Ewa Krawczyk nadal przeżywa śmierć ukochanego
PIOTR KAMIONKA/REPORTER
Newsy

Ewa Krawczyk o pierwszym roku bez Krzysztofa Krawczyka: "Wygasło we mnie pół życia"

Mija rok od śmierci Krzysztofa Krawczyka. Z odejściem króla polskiej estrady nadal nie może pogodzić się jego ukochana, Ewa Krawczyk, która opowiedziała, jak przeżyła ten czas.

Krzysztof Krawczyk i jego ukochana nie rozstawali się przez 40 lat. Ewa Krawczyk towarzyszyła artyście podczas tras koncertowych. Wolne chwile małżeństwo spędzało w domu w Grotnikach, który stał się dla nich małym rajem. To właśnie Ewa Krawczyk najbardziej przeżyła śmierć króla polskiej estrady. W dniu pogrzebu, widok zrozpaczonej wdowy po wokaliście był niezwykle przejmujący. Rok po pochowaniu męża opowiedziała mediom, jak wyglądało jej życie w pojedynkę. Choć cały czas mogła liczyć na przyjaciół, to nadal nie poradziła sobie z tą ogromną stratą. Co zdradziła?

To był smutny rok... Odeszło tak wiele wybitnych postaci

Ewa Krawczyk w rocznicę śmierci Krzysztofa Krawczyka: "Ostatni rok przeżyłam w bezdennej rozpaczy i tęsknocie"

W rocznicę śmierci Krzysztofa Krawczyka wywiadu udzieliła wdowa po zmarłym artyście. Ewa Krawczyk na łamach "Faktu" ujawniła, że ostatni rok był dla niej bardzo trudny. Kobieta przez 40 lat przyzwyczaiła się do tego, że nie odstępowała ukochanego męża na krok. Dodała, że małżeńską przysięgę traktowała niezwykle poważnie, a jej związek z Krzysztofem Krawczykiem znacznie różnił się od typowych małżeństw.

Ostatni rok przeżyłam w bezdennej rozpaczy i tęsknocie. Czuję, że wygasło we mnie pół życia. Odszedł ode mnie ukochany człowiek, z którym od blisko 40 lat przebywałam zawsze razem. U nas nie było takich rozstań, jakie są obecne w życiu małżeństw, a więc jedno do swojej pracy, drugie do swojej. Myśmy ani na chwilę się nie rozstawali. W naszym przypadku słowa: przysięgi: „i, że cię nie opuszczę aż do śmierci” znaczyły coś więcej! - powiedziała w rozmowie z "Faktem".

Zobacz także: Pierwsza rocznica śmierci Krzysztofa Krawczyka. Jego życie było pełne dramatów 

Krzysztof Krawczyk
Lukasz Kalinowski/East News

Ewa Krawczyk w trakcie wywiadu zdradziła, że nadal czuje obecność Krzysztofa Krawczyka. Odwiedzanie grobu ukochanego także stało się jej codzienną rutyną. Wdowa po artyście dodała też, że wciąż z nim rozmawia, dzieląc się szczegółami ze swojego życia. 

Wciąż czuję jego obecność przy sobie, zarówno w domu, podróżach, ale nade wszystko przy grobie, gdzie bywam dzień w dzień, nawet dwukrotnie, by modlić się, ale przede wszystkim mówić do niego. Opowiadam mu, jak ludzie za nim tęsknią, jak jego legenda rośnie, jak grane są jego piosenki, ukazują się nowe płyty. I ilu mam nowych przyjaciół, którzy podnoszą mnie na duchu. Przede wszystkim w postaci zalewu listów, telefonów, maili i wpisów w portalach społecznościowych. To oni pomogli mi psychicznie w najtrudniejszych chwilach. Przez ten rok wylałam więcej łez niż przez całe życie - wyjaśniła.

Ewa Krawczyk nadal przeżywa śmierć ukochanego
PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Rok temu Andrzej Kosmala powiedział na waszych łamach „Krzysztof nigdy dla mnie nie umarł i nie umrze”, te jego słowa stały się teraz też moimi - dodała.

Zobacz także: Była żona Kamila Durczoka mocno o jego śmierci: "Górę wziął jego gen autodestrukcji"

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Pogrzeb piosenkarza odbył się na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią. Ceremonia pożegnania artysty miała charakter państwowy i rozpoczęła się mszą świętą w bazylice archikatedralnej w Łodzi. Transmisję można było obejrzeć w TVP.

Krzysztof Krawczyk
TRICOLORS/East News

Krzysztof Krawczyk z żoną Ewą Krawczyk w białych koszulach
East News
Newsy
Testament Krzysztofa Krawczyka. Oto, co dziedziczy Ewa Krawczyk. Niestety nie jest to fortuna... 
Pomimo ogromnej kariery artysta wcale nie zgromadził wielkiego majątku! Co dostanie żona Krzysztofa Krawczyka?

Krzysztof Krawczyk zostawił po sobie ogromny majątek? Media dotarły do informacji, co po zmarłym artyście odziedziczy jego ukochana żona. Według doniesień "Super Expressu" Krzysztof Krawczyk pomimo ogromnej kariery żył skromnie i wcale nie miał wielkiego majątku. Co więc otrzyma w spadku Ewa Krawczyk? Testament Krzysztofa Krawczyka Śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła wszystkimi. Artysta zmarł w poniedziałek wielkanocny (5 kwietnia), a jego pogrzeb odbył się w miniony weekend ( w sobotę 10 kwietnia). W ostatnim pożegnaniu Krzysztofa Krawczyka wzięli udział jego najbliżsi, przyjaciele, fani oraz przedstawiciele władz. Dziś, kilka dni po pogrzebie artysty, w mediach pojawiła się informacja, jaki majątek po sobie pozostawił po sobie Krzysztof Krawczyk.  "Super Express" informuje, że artysta otrzymywał 1700 złotych emerytury. Połowę tej sumy- jak sam kiedyś przyznał- przekazywał swojemu synowi. Mam bardzo dobrą emeryturę, 1700 zł, z czego połowę oddaję synowi i właściwie nie oglądam tych pieniędzy. Mogę liczyć tylko na to, co w trakcie mojego, wcale nieoszczędnego trybu życia, uda się zaoszczędzić, ale koszty utrzymania są bardzo duże. Jednak, jak wyliczyłem, do końca życia powinno nam wystarczyć na podstawowe rzeczy – Krzysztof Krawczyk mówił w 2016 roku.   Teraz Ewa Krawczyk ma prawo do rodzinnej renty w wysokości 85% emerytury zmarłego męża- wdowa po artyście musi zdecydować, czy pozostaje przy swojej emeryturze czy będzie pobierać rentę rodzinną, która po waloryzacji renty będzie wynosić ok. 1700 złotych. Ewa Krawczyk ma również do swojej dyspozycji rodzinny dom w Grotnikach. Piękną posiadłość Krzysztof Krawczyk kupił od swojego fana. Mogłem dać, na dzisiejsze pieniądze, 15 tys. Za dom, który teraz wart jest milion. I kto powiedział, że Bóg nie...

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka
East News
Newsy
Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Pogrążona w rozpaczy żona całuje trumnę artysty
W sobotę 10 kwietnia odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Fotoreporterzy uwiecznili moment, w którym Ewa Krawczyk po raz ostatni żegna się ze swoim ukochanym mężem.

5 kwietnia, w poniedziałek wielkanocny, odszedł jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków. Tragiczne wieści o śmierci Krzysztofa Krawczyka jako pierwszy podał jego menadżer, a następnie potwierdziła je żona artysty - Ewa Krawczyk. Dziś, w sobotę 10 kwietnia, o godzinie 12:00 w archikatedrze w Łodzi odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka, który o godzinie 15:00 został pochowany na cmentarzu w Grotnikach. Choć pogrążona w żałobie i rozpaczy Ewa Krawczyk, nie była w stanie wygłosił pożegnalnej mowy, gest, który wykonała kiedy zabierano trumnę z ciałem jej męża, powiedział o wiele więcej.  Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka miał charakter państwowy, jednak z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, liczba osób, które brały udział w skromnej uroczystości była bardzo ograniczona. Mszę rozpoczęła pieśń "Abba Ojcze", która była jedną z tych najbardziej ukochanych przez zmarłego artystę, następnie Daniel Olbrychski odczytał "Hymn o miłości", a biskup Antoni Długosz wygłosił kazanie, w którym nie zabrakło cytatów z piosenek Krzysztofa Krawczyka. W imieniu i na prośbę żony piosenkarza, Ewy Krawczyk, przemówił jego menadżer, Andrzej Kosmala . Ewa Krawczyk przez całą uroczystość nie była w stanie powstrzymać łez.   Przed kościołem jak i na cmentarzu na żałobników czekali fani zmarłego artysty oraz fotoreporterzy, którzy uwiecznili, jak Ewa Krawczyk po raz ostatni żegnała się ze swoim mężem. Żona Krzysztofa Krawczyka, która bardzo ciężko znosiła uroczystości pogrzebowe, odprowadziła trumnę z ciałem swojego męża do karawanu, a następnie ją pocałowała.  Zobacz także:  Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Andrzej Duda pożegnał go listem: "Mimo sławy, pozostał sobą, wiernym...

Żona Krzysztofa Krawczyka i Daniel Olbrychski na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka
EastNews
Newsy
Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Pożegnała go rodzina i przyjaciele
Krzysztof Krawczyk został pochowany na cmentarzu w Grotnikach, miejscowości, w której od lat mieszkał z ukochaną żoną Ewą.

Krzysztof Krawczyk (+74 l.) nie żyje.  O śmierci piosenkarza poinformował najpierw jego menadżer, później tę smutną wiadomość potwierdziła jego żona Ewa Krawczyk ( Krzysztof Krawczyk nie żyje. Jakie są przyczyny śmierci artysty? Czy to był koronawirus? Głos zabrała żona, Ewa Krawczyk ). Msza święta pogrzebowa odbyła się o godzinie 12:00 w archikatedrze w Łodzi, natomiast o godzinie 15:00 Krzysztof Krawczyk zostanie pochowany na cmentarzu w Grotnikach, miejscowości, w której od lat mieszkał  z ukochaną żoną Ewą. Zobacz także:  Na cmentarzu, gdzie spocznie Krzysztof Krawczyk powstanie mauzoleum! "Wszystko jest w fazie przygotowań" Msza święta i pogrzeb Krzysztofa Krawczyka  Uroczystości pogrzebowe były skromne, ale miały charakter państwowy. Z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem, liczba osób uczestniczących w ostatnim pożegnaniu Krzysztofa Krawczyka była mocno okrojona. Na Mszy Świętej pogrzebowej pojawił się Daniel Olbrychski, który odczytał fragmenty Pisma Świętego. Podczas kazania padło wiele wzruszających słów: Krzysztof Krawczyk wyruszył w piękny rejs, najpiękniejszy bo wieczny. (...) Krzysztof umarł dla świata, ale narodził się dla nieba. Patrząc na jego trumnę, chciałoby się krzyknąć w rozpaczy słowa jego piosenki: "Jak minął dzień? Czy zdołam zawołać: żegnaj dniu?" (...) Wobec śmierci jesteśmy tak samo bezradni jak przed wiekami (...) 5 kwietnia śmierć odwiedziła go w Grotnikach. Krzysztof Krawczyk w Grotnikach u boku Ewy znalazł swój mały raj na ziemi. Śmierć zabrała ostatnie tchnienie Krzysztofowi i nas wszystkich pozostawiła w wielkiej żałobie. Nam zostały już tylko zły - mogliśmy usłyszeć te słowa podczas kazania. Ksiądz dodał, że Krawczyk był wierzącym człowiekiem, wiemy że nawrócił się w pewnym...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik