się zupełnie inaczej. W tym momencie zespoły z Mokotowa muszą również jeździć do wezwań z Ursynowa, przez to czas dojazdu karetki może się dramatycznie wydłużyć❗- czytamy na Facebooku.  Ratownicy medyczni zwrócili się do wszystkich z ważnym apelem!  Apel ratowników medycznych Koronawirus już od kilku miesięcy rozprzestrzenia się po całym świecie. W Polsce pierwszy przypadek koronawirusa wykryto 4 marca - niestety, od tamtej chwili liczba zarażonych znacznie wzrosła i dziś (18 marca) wynosi już 246 - w tym 5 przypadków śmiertelnych. W związku z niepokojącymi informacjami lekarze apelują, aby każdy, kto podejrzewa, że może być zarażony koronawirusem nie jechał na SOR czy do przychodni. Medycy apelują, aby dzwonić pod wskazane numery telefonów żeby specjaliści zdecydowali o dalszej procedurze. Niestety, okazuje się, że są pacjenci, którzy oszukują dyspozytorów podczas rozmowy telefonicznej!  Mamy do Was bardzo ważny apel. Trzy zespoły ratownictwa medycznego ze stacji na Ursynowie zostały uziemione z powodu kwarantanny. Stacja jest zamknięta. Dlaczego? Bo przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało, że pacjent może być zarażony więc nie mieli strojów ochronnych. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się zupełnie inaczej. W tym momencie zespoły z Mokotowa muszą również jeździć do wezwań z Ursynowa, przez to czas dojazdu karetki może sie dramatycznie wydłużyć❗...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik