IZRAEL zostanie zdyskwalifikowany?
Thomas Hanses
Newsy

Eurowizja 2018: Izrael zostanie zdyskwalifikowany?! Wszystko przez... wypowiedź reprezentantki!

Co takiego powiedziała zwyciężczyni?

 

Kontrowersje z wygraną Izraela na tegorocznej Eurowizji 2018! A wszystko przez... przemowę reprezentantki tego kraju, Netty, która ze sceny krzyknęła: "Następnego roku w Jerozolimie!”. 

 

- Te słowa każdego roku padają w domach Żydów podczas obchodów święta Pesach. Niby nie ma w nich nic niezwykłego, ale wypowiedź została odebrana jako polityczna deklaracja, zaostrzająca konflikt izraelsko-palestyński - czytamy na natemat.pl

 

Wielu internautów uznało to za polityczną prowokacją, a jak wiadomo - konkurs piosenki Eurowizji w swojej idei jest apolityczny! Czy przez to zostanie zdyskwalifikowana? 

 

Jeszcze przed Eurowizją reprezentantka Izraela była bojkotowana przez społeczność palestyńską, zamieszkującą Izrael. Jej słowa: "Następnego roku w Jerozolimie” część uznała więc za deklarację mającą na celu zaostrzenie konfliktu izraelsko-palestyńskiego. A to wszystko wynika z przeszłości Netty, która odbyła służbę wojskową (obowiązkową) w marynarce wojennej, ale również występowała dla żołnierzy, którzy wzięli udział w masakrze w Strefie Gazy, gdzie zginęła czwórka dzieci.

 

Zobacz: Fatalna wpadka w finale Eurowizji! Przerwano występ jednej z uczestniczek

 

Bardzo dziękuję za docenienie odmienności, bardzo dziękuję za zaakceptowanie różnic między nami. Kocham swój kraj, następnego roku w Jerozolimie! - oto deklaracja Netty. Dlaczego akurat wspomniała o Jerozolimie? Społeczność międzynarodowa uznaje Tel Aviv za stolicę Izraela i to właśnie tam najprawdopodobniej odbędzie się konkurs za rok. Dlatego tym bardziej jej wypowiedź niektórzy uznają za prowokację:

 

"W jaki sposób Eurowizja może świętować różnorodność i integrację, skoro Palestyńczycy giną od strzałów w głowę?" – takie słowa pojawiły się w jednym z komentarzy na Twitterze po ogłoszeniu wyników - cytuje je natemat.pl, który przyjrzał się sprawie.

 

Czy dyskwalifikacja Izraela byłaby możliwa po zwycięstwie? Takiego przypadku w historii konkursu jeszcze nie było. Jednak polityczne zaangażowanie jest piętnowane przez organizatorów. Rok temu do Ukrainy nie mogła przyjechać reprezentantka Rosji, Julia Samojłowa, która popierała aneksję Krymu przez Rosję. 

 

Co o tym sądzicie?

 

Zobacz także: Kim jest Netta - reprezentantka Izraelu?! 

 

Izrael wygrał konkurs Eurowizji 2018!

Izrael zostanie zdyskwalifikowany?
Thomas Hanses

Izrael zostanie zdyskwalifikowany?
Thomas Hanses

 

Izrael zostanie zdyskwalifikowany?
Thomas Hanses

 

Netta z Izraela
Andres Putting
Newsy
Izrael wygra Eurowizję 2018?! Zobaczcie oryginalny występ Netty!
Izrael wygra Eurowizję 2018?! Zobaczcie oryginalny występ Netty!
Okropny upadek Netty na Eurowizji 2018
Newsy
Eurowizja 2018: AUĆ! Reprezentantka Izraela spadła ze schodów! To musiało zaboleć! ZOBACZ
Tego nie pokazano w telewizji!

  Eurowizja 2018: W sieci pojawił się okropny filmik, jak Netta, reprezentantka Izraela, spadła ze schodów, schodząc ze sceny, podczas 1. półfinału, w którym brała udział. Oznacza to, że podczas finału wystąpiła mocno poobijana! Zobaczcie mrożące krew w żyłach nagranie jednego z fanów konkursu, które podbija sieć.   Zobacz także:  Eurowizja 2018: Izrael zostanie zdyskwalifikowany?! Wszystko przez... wypowiedź reprezentantki!   Niestety, ochroniarzom nie udało się uratować Netty, która spadła z kilku schodków ze sceny. Na szczęście wokalistka szybko się podniosła i z uśmiechem przemaszerowała dalej w stronę kulis. Było jednak widać grymas bólu na jej twarzy... Jesteśmy tym bardziej pod wielkim wrażeniem jej świetnego występu w finale Eurowizji, który przyniósł zwycięstwo. "Padłeś? Powstań" to pewnie jej nowa dewiza życiowa.    Przypomnijmy - 12 maja w sobotę odbył się finał Eurowizji 2018. Wygrał Izrael! Polska nie zakwalifikowała się do finału, zajmując 14. miejsce w II półfinale show.    Zobacz:  To Marcelina Zawadzka miała podać polskie punkty na Eurowizji. W ostatniej chwili zastąpił ją Szymkowiak! Dlaczego? Wiemy!      

Netta - zwyciężczyni Eurowizji 2018
East News
Newsy
Znamy zwycięzcę Eurowizji 2018! Wybór w tym roku był chyba oczywisty - zobaczcie występ z wielkiego finału! WIDEO
Była też waszą faworytką?

Znamy zwycięzcę Eurowizji 2018! Najpopularniejszy w Europie konkurs piosenki został rozstrzygnięty. W tym roku zwycięża Izrael. W 2018 roku impreza miała swój finał w Lisbonie. Niestety, nie zobaczyliśmy w nim Polaków - Gromee, zwycięzca krajowych eliminacji, nie zdobył sobie fanów w Europie i ostatecznie nie pojechał do Portugalii. Faworytem już od pierwszego półfinału wydawała się być reprezentantka Izraela.   Bukmacherzy byli pewni, że Netta rozgromi konkurencję. Wszystko za sprawą przebojowego utworu "Toy", ale również, a może przede wszystkim oryginalnej wokalistki - Netty! Miała jednak mocnych konkurentów - szczególnie tanecznego reprezentanta Szwecji - Benjamina Ingrosso z piosenką „Dance You Off”, Eleni Foureirę z Cypru z piosenką „Fuego”, operową Elinę Nechayevą z Estoni z piosenką "La forza", reprezentującego Niemcy Michaela Schulte z piosenką „You Let Me Walk Alone” i w końcu Cesára Sampsona z Austrii z  piosenką "Nobody but You". To Austria, Izrael i Szwecja w głosowaniu jury szli "łeb w łeb"! A Cesár dostał 12 punktów od polskiego jury! Ostatecznie w głosowaniu jury, miejsca ułożyły się tak: 1. Austria - 271 punktów 2. Szwecja - 253 punkty 3. Izrael - 212 punktów 4. Niemcy - 204 punkty 5. Cypr - 183 punkty Jednak to do tego trzeba doliczyć było jeszcze głosy widzów. A to zawsze wywraca tabelę! Co więc wyszło po dodaniu głosów widzów? To, czego się spodziewali wszyscy. Wygrał Izrael!      Oto jej występ z WIelkiego Finału:     Podczas trwania konkursu nie obyło się bez incydentów. W czasie występu reprezentantki Wielkiej Brytanii na scenę wpadł mężczyzna i zaczął krzyczeć. Wokalistka była zmuszona na chwilę przestać śpiewać, ostatecznie jednak udało się jej dokończyć występ.   Wzruszającym momentem był też występ...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner