East News

Godziny dla seniorów zostaną zniesione! Jest konkretna data

East News

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w rozmowie z serwisem wnp.pl zapowiedziała, że już za kilka dni zostaną zniesione godziny dla seniorów. Tę informację potwierdził również w rozmowie z Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller. Oznacza to, że również w godzinach pomiędzy 10:00 a 12:00, każdy z nas będzie mógł wybrać się na zakupy. Sprawdźcie od kiedy.

Zobacz także: Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Padła wstępna data!

Od kiedy godziny dla seniorów zostaną zniesione? 

Od kilku tygodniu w Polsce obowiązują tzw. godziny dla seniorów. Na mocy rozporządzenia dotyczącego handlu w trakcie epidemii koronawirusa w Polsce w godzinach pomiędzy 10:00 a 12:00 od poniedziałku do piątku (wcześniej też w weekendy), zakupy mogą robić tylko osoby po 65. roku życia. Jednak to wkrótce się zmieni. 

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w rozmowie z serwisem wnp.pl poinformowała, że godziny dla seniorów zostaną zniesione od 4 maja. Ma to oczywiście związek z ponownym otwarciem galerii handlowych. Oznacza to, że każdy z nas będzie mógł wybrać się na zakupy o dowolnej porze dnia. Zniesienie godzin dla seniorów potwierdził także w rozmowie z Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller.

Jadwiga Emilewicz w rozmowie z serwisem wnp.pl poinformowała również o dokładnych zasadach działania galerii handlowych, które zostaną ponownie otwarte już po weekendzie majowym. O połowę zostanie zmniejszona liczba miejsc parkingowych. Co jeszcze zostanie wyłączone z użytkowania? 

Wyłączamy ławki, wyłączamy "wyspy". Wyłączamy całą przestrzeń czasu wolnego. Wyłączamy food courty, czyli miejsca, w których są restauracje. Te jeszcze w tej chwili będą zamknięte - poinformowała Jadwiga Emilewicz. 

To już ostatnie dni obowiązywania godzin dla seniorów. Po weekendzie majowym, wszyscy będą mogli wybrać się na zakupy również pomiędzy 10:00 a 12:00. 

East News

Do tej pory przez dwie godziny dziennie, sklepy były czynne wyłącznie dla seniorów powyżej 65. roku życia. Wtedy też młodsze osoby nie mogły zrobić zakupów. Od 4 maja to jednak się zmieni. 

East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51