East News
Newsy

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i siłowni? W innych krajach padły konkretne daty! U nas będzie podobnie?!

Kiedy możemy liczyć na otwarcie salonów fryzjerskich czy siłowni? Polski rząd planuje to na samym końcu!

W czwartek 16 kwietnia premier Mateusz Morawiecki przedstawił etapy rozmrażania gospodarki. Jak wiadomo, na ten moment nikt z nas nie może skorzystać z usług fryzjera, kosmetyczki czy też pójść na siłownię. Jak się wczoraj okazało, rząd planuje otworzyć tego typu lokale usługowe dopiero na końcu! Kiedy zatem będziemy mogli wrócić do normalności? 

Zobacz także: Nie żyje pierwsza polska ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego! Fizjoterapeuta z Radomia osierocił dwójkę dzieci

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Kiedy będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera czy kosmetyczki?

Epidemia koronawirusa w Polsce trwa, jednak polski rząd podjął już pierwsze działania, które mają nam zapewnić powolny powrót do normalności. Etapy rozmrażania gospodarki nie zostaną jednak wdrożone gwałtownie. Na niektóre z nich będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jak już wiadomo okres rezygnowania z poszczególnych obostrzeń został podzielony na cztery etapy. 

Dopiero w dwóch końcowych etapach zaplanowano otwarcie salonów fryzjerskich, kosmetycznych i siłowni. Jak poinformowali na wczorajszej konferencji premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski, daty wejścia w życie pozostałych etapów będą ustalane na bieżąco na podstawie dynamiki nowych zachorowań. Z tego też względu nie ma z góry ustalonych terminów wchodzenia w kolejne etapy, jednak można łatwo się domyślić, że z normalnych usług fryzjera czy kosmetyczki nie skorzystamy jeszcze przez najbliższe tygodnie, a może nawet miesiące. 

Zdaniem Łukasza Szumowskiego, epidemia może potrwać jeszcze nawet dwa lata, a do czasu wynalezienia szczepionki, nie wrócimy do pełnej normalności. 

Musimy nauczyć się żyć z epidemią przez najbliższy czas. Przez najbliższy rok, albo nawet dwa. Jedyną datą, która jest pewna to pojawienie się szczepionki i leków. [...] Nie wrócimy do czasów sprzed epidemii. Powrót do pełnej normalności będzie, kiedy zniknie epidemia - poinformował minister Szumowski.

A jak wygląda to w innych europejskich krajach? Niektóre z nich już szykują się na powrót do normalności. W Austrii od 1 maja zostaną otwarte galerie handlowe jak również salony fryzjerskie i kosmetyczne. Z kolei we Włoszech już od 14 kwietnia otwarte są sklepy z artykułami dla dzieci, księgarnie i sklepy papiernicze. W Norwegii z kolei szkoły zostaną otworzone już 27 kwietnia. Optymistycznie sytuacja wygląda w Czechach. Od 11 mają ruszą tam siłownie i centra fitness (bez możliwości korzystania z pryszniców i szatni), zaś od 25 maja otwarte zostaną restauracje i inne lokale gastronomiczne (bez ogródków). 

 

My jednak będziemy musieli na to jeszcze trochę poczekać.

East News

Salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną otwarte dopiero w trzecim etapie rozmrażania gospodarki.

East News

Siłownie ponownie będą działać dopiero w czwartym, ostatnim etapie. To bardzo trudna sytuacja dla wszystkich przedsiębiorców.

East News

Zobacz także
Koronawirus w Polsce

Powstał skuteczny lek na koronawirusa! W najbliższych dniach ruszą pierwsze testy nowego preparatu 

Plaże po pandemii koronawirusa

Tak będą wyglądać plaże na całym świecie po pandemii koronawirusa? Włosi zaprojektowali... "koronaplaże"

 

Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte po koronawirusie?
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce. Galerie handlowe i salony fryzjerskiej będą otwarte! Znamy daty i wstępny plan rządu
Koronawirus w Polsce. Galerie handlowe i salony fryzjerskiej będą otwarte! Znamy daty i wstępny plan rządu

Czy już wkrótce będziemy mogli skorzystać z usług fryzjerów i kosmetyczek? Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte? Jeden z dziennikarzy RMF FM dotarł do wstępnego planu stopniowego otwierania gospodarki! Władze chcą, żeby kosmetyczki i fryzjerzy już wkrótce mogli wrócić do pracy. Rządowy plan zakłada również zmiany limitów wejść do sklepów i otwarcie galerii handlowych. Jak to ma wyglądać w praktyce? Kiedy zakończy się "narodowa kwarantanna"? Podczas ostatniej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki przyznał, że po Świętach Wielkanocnych przedstawi Polakom plan "odmrażania" gospodarki.  Ma to nastąpić najwcześniej 20 kwietnia.  Chcemy po świętach przedstawić pewien bardzo logiczny, uporządkowany, przedyskutowany z ekspertami i od zdrowia, i od gospodarki, i od spraw społecznych plan pewnego powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej, ponieważ ta dotychczasowa rzeczywistość, która była przed pandemią, ona przez długi czas, myślę, że może nawet przez lata nie wróci. Ale to nie znaczy, że nie mamy mieć nadziei - mówił Mateusz Morawiecki.  Kiedy będą otwarte galerie handlowe? Krzysztof Berenda z RMF FM dotarł do wstępnych planów rządu, który zakłada, że w pierwszej kolejności zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne - w salonie będzie mogła przebywać ograniczona liczba klientów. Władze chcą również zmienić limity wejść do sklepów - l iczba klientów ma być uzależniona nie od ilości kas (jak jest teraz), a od powierzchni sklepu. Mają również zostać otwarte sklepy z odzieżą w galeriach handlowych!  (...) wstęp do nich będzie limitowany. Każdy klient będzie musiał mieć na sobie maseczkę i rękawiczki - czytamy na portalu rmf24.pl....

East News
Newsy
Minister zdrowia podał datę "odmrażania" gospodarki! Czy zostaną otwarte salony fryzerskie i galerie handlowe?
Minister zdrowia podał datę "odmrażania" gospodarki! Czy zostaną otwarte salony fryzerskie i galerie handlowe?

Łukasz Szumowski w radiowym wywiadzie powiedział, kiedy rozpocznie się "odmrażanie" gospodarki! Minister Zdrowia potwierdził tym samym wcześniejsze doniesienia, że zaledwie kilka dni po świętach Wielkanocnych rząd zacznie odchodzić od ograniczeń. Czy to znaczy, że zostaną otwarte m.in. salony fryzjerskie czy galerie handlowe? I kiedy dokładnie zostaną zniesione niektóre obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa?  Zobacz także:   Kiedy planować wakacje w tym roku? Kiedy będzie można podróżować? Są opinie ekspertów Kiedy zakończy się narodowa kwarantanna? Tuż przed świętami Krzysztof Berenda z RMF FM dotarł do wstępnych planów rządu, według którego w pierwszej kolejności władze pozwolą na otwarcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Według tamtych informacji mają również zostać otwarte sklepy z odzieżą w galeriach handlowych. Teraz Łukasz Szumowski w wywiadzie w RMF FM podał, kiedy zacznie się "odmrażanie" gospodarki. Choć minister nie powiedział, co konkretnie zostanie "odmrożone", padła konkretna data: Będziemy powoli od 19 (najbliższy poniedziałek - red.) odmrażać gospodarkę. Myślę, że jest to dobra wiadomość jak patrzymy na wartości jak wygląda koszt tej izolacji, która jest skuteczna. Gdyby nie ona mielibyśmy kilkadziesiąt tysięcy chorych, a mamy kilka tysięcy- Łukasz Szumowski powiedział w rozmowie z Robertem Mazurkiem.  Minister zdrowia skomentował, dlaczego władze chcą rozpocząć "odmrażanie" gospodarki. Łukasz Szumowski nie ukrywa, że koszt wprowadzenia obostrzeń jest naprawdę ogromny.  To jest taniec na linie, albo na brzytwie. Bo z jednej strony koszt lockdownu, takiego całkowitego zamkniecia kraju, to jest około 10 miliardów na dobę, no może na dwa dni....

East News
Newsy
Maseczki będziemy nosić aż do czasu szczepionki. Jak je nosić poprawnie, żeby chroniły? Które są najlepsze?
Najlepsze maseczki na twarz, które chronią najbardziej? Maseczki: jak nosić poprawnie maseczkę? Maseczki na twarz - jak nosić?

Od czwartku 16. kwietnia w Polsce obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Z tego względu najlepiej jest zaopatrzyć się w maseczki ochronne. Jednak jakie sprawdzą się najlepiej i będą najskuteczniej chroniły nas przed koronawirusem ? Sprawdźcie na jaką się zdecydować.  Zobacz także:   Szczegóły "odmrażania" gospodarki: kiedy otworzą zakłady fryzjerskie i galerie handlowe? Jaka maseczka ochronna sprawdzi się najlepiej? Podczas wczorajszej konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony dopiero wtedy, kiedy pojawi się szczepionka na koronawirusa. Do tego czasu będziemy musieli przyzwyczaić się do zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.  Musimy nauczyć się żyć z epidemią przez najbliższy czas. Przez najbliższy rok, albo nawet dwa. Jedyną datą, która jest pewna to pojawienie się szczepionki i leków. [...] Nie wrócimy do czasów sprzed epidemii. Powrót do pełnej normalności będzie, kiedy zniknie epidemia - powiedział minister Szumowski. Jeżeli zatem będziemy musieli przyzwyczaić się przez najbliższe miesiące do noszenia maseczek, to warto zaopatrzyć się takie, które będą nas skutecznie chronić. Do wyboru mamy maseczki jednorazowe, wielorazowe, z filtrem czy bawełniane. Która zatem sprawdzi się najlepiej?  Najskuteczniejsze są profesjonalne maseczki ochronne wielokrotnego użytku, które są wyposażone w specjalny filtr, zatrzymujący aż 99 procent wirusów i bakterii. W tym przypadku musimy jednak liczyć się z wysoką ceną i regularną wymianą filtra. Jednak dobrą ochronę mogą zapewnić nam także chirurgiczne maseczki jednorazowe, która składają się z trzech warstw włókniny i dają filtrację na poziomie 98 procent. ...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner