Edyta Górniak zachęca do bycia sobą. Traumatyczne dzieciństwo Edyty Górniak

Górniak: Sadzali ze mną za karę! Mówili, że mam brudną skórę!

Edyta Górniak zachęca do bycia sobą. Traumatyczne dzieciństwo Edyty Górniak

To, co osiągnęła Edyta Górniak dla większości polskich gwiazd wciąż pozostaje tylko marzeniem. Diwa na swój sukces pracowała latami. Zaczęło się od roli w legendarnym "Metrze", a potem rewelacyjnego występu na Eurowizji. Jej talent doceniła cała Europa, a dzisiaj Edyta jest jedną z najbardziej szanowanych polskich gwiazd. Jednak nie zawsze tak było.

Edyta postanowiła wziąć udział w szczytnej akcji MTV "Będzie lepiej", w której wspomina swoje traumatyczne przeżycia z przeszłości. Podobnie jak Marina, która "była uważana za gorszą, bo z Ukrainy", Górniak ma w pamięci przykre obrazy z dzieciństwa.

- Kiedy chodziłam do szkoły podstawowej byłam dyskryminowana za to, że jestem mieszanką. Nauczyciele mówili, że mam brudną skórę i się nie domyłam. Siedziałam sama, a dzieci były sadzane w klasie ze mną za karę. Przetrwałam to.


Górniak przy okazji po raz kolejny wykazała się także swoją empatycznością i skomentowała także przykre wspominki jakie wyniosła ze spotkań z fanami. Wielu z nich to "młodzi geje", których odmienna orientacja seksualna nie jest akceptowana przez rodziców.

- Czasami po koncertach przychodzą do mnie młodzi ludzie, zapłakani, młodzi chłopcy. Mówią, że to był bardzo piękny i ważny dla nich koncert, i że nie mają gdzie spać, bo ich rodzice wyrzucili ich z domu za to, że są gejem. Jak można odrzucić własne dziecko za to, że kocha mężczyznę, kobietę lub odwrotnie?


Całe poruszające i przejmujące wideo prezentujemy poniżej. Popieramy takie lekcje tolerancji, które niestety, ale wciąż są potrzebne w naszym społeczeństwie...

Przypomnijmy: Edyta w Singapurze walczy o prawa dla gejów

Przy okazji posłuchajcie jak zagraniczne gwiazdy śpiewają przeboje Edyty:

Więcej na temat Doda Edyta Górniak
Przeładuj

Michał Szpak ostro do swojej przyjaciółki w "The Voice of Poland"! Jej udział zaszkodzi ich prywatnym relacjom?

zobacz 01:04