Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
East News
Newsy

Jest data II etapu odmrażania gospodarki! Galerie handlowe, hotele i przedszkola będą otwarte! [AKTUALIZACJA]

Premier Mateusz Morawiecki podał datę i zakres wprowadzenia II etapu znoszenia obostrzeń.

Premiera Mateusz Morawiecki podał datę i zakres wprowadzenia II etapu odmrażania gospodarki i znoszenia obostrzeń, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Jakie restrykcje znikną już w najbliższym czasie? Pojawiło się sporo nowych szczegółów. Zobaczcie poniżej:

Konsekwentnie otwieramy gospodarkę, ale nawet o centymetr nie luzujemy zasad dystansowania społecznego. W domu wychodzimy do pracy, po zakupy i w życiowo niezbędnych sprawach. Trzymajmy się w tych sprawach - przestrzegał w środę premier.

Zobacz także: Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! "Pojawią się kolejne poluzowania"

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Premier o szczegółach odmrażania gospodarki

Polski Rząd zdecydował się podzielić odmrożenie gospodarki na cztery etapy. Pierwszy z nich został wprowadzony w życie już 20 kwietnia. Wtedy też została zwiększona liczba osób przebywających w sklepach czy kościołach, otwarto parki i lasy. 

W środę 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o wdrożeniu II etapu odmrażania gospodarki. To bardzo ważne wiadomości m.in. dla handlu i  branży turystycznej. Jakie inne obostrzenia zostaną zniesione w najbliższym czasie? 

Szczegóły II etapu odmrażania gospodarki 

Jak ogłosił premier Mateusz Morawiecki:

Od 6 maja - możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli

Od 4 maja (po przerwie majowej)

- otwieranie hoteli i miejsc noclegowych. Ograniczona pozostanie działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych (siłownie, sale pobytu, baseny)

- otwarcie galerii handlowych, ale w reżimie obostrzeń - na 15 mkw może przebywać jeden klient, jedna osoba. 

- możliwe będą zabiegi rehabilitacyjne.

- otwarte zostaną instytucje kultury.

Co z kolejnymi etapami?

Bardzo proszę o rozsądek podczas majówkę, bo od tego zależą kolejne etapy odmrażania przestrzegał minister zdrowia.

II etap - pytania dziennikarzy

Po oświadczeniu premiera i ministra zdrowia pytania zadawali dziennikarze.

Co z porodami rodzinnymi?

Odgórnego zakazu nie było. Tutaj, jeśli jest tylko możliwość tego dystansowania, to dyrektorzy placówek mogą myśleć oi tym żeby wprowadzić porody rodzinne - mówił minister Szumowski.

Co z rowerami miejskimi?

W ciągu dwóch tygodni chcemy dopuszczać taką możliwość - zapewniał premier.

Czy otwarcie hoteli oznacza otwarcie hotelowych restauracji?

O otwarciu restauracji myślimy w kolejnych etapach. Na ten moment ważne jest zachowanie dystansu w hotelach. Będziemy pracować w jaki sposób dopuścić wewnętrzną organizację dla klientów takich instytucji jak gospodarstwa agroturystyczne - mówił premier.

Spotkania u znajomych i rodziny? Co z weselami i większymi imprezami?

Zdrowy rozsądek jest kluczowy - mówił Szumowski. - W tej chwili duże imprezy i spotkania nie są rekomendowane. Utrzymujemy zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób i nie rekomendujemy dużych spotkań.

Kiedy otwarcie kin?

Nie podajemy bardzo dokładnych dat, bo koronawirus może szybko zweryfikować nasze podejście - mówił premier.

Czy do zasłaniania twarzy w przestrzeni publicznej mogą służyć też przyłbice?

Tak

Co z klasami 1-3? Czy mogą ruszyć wcześniej?

W kolejnych etapach można rozważać formę opiekuńczą w tych klasach. Ale forma edukacyjna będzie komunikowana oddzielnie - mówił minister zdrowia.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w środę 29 kwietnia, poinformował o wprowadzeniu II etapu odmrażania gospodarki. 

East News

Daty kolejnych etapów znoszenia obostrzeń będą zależeć od przyrostu zachorowań na koronawirusa.

East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Mateusz Morawiecki, zdalna konferencja, zdjęcie w tablecie
East News
Newsy
Rząd otwiera hotele - jednak pojedziemy na wakacje! Są już wytyczne i szczegóły [AKTUALIZACJA]
Rząd otwiera hotele - jednak pojedziemy na wakacje! Są już wytyczne i szczegóły [AKTUALIZACJA]

Na tę wiadomość czekała cała polska branża turystyczna i wszyscy, którzy planują wakacje i wyjazdy letnie. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę na konferencji prasowej kolejny - II etap powrotu do normalności, czy odmrażania gospodarki. Jednym ze zniesionych ograniczeń ma być otwarcie hoteli. Kiedy nastąpi i jak ma dokładnie wyglądać? Zobaczcie, co do tej pory wiadomo. Hotele i cała branża turystyczna to segment polskiej gospodarki, który natychmiast i bardzo mocno odczuł epidemię koronawirusa. Wymuszone zamknięcie hoteli i miejsc z noclegami spowodowało, że z dnia na dzień ich właściciele stracili możliwość zarobku.  Początkowo wypowiedzi przedstawicieli rządu nie nastrajały zbyt optymistycznie. Minister Łukasz Szumowski pytany przez Roberta Mazurka w RMF FM mówił, że nie ma co myśleć o takich wakacjach, jak dotąd.  O wakacjach takich jakie sobie wyobrażamy, i jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które by powiedziały że epidemia wygaśnie z powodu lata.  Jednak równocześnie zapowiedziano, że same hotele zostaną otwarte już w drugim etapie odmrażania gospodarki. Dziś ogłoszono, że nastąpi to już 4 maja. Zobacz także:  Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! "Pojawią się kolejne poluzowania" Wykorzystaj kod rabatowy Booking i skorzystaj ze zniesienia restrykcji – wakacje w hotelu są już możliwe, więc zarezerwuj pobyt w atrakcyjnej cenie! II etap odmrażania gospodarki - otwarcie hoteli Dlaczego rząd wybrał 4 maja? Jak tłumaczył premier, specjalnie zdecydowano się na otwieranie hoteli i miejsc noclegowych po tzw. weekendzie majowym. Chodzi o to by w najbliższe wolne dni ludzie nie ruszyli masowo na wyjazdy, bo to by zwiększyło prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się...

Minister Łukasz Szumowski i premier Mateusz Morawiecki na ekranach
East News
Newsy
Jutro konkretna data kolejnego etapu odmrażania gospodarki! Które obostrzenia znikną?
Jutro konkretna data kolejnego etapu odmrażania gospodarki! Które obostrzenia znikną?

Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie dzisiaj, a jutro mamy poznać szczegóły dalszego odmrażania gospodarki. Na informację rządu czekają tysiące pracowników i właścicieli biznesów, którzy w wyniku ograniczeń związanych z koronawirusem stanęli przed widmem poważnych strat, czy nawet bankructwa. Co ogłosi w środę premier Mateusz Morawiecki? Czy tym razem będzie mowa o otwarciu handlu, punktów usługowych czy np. hoteli? Rąbka tajemnicy uchylił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak mówił, padnie konkretna data! Zobaczcie szczegóły. Zobacz także:   Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! Data następnego etapu odmrażania gospodarki Jak zdradził w programie "Koronawirus" na wp.pl minister, na konferencji poznamy szczegóły odmrażania gospodarki.  - Tak, tematy związane z handlem na pewno, z szeroko pojętą gospodarką, tak jak obiecywaliśmy. Po pierwszych danych, które spłynęły dzisiaj będziemy wiedzieli, że kolejne nasze działania nie spowodowały gwałtownego wzrostu, więc możemy przejść do kolejnych - mówił w wp.pl Łukasz Szumowski. Jak mówił, rząd chce żeby gospodarka coraz szybciej działała, ale w reżimie sanitarnym. Co ze sklepami i galeriami handlowymi? - Pamiętajmy, że i sklepy i galerie mają różne funkcje, szczególnie te duże formy handlowe. Na pewno chcemy, by to się odbywało w sposób ostrożny i pod kontrolą. Jak zapowiedział na konferencji poznamy datę zdejmowania kolejnych ograniczeń. Jutro poznamy datę, to mogę zdradzić - zapowiedział Szumowski w wp.pl.  Ale nie wszystkich trzech pozostałych etapów, a tylko kolejnego. Zobacz także:   Kiedy szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? Minister Szumowski podał nowy termin!  Konferencja...

Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News
Newsy
Kiedy rozpocznie się drugi etap odmrażania gospodarki? Rzecznik rządu zdradza termin 
Kiedy rozpocznie się drugi etap odmrażania gospodarki? Rzecznik rządu zdradza termin 

Przedsiębiorcy z zapartym tchem oczekują na realne odmrożenie gospodarki i możliwość funkcjonowania jak przed pandemią. 20 kwietnia wprowadzono pierwszy etap planu przedstawionego przez Mateusza Morawieckiego w miniony czwartek. Drugi etap dotyczy otwarcia hoteli i podobnych miejsc noclegowych z dalszym zachowaniem wzmożonej higieny raz dystansu, otwarcia sklepów budowlanych w weekendy oraz otwarcie niektórych instytucji kultury, takich jak muzea czy biblioteki. Rzecznik rządu zdradził termin wprowadzenia drugiego etapu. Czy możemy się go spodziewać jeszcze przed majówką?  Zobacz także:  Premier Morawiecki: od 20 kwietnia zaczynamy wychodzenie z ograniczeń! Będą cztery etapy Odmrażanie gospodarki. Kiedy drugi etap?  20 kwietnia wprowadzono pierwszy etap odmrażania gospodarki. Poluzowano kilka obostrzeń dotyczących wstępu do lasu oraz parków, jednak w kwestiach gospodarczych niewiele się zmieniło. Zmiany wprowadzono tylko w kwestii zakupów w sklepach spożywczych, zwiększono liczbę osób, która może przebywać na terenie sklepu oraz zniesiono godziny dla seniorów w weekendy. Do tej pory jednak nie podano dokładnej daty wprowadzania kolejnych etapów. Rzecznik rządu Piotr Müller zdradził, przybliżoną datę wprowadzenia kolejnego etapu:  Uruchomienie drugiego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w pierwszej połowie maja. (...) Miejmy nadzieję, że jeszcze w kwietniu będziemy mogli ogłaszać dane dotyczące uruchamiania kolejnego etapu. Czy to będzie przełom kwietnia i maja, to zobaczymy. Te rozstrzygnięcia niebawem - powiedział w TVP Info  Rzecznik odniósł się również do kwestii otwarcia hoteli i miejsc noclegowych:  To duży dylemat, jak postąpić, jeżeli chodzi o weekend majowy, dlatego te dane,...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner