Party Stories
East News
Newsy

Galerie handlowe zostaną otwarte już po majówce! Ale musimy pamiętać o tych zasadach

Galerie handlowe już za kilka dni zostaną ponownie otwarte. Trzeba jednak pamiętać o tych zasadach

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali w środę o wprowadzeniu w życie II etapu odmrożenia gospodarki. Chociaż początkowo zakładano, że galerie handlowe zostaną otwarte dopiero w III etapie, to jednak rząd zdecydował o ich wcześniejszym uruchomieniu.

Przed wyjściem na zakupy, trzeba będzie jednak pamiętać o kilku zasadach. Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Jest data II etapu odmrażania gospodarki! Galerie handlowe, hotele i przedszkola będą otwarte! 

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Galerie handlowe zostaną otwarte już 4 maja

Od kilku tygodni nie mieliśmy możliwości zrobienia zakupów w galeriach handlowych z powodu obostrzeń wprowadzonych ze względu na epidemię koronawirusa. Jednak to się zmieni, i to już po majówce. Rząd zdecydował się przyspieszyć otwarcie centrów handlowych i już 4 maja będziemy mogli wybrać się na zakupy. Początkowo zakładano, iż ograniczenie handlu zostanie zniesione dopiero w III etapie. 

To jednak nie oznacza, że będziemy mogli swobodnie i bez żadnych ograniczeń korzystać z obiektów handlowych. O tych zasadach musimy pamiętać przed wyjściem na zakupy: 

Obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 – czyli centra handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe – zostaną otwarte. Wprowadzamy jednak limit osób. Na 1 osobę musi przypadać 15m2 powierzchni handlowej. Co ważne – do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy. 

Uwaga! W centrach handlowych nie mogą funkcjonować kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna (np. place zabaw). Nie mogą funkcjonować także miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu (tzw. food court) - brzmi treść komunikatu opublikowanego na stronie gov.pl

W dalszym ciągu musimy również pamiętać o obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Wybierając się na zakupy do galerii handlowej również musimy się do tego stosować. 

Galerie handlowe zostaną ponownie otwarte już 4 maja. 

Pusta galeria handlowa
East News

 

Będzie jednak obowiązywał limit osób, podobnie jak do tej pory w sklepach spożywczych. Część restauracyjna, kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna w galeriach handlowych w dalszym ciągu zostają wyłączone z użytkowania.

East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Zara wyprzedaż wiosna 2020. Buty od 49 zł
EastNews
Newsy
Zara otwiera sklepy stacjonarne! Poszła w ślad za H&M i CCC
Zara postanowiła otworzyć jeden sklep stacjonarny w Krakowie przy ulicy Rynek Główny 5. Sklep otwarty jest w godzinach 11:00-20:00. To na razie jedyny sklep Zara otwarty w Polsce.

Zara postanowiła otworzyć jeden sklep stacjonarny w Krakowie przy ulicy Rynek Główny 5. Sklep otwarty jest w godzinach 11:00-20:00. Niestety jak na razie jest to jedyny sklep stacjonarny Zara otwarty w Polsce. Na otwarcie pozostałych sklepów tej sieciówki musimy jeszcze poczekać do ponownego otwarcia galerii handlowych. To właśnie w galeriach handlowych znajduje się większość salonów Zary, które są nadal zamknięte. Według dzisiejszych informacji, galerie handlowe zostaną otwarte 4 maja - czyli już po majówce!  To wtedy pozostałe sklepy stacjonarne Zary również będą otwarte! Pamiętajcie jednak, że dalej w sklepach i galeriach handlowych będą funkcjonować pewne ograniczenia - w galerii handlowej na jedną osobę musi przypadać 15m2 powierzchni handlowej. Co ważne – do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy. Zobacz także:  Jest data II etapu odmrażania gospodarki! Galerie handlowe, hotele i przedszkola będą otwarte!  Dodatkowo, na stronie internetowej Zara.pl sami możecie na bieżąco sprawdzać, czy inne sklepy stacjonarne Zara będą otwierane i kiedy. Zobacz także:  Wyprzedaże 2020. Te buty z Zary są ultrasłodkie i ultrawygodne! Przypomnijmy, Zara zamknęła swoje sklepy na całym świecie - mowa o około 4000 sklepów stacjonarnych w 39 krajach, w tym w Polsce.  Przypomnijmy, do tej pory decyzję o otwarciu kilku sklepów stacjonarnych podjął również H&M. Są to dokładnie cztery sklepy stacjonarne H&M: Katowice - ul. Stawowa 9, Zakopane - ul. Krupówki 49, Wrocław - ul. Świdnicka 7, Sopot - ul. Bohaterów Monte Cassino 55/57 O otwarciu sklepów zdecydowała również marka CCC. Mowa o 120 salonach w całej Polsce. Sieć CCC zapewniła...

Pusta galeria handlowa
East News
Newsy
Ogromne zmiany w sklepach po otwarciu galerii handlowych!
Ogromne zmiany!

Już 4 maja w Polsce zostaną otwarte galerie handlowe. Niestety, w związku z pandemią koronawirusa zakupy nie będą wyglądały tak, jak do tej pory. Zarządcy galerii będą musieli przestrzegać m.in. zasad dotyczących liczby klientów na terenie sklepów. Jak już wiemy, w galeriach będzie obowiązywać nakaz noszenia maseczek, a właściciele sklepów mają zapewnić klientom jednorazowe rękawiczki. To jednak nie koniec! Okazuje się, że spore zmiany dotyczą również zasad funkcjonowania przymierzalni!  Klienci będą mogli korzystać z przymierzalni? Na terenie galerii handlowych oraz w sklepach będzie obowiązywać zasada, że na 1 osobę musi przypadać 15 metrów kw. powierzchni handlowej (nie wliczając powierzchni korytarzy). Klienci będą zobowiązani do zachowania odległości 2 metrów pomiędzy sobą. To jednak nie koniec zmian dla osób, które będą chciały zrobić zakupy w galeriach po majówce. Okazuje się, że nie wiadomo, czy w ogóle będzie można przymierzać ubrania w sklepach z odzieżą. Według rozporządzeń, które mają zapewnić klientom bezpieczeństwo  przymierzalnie mają być wyłączone z użytku - jeżeli jednak zostaną otwarte będą musiały być dokładnie dezynfekowane po każdym kliencie.  Marzą Ci się ogromne zmiany w Twoich czterech ścianach? Pobierz kod rabatowy Leroy Merlin i już dziś rusz na zakupy! Przypominamy również, że w centrach handlowych wciąż nie będą mogły działać kluby fitness, place zabaw oraz miejsca w których można spożywać posiłki na miejscu. Klienci nie będą mogli również skorzystać z szatni oraz przechowalni ubrań czy przedmiotów.  Wybierzecie się na zakupy do galerii handlowych po majówce? Zobacz także:   Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Padła wstępna data! Sklepy w...

Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte po koronawirusie?
EastNews
Newsy
Galerie handlowe zostaną otwarte wcześniej!? Nieoficjalne informacje o odmrażaniu gospodarki
Galerie handlowe zostaną otwarte już na początku maja?

Rząd planuje zdejmowanie kolejnych ograniczeń nałożonych w związku z epidemią koronawirusa . Już dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić plan wchodzenia w życie II etapu odmrażania gospodarki. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami częściowo mają zostać otwarte hotele, markety budowlane wznowią sprzedaż w weekendy i znów zaczną działać niektóre instytucje kultury, biblioteki i galerie sztuki. Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego przeanalizował już dane, m.in. dotyczące liczby zakażeń koronawirusem z tygodnia, który minął od wprowadzenia pierwszego etapu zdejmowania ograniczeń. (...) Dziś, wstępnie ok. południa, premier Mateusz Morawiecki poinformuje o dacie wejścia w życie II etapu poluzowania obostrzeń i regulacji wprowadzonych w wyniku epidemii koronawirusa - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik rządu Piotr Müller.  Okazuje się, że to nie wszystko! Jak wynika z nieoficjalnych informacji, również galerie handlowe mogą zacząć działać wcześniej. Maa się to odbywać na specjalnych zasadach! Oczywiście ich otwarcie będzie możliwe na określonych warunkach - dodał rzecznik rządu. Na jakich zasadach będą działały w czasie epidemii koronawirusa? Jak informuje dziennik.pl, możliwe jest wcześniejsze niż początkowo zakładano otwarcie galerii handlowych, które znajdują się dopiero w III etapie odmrażania gospodarki. Ich otwarcie miałoby się odbywać na specjalnych warunkach, przy określonej maksymalnej liczbie klientów oraz z określonymi podwyższonymi normami sanitarnymi. Chodzi oczywiście o dezynfekcję rąk i często używanych powierzchni.  To dobry pomysł? Zobacz także:   Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! W ostatnim czasie przez...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner