Filip Chajzer o depresji
VIPHOTO/EAST NEWS
Newsy

Bolesne wyznanie Filipa Chajzera o śmierci syna: "Nie zapominasz ani na sekundę. Tragedia wraca ze zdwojoną siłą" 

Filip Chajzer opowiedział o swojej walce z depresją. "Ja wtedy w środku… nie żyłem". Zdecydował się również na poruszające wyznanie - wspomniał śmierć swojego synka.

Filip Chajzer po raz pierwszy od dawna opowiedział o tym, co przeżywał po stracie synka... Opowiedział również o depresji, z która zmaga się od początku 2020 roku, a o której głośno powiedział dopiero niedawno... 

Ja wtedy w środku… nie żyłem - wyznał w rozmowie z Vivą! 

Ludzie znają Filipa Chajzera z telewizji i internetu. Tam jest uśmiechnięty i zawsze skory do pomocy, chociaż nie raz zdarzały mu się także potknięcia. Jak to jest, że nikt nie zauważył, że dzieje się coś złego? 

Zobacz także: Filip Chajzer po raz pierwszy o walce z depresją. "Tylko rodzina i przyjaciele wiedzieli na jakie dno ludzkiej psychiki spadłem"

Małgorzata Ohme jest niezadowolona z Filipa Chajzera jako swojego partnera w "DDTVN"? Zażąda zmiany?

Filip Chajzer szczerze o walce z depresją: "Ja wtedy w środku… nie żyłem"

Filip Chajzer często angażuje się w pomoc chorym. Jednak jedna z ostatnich zbiórek i historia chłopca sprawiła, że zdecydował się również na publikację wstrząsającego wyznania o sobie. W maju gospodarz "Dzień Dobry TVN" przyznał, że choruje na depresję:

Od stycznia zeszłego roku mierzę się z depresją. Tylko moja rodzina i przyjaciele do tej pory wiedzieli na jakie dno ludzkiej psychiki spadłem. Terapia, leki. Poczucie własnej wartości na poziomie mułu. Strach przed wyjściem na ulice, Himalaje wysiłku żeby stanąć przed kamerą - napisał wówczas na Instagramie 

Filip Chajzer udzielił teraz poruszającego wywiadu dla magazynu Viva!, gdzie opowiedział o walce z depresją. Poruszył także niezwykle trudny temat śmierci swojego synka oraz tego, jak poradził sobie z tą bolesną stratą... Dziennikarz przyznał, że w walce z depresją, z którą zmaga się od 1,5 roku i ukrywaniem tego przed innymi w pracy, pomogła mu programowa partnerka z "Dzień Dobry TVN", Małorzata Ohme. 

Była buforem między mną a tym, co w danym momencie było mi niepotrzebne. Dbała o to, by wokół mnie nie było za dużo ludzi, żebym miał spokój. Paradoksalnie pandemia, która dla wielu ludzi stała się przyczyną depresji, mnie uratowała. Wybuchła wtedy, kiedy miałem swój najgorszy czas. Bałem się wyjść z domu, bałem się ludzi. Maseczka stała się moją czapką niewidką. Zakładałem ją, czapkę z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne i byłem niewidoczny. Ja wtedy w środku… nie żyłem - wyznał 

Filip Chajzer przyznał, że bał się nie tylko wyjścia z domu ale każda codzienna czynność sprawiała mu trudność. Nie widział w nich żadnego sensu. Dodał także, że miał wrażenie, że jego życie rodzinne dzieje się gdzieś obok... Pierwszy krok, aby zdecydować się na leczenie również był trudny:

Wstydziłem się jak cholera. O, jak bardzo się wstydziłem. Ale wiedziałem, że sam nie dam rady.

Filip Chajzer przyznał, że punktami zwrotnymi wówczas okazały się być: choroba ojca - Zygmunta Chajzera, kiedy cudem zdiagnozowano u niego nowotwór po tym, jak Filip Chajzer wysłał go na badania oraz 36. urodziny dziennikarza podczas których uświadomił sobie dla jak wielu ludzi jest ważny... Przyznał, że depresja przysłoniła mu racjonalne myślenie i chęci do życia: 

Gdy człowiek choruje na depresję, to tego kompletnie nie widzi. Ja leżałem, patrzyłem w sufit i marzyłem, żeby mnie nie było. Po prostu. Moim największym marzeniem był wtedy… brak mnie. Nie myślałem racjonalnie - mówił w rozmowie z Vivą!

Filip Chajzer z ulgą przyznał, że najgorsze zdecydowanie już za nim. 

Zobacz także: Filip Chajzer myślał o śmierci: "Leżysz w łóżku i marzysz o tym, żeby Cię nie było"

Filip Chajzer o śmierci syna 

W wywiadzie z Vivą! Filip Chajzer nawiązuje także do tragicznej śmierci swojego synka, który zginął w wypadku samochodowym. Tragedia miała miejsce pod Płońskiem 16 lipca 2015 roku. 9-letni Maksymilian podróżował z dziadkiem od strony mamy. Dziadek chłopca stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w naczepę tira zaparkowaną na poboczu. Chłopiec zmarł na miejscu. Filip Chajzer o śmierci ukochanego dziecka dowiedział się, gdy przebywał na wakacjach w USA. Dziś przyznał, że trauma po stracie syna mogła być zalążkiem depresji, która dopadła go po latach: 

Myślisz o nieprzepracowanej traumie? To jest możliwe. (...) Może się wydawać, że traumatyczne przeżycie udało ci się przepracować, przerobić, dojść do siebie i wypłynąć na powierzchnię. A jednak masz to wszystko w tyle głowy. Zawsze! W każdej minucie życia, 24 godziny na dobę. Nie zapominasz ani na sekundę. Ja tak mam. A potem staje się coś takiego, przez co ta tragedia wraca do ciebie ze zdwojoną siłą. Dostajesz podwójny strzał. Ja dostałem.

Dziennikarz w szczerej rozmowie przyznał, że pomimo tego, że media ciągle przypominają jego bolesną historię, ma to szczęście, że "przez to, co go spotkało, wyszedł silniejszy".

smutny Filip Chajzer

Filip Chajzer przyznał, że punktami zwrotnymi, które dały mu siły w walce z depresją była choroba ojca, którą udało mu się pokonać oraz jego własne 36. urodziny, podczas których zdał sobie sprawę dla jak wielu ludzi jest ważny. Dziś Filip Chajzer przyznaje, że najgorsze ma już za sobą a swoją historią postanowił podzielić się z innymi. 

Filip Chajzer martwi się o ojca
EastNews

W szczerym i poruszającym wywiadzie nawiązał również do tragicznej śmierci synka, który zginął w wypadku samochodowym w 2015 roku. 

Masz to wszystko w tyle głowy. Zawsze! W każdej minucie życia, 24 godziny na dobę. Nie zapominasz ani na sekundę - wyznał w Vivie!

Filip Chajzer na planie programu
East News

Filip Chajzer opowiedział o swoim dramacie po stracie syna
Newsy
Czy Filip Chajzer podniósł się po tragicznej śmierci syna? Ten wywiad wzrusza do łez: "Wykonałem gigantyczną pracę"
Od śmierci Maksa minęły ponad dwa lata.

Filip Chajzer pomimo tragedii sprzed blisko trzech lat nie zamierza się poddawać. W 2015 roku polskie media obiegła dramatyczna wiadomość o śmierci syna dziennikarza. 10-letni Maks zginął w wypadku samochodowym pod Płońskiem. Pomimo tak ogromnej straty, dziennikarz dziś znów zaraża swoim optymizmem i wciąż walczy o swoje szczęście. Kilka miesięcy temu Filip Chajzer został tatą! Teraz gwiazdor TVN w rozmowie z magazynem Viva! nie ukrywa, że wykonał gigantyczną pracę, aby podnieść się po stracie pierwszego dziecka.   Filip Chajzer o swoim życiu i walce z hejterami Dziennikarz w rozmowie z magazynem "Viva!" przyznaje, że sam jest pod wielkim wrażeniem swojej postawy pomimo tak wielkiej tragedii, jaka go spotkała.  Ja też jestem pełen podziwu. Wykonałem gigantyczną pracę. Nie tylko ja, ale też ludzie, którzy się mną zajmowali, którzy nadal się mną zajmują, rodzina, przyjaciele. Uprzedzając kolejne pytania - rozdrapywanie tego tematu nie jest jeszcze chyba najlepszym pomysłem- przyznał w rozmowie z "Vivą!". Filip Chajzer skomentował również hejt z jakim spotkał się po śmierci swojego syna.  Dla swojego zdrowia psychicznego staram się o tym nie pamiętać. Do wszystkiego trzeba w życiu dojrzeć. Jestem na etapie osiągnięcia równowagi. Oczywiście każda krytyka, każdy hejt ma swoje granice. Jeśli ta granica zostaje przekroczona, to rzeczywiście zdarza się, że puszczają  i nerwy. Na szczęście coraz rzadziej Zobacz także:  Filip Chajzer został ojcem! Znamy płeć i imię dziecka!   Filip Chajzer w 2015 roku stracił syna. Dziennikarz w rozmowie z Vivą! opowiedział o walce o swoje szczęście.

Plakat kampanii "Twarze depresji"
Newsy
Gwiazdy przyznają się do walki z depresją. Wspierają ważną kampanię...
Gwiazdy przyznają się do walki z depresją. Wspierają ważną kampanię...

Niewiele gwiazd w polskim show-biznesie decyduje się na to, aby mówić o problemach swoich i swoich najbliższych. Zdarzają się jednak takie, które głośno przyznają się do spraw bardzo intymnych. I wcale nie chodzi im o lans, a o zwrócenie uwagi na problem. Taki cel ma właśnie kampania "Twarze depresji", w którą zaangażowały się znane osoby.   Zobacz: Gessler zmagała się z depresją po śmierci męża i córki. Dopiero teraz zdecydowała się na odważne wyznanie   Kto się wśród nich znalazł? Zarówno osoby takie jak Joanna Racewicz i Piotr Zelt, którzy doświadczyli depresji, jak i ci, którzy chcą pomóc takim osobom. Właśnie dlatego inicjatywę wspierają Ewa Błaszczyk, Maciej Orłoś czy Tomasz Wolny. Kampania połączona jest również z promocją książki "Twarze depresji. Nie oceniaj. Zaakceptuj" autorstwa Anny Morawskiej. W środku przeczytamy zwierzenia gwiazd i nie tylko na temat zmagań z depresją. Marek Piekarczyk o depresji Lider zespołu TSA i juror poprzednich edycji The Voice of Poland popadł w depresję, kiedy pojawił się poważny kryzys w jego małżeństwie. W 1997 roku był nawet o krok od samobójstwa: Szedłem do pracy jak wytresowany pies. Wbiłem sobie do mózgu, że idę do pracy. Podczas przerwy płakałem. Patrzyłem tępo w ścianę i nie mogłem ruszyć ani ręką, ani nogą. Znam ten stan, kiedy mózg odmawia posłuszeństwa. Jakakolwiek aktywność nie ma racji bytu. Człowiek może wykonać wszystkie ruchy, ale ich nie robi, ponieważ to nie ma sensu. Jest paraliż decyzyjny. (…) Miałem straszne stany, więc poszedłem do psychiatry, bo bałem się, że popełnię samobójstwo, a moje dzieci były w domu. Chciałem dla nich żyć. Depresja szepcze ci do ucha, że śmierć nie jest straszna. Nigdy nie bałem...

Filip Chajzer opowiedział o swoim dramacie po stracie syna
Newsy
"Nie podniosłem się do dzisiaj" Filip Chajzer opowiedział w "Uwadze" o swoim dramacie po stracie syna
Od śmierci jego syna minęło ponad 1,5 roku...

Filip Chajzer opowiedział o swoim dramacie po stracie syna. Gwiazdor "Dzień Dobry TVN w rozmowie z dziennikarzem programu "Uwaga" przyznał,  że wciąż nie poradził sobie ze śmiercią chłopca. Filip Chajzer nie ukrywa, że to dzięki swojej rodzinie i pracy potrafi dziś normalnie żyć. Niestety, po tym, jak w wypadku samochodowym zginął 10 letni Maks, Filip Chajzer musiał uporać się nie tylko z jego śmiercią, ale i z tabloidami, które nie dawały mu spokoju w tak trudnych chwilach.   Więcej:  Filip Chajzer pierwszy raz tak szczerze o śmierci syna: "Myślisz, że się z tym uporałeś, a za chwilę znowu jest zjazd"​   Zobacz także:  Filip Chajzer pierwszy raz po śmierci syna: „Wylądowałem na księżycu”   Filip Chajzer wystąpił w programie "Uwaga" Filip Chajzer przyznał, że do tej pory nie potrafi poradzić sobie ze śmiercią syna. Dziennikarz dużo pracuje, żeby tylko nie mieć czasu na wspomnienia. Ja się nie podniosłem do dzisiaj i to też nie jest tak, że ja chciałem o tym gadać przed kamerą, bo jak nie poukładałem czegoś w swojej głowie, to tym bardziej wydaje mi się, że nie powinienem tego robić w takiej sytuacji. Ja mam bardzo dużo zajęć, mam bardzo dużo na głowie, specjalnie sobie te wszystkie zajęcia wkładam, żeby ich było jak najwięcej, żeby ta moja doba była wypełniona od świtu aż do późnej nocy. Dłuższa chwila bez tej pracy, bez tego całego natłoku, bez zapełnionego kalendarza jeszcze nie powoduje niczego dobrego w mojej głowie. Przeczytaj więcej:  Filip Chajzer: "Cholerny Dzień Dziecka! Długo myślałem, co zrobić, żeby nie oszaleć". I wymyślił piękną akcję!​   Dziennikarz nie ukrywa, że nigdy nie wybaczy fotoreporterom, którzy po tragicznym wypadku jego syna czekali pod jego domem, żeby tylko zrobić mu zdjęcie. Fotoreporterzy tych gazet stali na każdym rogu...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner