Edyta Herbuś i Małgorzata Bogdańska grają główne role w spektaklu „Diwa”. Choć znają się od kilku lat na próbach ostro się kłóciły. Dlaczego?

Reklama

Im dłużej się znamy, tym lepiej się rozumiemy. Obie jesteśmy perfekcjonistkami, mamy odwagę sięgać po więcej. Łączy nas bezkompromisowość w pracy i miłość do teatru. Potrafimy się też konstruktywnie kłócić – mówo Herbuś.

Robiłyśmy to tak konstruktywnie, że podczas tych kłótni nawet reżyser (Grzegorz Kempinsky) uciekał do kąta (śmiech). Ale jesteśmy mu wdzięczne, bo bezbłędnie wyczuwał granice i pozwalał je przesuwać, by dopuścić do głosu prawdziwe kobiece emocje – dodała Bogdańska.

O czym jest spektakl „Diwa” z Edytą Herbuś?

Spektakl „Diwa” od kilku tygodni święci triumfy w teatrze. To nie tylko świetna sztuka opowiadająca o trudnych relacjach matka - córka, ale także spotkanie dwóch aktorek o różnym doświadczeniu i stylu gry, dwóch kobiet o różnych osobowościach. W wywiadzie dla magazynu „Party” Edyta i Małgorzata zdradziły też, czy i o co ze sobą rywalizują i… jakie demony przeszłości udało im się pokonać dzięki „Diwie”.

Kiedy pierwszy raz przeczytałam scenariusz „Diwy”, myślałam o mojej bohaterce jak najgorzej. Potem przypomniałam sobie, że ja też zostawiałam mojego syna z rodzicami, z nianią i wymykałam się na próby. Po premierze zapomniałam zapytać mojego Dominika, czy ok, tak jak Lana również czuł się porzucony… Choć nie mam poczucia, że poświęciłam jego dzieciństwo, by spełniać swoje marzenia i zyskać sławę – wyznała Małgorzata Bogdańska.

Herbuś natomiast odniosła się do zarzutu, że rzekomo porzuciła swoich starych znajomych i zamknęła pewien etap w swoim życiu:

Nikogo nie porzuciłam. To naturalny proces, że człowiek się rozwija. Dokonuje wyborów, spotyka nowych ludzi. Życie jest zmienne, a ja nie lubię stać w miejscu. A naprawdę bliscy przyjaciele są przy mnie od wielu lat – tłumaczy Edyta.

Cały wywiad z Edytą Herbuś i Małgorzatą Bogdańską przeczytasz w nowym numerze „Party”.

Zobacz także

Zobacz także: Edyta Herbuś wspomina romanse w Tańcu z Gwiazdami.

Edyta Herbuś na gali Flesz Fashion Night

Edyta Herbuś, Małgorzata Bogdańska i reżyser Grzegorz Kempinsky na premierze sztuki "Diwa"

Reklama

Edyta Herbuś z partnerem Mariuszem Trelińskim.

Reklama
Reklama
Reklama