koronawirus
East News

Rosnąca fala zachorowań wymusi kolejne obostrzenia? "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"

koronawirus
East News

Niepokojące prognozy dotyczące pandemii koronawirusa! Jak długo utrzyma się tak wysoki poziom zachorowań? Czy będziemy musieli zapomnieć o organizowaniu rodzinnych spotkań podczas świąt Bożego Narodzenia? Ryszard Łukoś, główny analityk ExMetrix, firmy monitorującej dane o epidemii w Polsce, w rozmowie z Wirtualną Polską ostrzega, że według prognoz kolejne wzrosty zakażeń są związane ze świętami w grudniu. Czy w związku z tym, będą wprowadzane kolejne obostrzenia?

Będą kolejne obostrzenia?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, że w ciągu ostatniej doby koronawirusa wykryto o 2006 osób- zmało 29 osób (dane z 5 października). W związku ze wzrostem zachorowań w ostatnim czasie władze w Polsce wprowadziły sporo obostrzeń. Niestety, według najnowszych prognoz, wszystko wskazuje na to, że jeżeli na rynku nie pojawi się szczepionka, to fala zachorowań może trwać jeszcze przez kilka miesięcy. Kolejne szczyty zachorowań mogą pojawić się po świętach Bożego Narodzenia i Sylwestrze. 

W tych dniach mobilność ludzi i częstotliwość spotkań jest największa. Nieuchronnie czekają nas kolejne wzrosty - w rozmowie z WP skomentował Ryszard Łukoś.

Analityk firmy monitorującej dane o epidemii w Polsce sugeruje, że powinniśmy zastanawić się na organizowaniem rodzinnych spotkań w czasie świąt. Co ciekawe, w jednej z diecezji już odwołano tradycyjną wizytę księży podczas kolędy.

W diecezji katowickiej odwołano już tradycyjne odwiedziny księży podczas kolędy. To słuszny krok. Każdy z nas powinien rozważyć ryzyko spotkań z najbliższymi podczas świąt Bożego Narodzenia- dodał Ryszard Łukoś. 

Jak informuje Wirtualna Polska, według prognozy firmy ExMetrix, do końca października w naszym kraju może być nawet 50 tysięcy osób zakażonych.

Fala nowych zakażeń wymusi reakcję rządu i powrót do rygorów związanych z powszechnym noszeniem maseczek oraz stosowaniem surowych kar za nieprzestrzeganie obostrzeń - w rozmowie z portalem przyznaje Ryszard Łukoś.

Myślicie, że w święta Bożego Narodzenia Polacy zrezygnują z wielkich rodzinnych spotkań?

Zobacz także: Wszystkich Świętych w dobie pandemii. Czy pojawią się dodatkowe obostrzenia? 

Według prognoz wzrost zakażeń nastąpi w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Czy Polacy zrezygnują z rodzinnych spotkań?

Bosh opracował super szybki test na koronawirusa. Wynik w mniej niż 2,5 godziny
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39