Party Stories
Festiwal w Opolu 2019 - kiedy?
EastNews
Newsy

Festiwal w Opolu zostanie odwołany przez koronawirusa? Jest decyzja władz TVP! 

Czy w tym roku odbędzie się festiwal w Opolu? Jaką decyzję podjęły władze TVP i Opola? Transmisja Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki od lat przyciągała tłumy widzów przed telewizory. Do tej pory festiwal zazwyczaj był organizowany w czerwcu- w tym roku miało być tak samo. Festiwal w Opolu miał się odbyć w dniach 5-8 czerwca. Niestety, jak informuje portal wirtualnemedia.pl, przez pandemię koronawirusa tak się nie stanie. Jaka jest decyzja władz TVP i Opola?

Krystyna Czubówna w atmosferze skandalu zrezygnowała z pracy w TVP. Jak dzisiaj ocenia tę decyzję?

Kiedy odbędzie się festiwal w Opolu?

Koronawirus w zaledwie kilka miesięcy rozprzestrzenił się praktycznie po całym świecie. Dziś z powodu choroby wywoływanej przez groźnego wirusa o życie walczy tysiące osób. W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi koronawirusa wprodzono wiele obostrzeń- zamknięto szkoły, większość sklepów w galeriach handlowych czy wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się. Stacje telewizyjne odwołały nagrania hitowych programów i seriali. Teraz okazuje się, że TVP i władze Opola również zdecydowały, że Festiwal w Opolu, który miał się odbyć  na początku czerwca zostanie odwołany. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl wielką muzyczna impreza zostanie przeniesiona na wrzesień! 

Rezygnacja z czerwcowego terminu podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo artystów, publiczności oraz ekipy realizacyjnej- poinformowano w oficjalnym komunikacie. 

Mamy nadzieję,  że festiwal we wrześniu będzie mógł się odbyć już bez żadnych problemów! Według doniesień portalu festiwal w Opolu został przeniesiony na pierwszy weekend września. 

Żałujecie, że festiwal w Opolu nie odbędzie się w czerwcu?

Zobacz także: Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz

Władze TVP podjęły decyzję o przeniesieniu festiwalu na wrzesień.

Jacek Kurski podczas prezentacji jesiennej ramówki TVP
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem
East News
Newsy
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat. Decyzją polskiego rządu zamknięte zostały granice, wszystkie placówki oświatowe, galerie handlowe, teatry, muzea i wiele firm. Odwołano międzynarodowe loty oraz połączenia kolejowe. Mnóstwo osób udało się na przymusowy urlop, a Ministerstwo Zdrowia apeluje o pozostanie w domach. Jednak jak ochronić się przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem, jeżeli będziemy zmuszeni opuścić swoje bezpieczne mieszkania?  Należy nie zapomnieć o częstym myciu rąk, a jeżdżąc komunikacją publiczną warto mieć na dłoniach rękawiczki. Obejrzyj nasze wideo, aby dowiedzieć się jak prawidłowo należy ściągać rękawiczki, aby nie doszło do potencjalnego zakażenia. Dowiesz się również, kiedy konieczne jest użycie maseczki oraz jak prawidłowo jej używać.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Jak bezpiecznie chronić się bez koronawirusem? Poznaj sposoby.   

Jacek Kurski w krawacie
Newsy
Co dalej z festiwalem w Opolu? Władze miasta zdecydowały już kiedy ma się odbyć! Ale co z transmisją w TVP?

  Władze Opola podjęły już decyzję, kiedy odbędzie się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej ! Po ostatnim festiwalu, który zamiast na wiosnę wyjątkowo odbył się we wrześniu, wszyscy zastanawiali się, co będzie dalej z tą słynną muzyczną imprezą. Teraz, jak informuje portal wirtualnemedia.pl, władze Opola zdecydowały, że kolejna edycja festiwalu odbędzie się w czerwcu 2018 roku. Pytanie tylko, czy transmisję z koncertów będziemy mogli zobaczyć na antenie TVP, czy może w innej stacji?    TVP pokaże transmisję w Festiwalu w Opolu? Według informacji portalu wirtualnemedia.pl władze Opola prowadzą rozmowy z Telewizją Publiczną w sprawie współpracy przy organizacji festiwalu. Wciąż jednak nie zostały podpisane żadne umowy. Co więcej, według doniesień portalu niewykluczone, że Opole rozpocznie współpracę z inną stacją!  Miasto Opole przygotowuje się do czerwcowego festiwalu i trwają rozmowy na ten temat. Również z TVP. Żadne umowy w tej sprawie nie zostały jeszcze podpisane - poinformował Dariusz Król z biura prasowego Urzędu Miasta Opole. -  Trwają rozmowy i na dzisiaj nie można wykluczyć żadnej opcji.  TVP z kolei nie chce komentować prowadzonych rozmów.  Przypominamy, że 54. edycja festiwalu w 2017 roku została przesunięta na wrzesień ze względu na konflikt pomiędzy władzami Opola, a Telewizją Publiczną. Wszystko zaczęło się od informacji o cofnięciu przez TVP zaproszenia na festiwal dla Kayah. I chociaż sam Jacek Kurski zapewniał później, że nikt z TVP nie ingeruje w dobór gwiazd i chętnie zobaczy wokalistkę w Opolu, to Kayah podziękowała i zrezygnowała z występów. Na znak solidarności z Kayah z udziału w festiwalu zrezygnowała również Katarzyna Nosowska. Z czasem o swojej rezygnacji w festiwalu informowały kolejne gwiazdy. Później okazało się, że władze Opola nie wpuściły ekipy TVP do...

Jacek Kurski i Michał Szpak w Opolu
Newsy
A jednak! TVP dogadało się z władzami Opola. Wiemy, kiedy odbędzie się słynny festiwal!

Już we wrześniu odbędzie się Festiwal w Opolu ! Mamy dobre informacje dla fanów muzyki i słynnego festiwalu, którego organizacja ostatnio stała pod dużym znakiem zapytania. Po tym, jak zaczęło się  zamieszanie wokół muzycznej imprezy i z udziału w niej zaczęli wycofywać się kolejni artyści,  władze Opola zerwały współpracę z Telewizją Publiczną. Jacek Kurski szukał już nawet innego miasta, w którym mógłby odbyć się podobny festiwal, jednak teraz portal Wirtualnemedia.pl donosi, że władze TVP i Opola podpisały porozumienie i festiwal transmitowany przez Telewizję Publiczną jednak się odbędzie! Zobacz także:  TVP planowało koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego w Opolu. Rodzina: "Dowiadujemy się jako ostatni" Festiwal w Opolu już we wrześniu! Jacek Kurski w rozmowie z portalem potwierdził najnowsze informacje dotyczące porozumienia TVP z władzami Opola. Okazuje się, że impreza rozpocznie się 15 września i będzie trwać trzy dni, czyli do 17 września.  Byłem otwarty na rozmowę z Opolem. Cieszę się, że po trzech turach spotkań z prezydentem Opola doszło do porozumienia. Udało nam się wypracować wspólne stanowisko, które otwiera drogę do organizacji festiwalu, choć jeszcze o tym nie przesądza. O pełnym sukcesie będziemy mogli mówić kiedy potwierdzimy umowami daty i program festiwalu- przyznaje Jacek Kurski.  Podpisane porozumienie staje na przeciw sytuacji, w której o podstawowych wydarzeniach kulturalnych w Polsce decydowałyby fake newsy. Cały kryzys wokół Festiwalu w Opolu zrodził się z fake newsów i oczywistych kłamstw o rzekomej „czarnej liście TVP”. Niczego takiego nie było i nie ma. Nie umiałem pogodzić się z tym, żeby zła wola kreowała kulturę w Polsce. Kto wystąpi na Festiwalu w Opolu? Prezes TVP przyznaje, że chciałby żeby na imprezie pojawili się artyści, którzy mieli wystąpić w czerwcu....

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner