Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Edyta Górniak świętuje jubileusz
ONS
Newsy

Górniak świętuje 20-lecie wydania pierwszej płyty. Refleksjami podzieliła się z fanami

To od tego zaczęła się jej kariera

Edyta Górniak na polskiej scenie jest już od 25 lat. Z tej okazji organizatorzy popularnego festiwalu w Opolu zdecydowali się zaprosić gwiazdę i zaproponowali jej wysoką stawkę. Zobacz: Edyta Górniak świętuje 25-lecie pracy artystycznej. Dostała opłacalną propozycję

Dzisiaj jednak mija 20 lat od wydania debiutanckiej płyty "Dotyk", która podbiła serca setek ludzi i zapewniła artystce pozycję na polskiej scenie. Niemal każdy singiel z tej płyty stał się wielkim przebojem, a w 1997 roku krążek pokrył się poczwórną platyną. Górniak jest niezwykle wzruszona tym, że jej twórczość odbiła się takich echem i że to już tyle lat temu wszystko się wydarzyło. Dodała na Facebooku wymowny wpis:

Moi Drodzy,

Dziś piszę do Was osobiście. Pragnę podziękować z Serca wszystkim, którzy towarzyszą mi od wydania mojej pierwszej Płyty..

8 Maja mija 20 lat od jej Premiery. Dziękuję za Waszą pamięć, za przypomnienie mi tej pięknej rocznicy.  Do dziś pamiętam podpisywanie Albumu i Nasze pierwsze spotkania.. Naprawdę to pamiętam. (cukierki też:) Myślę teraz, że już wtedy poprzez "Dotyk" ujawniło się, że będę lubiła utwory delikatne, sensualne, a poprzez "Litanię", że będę także kochała rocka. Poprzez "To nie ja", że czasem dotknę utworów posągowych, a poprzez "Kobietę", że będę chciała dawać Wam taniec i radość. Tak jest do dziś. Dziękuję za te 20 lat..

Lubicie twórczość Edyty Górniak?

Zobacz na Polki.pl: Justyna Steczkowska: "Nie lubię Edyty Górniak"


 Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Edyta Górniak świętuje jubileusz
ONS
Newsy
Górniak świętuje 25-lecie pracy artystycznej: Jestem wzruszona
Diwa zagra specjalne koncerty

Edyta Górniak niewątpliwie odniosła ogromny sukces na polskiej scenie. W tym roku artystka obchodzi 20-lecie wydania pierwszej płyty, która cieszyła się ogromną popularnością. Zobacz:  Górniak świętuje 20-lecie wydania pierwszej płyty. Refleksjami podzieliła się z fanami To jednak nie wszystko. Wokalistka świętuje nie tylko 20-lecie wydania płyty, a także 25-lecie działalności artystycznej. Z okazji jubileuszu postanowiła zrobić swoim fanom niespodziankę. Dlatego też zagra 10 koncertów w największych halach w Polsce. Jak donoszą "Gwiazdy" przedsmak wielbiciele artystki mogli usłyszeć a amfiteatrze w Brzegu, gdzie zabrakło miejsc. Górniak nie kryje wzruszenia: W ciągu ostatnich kilku lat podejmowałam udział głównie w muzycznych wydarzeniach telewizyjnych, jednak rok jubileuszowy musiał się wyróżnić. Spotkaniem z publicznością w Brzegu rozpoczęliśmy koncerty letnie. Jestem ogromnie wzruszona radością ludzi z mojego powrotu na scenę - mówi tabloidowi.  Chcielibyście usłyszeć Edytę na żywo? Zobacz na Polki.pl:  Justyna Steczkowska: "Nie lubię Edyty Górniak"  

Wojewódzki podsumowuje karierę Edyty Górniak
Newsy
Wojewódzki dał Górniak kąśliwy prezent urodzinowy
Diwa nie będzie z niego zadowolona

W zeszłym tygodniu jedna z największych gwiazd polskiej estrady, Edyta Górniak , obchodziła swoje 40 urodziny ( zobacz co w tym czasie osiągnęła ). W tym roku gwiazda obchodzi dodatkowo 20-lecie pracy na scenie. Z tej okazji Kuba Wojewódzki w swoim felietonie dla tygodnika "Polityka" postanowił podsumować dorobek artystyczny wokalistki. Oczywiście w słowach dziennikarza nie mogło zabraknąć kąśliwych uwag. - W minionym tygodniu nasz naród miał kolejną, wielką, okrągłą rocznicę. Okrągłe 40 lat obchodziła Edyta Górniak. Kobieta fenomen. Minione 20 lat kariery oparła na poprzednich 20 latach kariery. Ludzie pamiętający jej ostatnie wielkie przeboje powoli tracą wzrok i słuch, a ona trwa. Podczas jubileuszowej trasy koncertowej artystka będzie opowiadała o tym, jak kiedyś śpiewała - napisał Wojewódzki. W słowach Wojewódzkiego jest trochę racji. Edycie trudno jest powtórzyć swój sukces z czasów przebojów "To nie ja" czy "Dumka na dwa serca". Jednak artystka cały czas pracuje, jej ostatnia płyta "My" spotkała się z dużym uznaniem fanów, a teledyski promujące wydawnictwo są pokazywane w międzynarodowych kanałach muzycznych . Nie zapominajmy też, że w dzisiejszych czasach płyty sprzedają się bardzo słabo. Jak dalej potoczy się kariera gwiazdy? Czas pokaże. Mamy nadzieję, że wakacje, na których aktualnie przebywa Górniak, dadzą jej wiele nowej energii do działania. Zobacz: Edyta wspiera gejów na paradzie w... Singapurze Zobacz metamorfozy Edyty Górniak:

Edyta Górniak skończyła 40 lat. Metamorfozy Edyty Górniak
Newsy
Edyta Górniak kończy 40 lat! Zobacz jak się zmieniała
Co w tym czasie osiągnęła?

Jedna z niewielu polskich gwiazd, która otarła się o międzynarodowy sukces, Edyta Górniak , kończy dzisiaj 40 lat. W tym roku mija także 22-lecie pracy artystycznej diwy. Z tej okazji pora na małe podsumowanie. Swoją pierwszą styczność z dużą sceną Edyta odnotowała w 1992 roku, występując w legendarnym musicalu "Metro" Janusza Józefowicza. Jednak dopiero rok później jej nazwisko trafiło na czołówki tabloidów. W 1994 roku Górniak wystąpiła jako pierwsza w historii polska artystka na festiwalu Eurowizji . Swoim wykonaniem piosenki "To nie ja" zajęła 2. miejsce, i mimo upływu lat, jest to jedyny polski sukces na tym konkursie. Obecnie Edyta nie ukrywa, że chętnie wystąpiłaby jeszcze raz. Zobacz: "Eurowizja to cyrk!" Eurowizja otworzyła przed Edytą drzwi do światowej kariery. Płyta "Edyta Górniak" ukazała się w Euopie i Azji osiągając nakład 350 tysięcy sztuk. Największy sukces osiągnęła w Szwajcarii, Skandynawii, Anglii, Portugalii i Japonii. Drugie podejście podbicia zagranicy nastąpiło w 2000 roku, jednak album "Invisible" nie sprostał oczekiwań słuchaczy i sprzedał się gorzej. Edyta tłumaczyła w późniejszych wywiadach, że postawiono jej niewygodne ultimatum. Zobacz: Dlaczego Górniak rzuciła światową karierę? W Polsce Edyta wydała 7 płyt. Najlepiej sprzedającym się albumem jest debiutancki krążek "Dotyk" z 1994 roku . Jej dyskografię zamyka płyta "My" wydana na początku tego roku, z której pochodzą single emitowane także poza granicami kraju. Do grona jej przebojów można śmiało zaliczyć, np.: "To nie ja", "Jestem kobietą", "Dotyk", "Kolorowy wiatr", "Dumka na dwa serca", "When You Come Back To Me" i "One & One". Niektóre z piosenek doczekały się wykonań przez światowe gwiazdy , m.in. Melanie C czy Dido. Wśród trofeów, Edyta jest posiadaczką m.in. 4 Platynowych Płyt, 6 Złotych Płyt (w Polsce i Norwegii), 1 Srebrnej Płyty w...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner