Festiwal w Opolu 2019 - kiedy?
EastNews

Festiwal w Opolu zostanie odwołany przez koronawirusa? Jest decyzja władz TVP! 

Festiwal w Opolu 2019 - kiedy?
EastNews

Czy w tym roku odbędzie się festiwal w Opolu? Jaką decyzję podjęły władze TVP i Opola? Transmisja Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki od lat przyciągała tłumy widzów przed telewizory. Do tej pory festiwal zazwyczaj był organizowany w czerwcu- w tym roku miało być tak samo. Festiwal w Opolu miał się odbyć w dniach 5-8 czerwca. Niestety, jak informuje portal wirtualnemedia.pl, przez pandemię koronawirusa tak się nie stanie. Jaka jest decyzja władz TVP i Opola?

Kiedy odbędzie się festiwal w Opolu?

Koronawirus w zaledwie kilka miesięcy rozprzestrzenił się praktycznie po całym świecie. Dziś z powodu choroby wywoływanej przez groźnego wirusa o życie walczy tysiące osób. W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi koronawirusa wprodzono wiele obostrzeń- zamknięto szkoły, większość sklepów w galeriach handlowych czy wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się. Stacje telewizyjne odwołały nagrania hitowych programów i seriali. Teraz okazuje się, że TVP i władze Opola również zdecydowały, że Festiwal w Opolu, który miał się odbyć  na początku czerwca zostanie odwołany. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl wielką muzyczna impreza zostanie przeniesiona na wrzesień! 

Rezygnacja z czerwcowego terminu podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo artystów, publiczności oraz ekipy realizacyjnej- poinformowano w oficjalnym komunikacie. 

Mamy nadzieję,  że festiwal we wrześniu będzie mógł się odbyć już bez żadnych problemów! Według doniesień portalu festiwal w Opolu został przeniesiony na pierwszy weekend września. 

Żałujecie, że festiwal w Opolu nie odbędzie się w czerwcu?

Zobacz także: Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz

Władze TVP podjęły decyzję o przeniesieniu festiwalu na wrzesień.

Jacek Kurski podczas prezentacji jesiennej ramówki TVP
East News

 

Więcej na temat TVP Opole
Przeładuj

Doda ostro komentuje postawę Kingi i Agaty Dudy w sprawie aborcji! Dawno tak mocno się nie wzburzyła

zobacz 01:54