Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
koronawirus
East News
Newsy

Dramatyczna relacja kobiet zarażonych koronawirusem! "Ja chcę tylko pomocy specjalisty"

Pacjenci zarażeni koronawirusem są w Polsce w dramatycznej sytuacji?

W Polsce z każdym dniem zwiększa się liczba osób zarażonych koronawirusem i tych, które są poddawane dwutygodniowej kwarantannie. Okazuje się, że sytuacja niektórych jest naprawdę ciężka! Martwią się o zdrowie bliskich, a izolacja źle wpływa na ich psychikę. Reporter "Faktów TVN" dotarł do dwóch kobiet, które są zarażone wirusem SARS-CoV-2. Zobaczcie, jak oceniają swoją sytuację i współpracę ze służbą zdrowia!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Relacja kobiet zarażonych koronawirusem!

Matka i siostra 53-letniego mężczyzny, który zakażony koronawirusem leży w szpitalu w Lublinie, opowiedziały reporterowi "Faktów TVN", jak faktycznie przebiegała współpraca ze służbami medycznymi. Kiedy syn mężczyzny wrócił z Włoch, chciał się przebadać w szpitalu lub na własną rękę, mając zaledwie część objawów związanych z zarażeniem koronawirusem. Niestety, nie było to możliwe:

Nie było takiej możliwości, nie było. Nawet prywatnie, za 500, 1000 złotych. Nie dało się tego zrobić, bo nikt tego nie wykonywał. To co mieliśmy zrobić? Jak mieliśmy się zachowywać? - mówi córka zarażonego mężczyzny w rozmowie z "Faktami TVN".

Po jakimś czasie ojciec mężczyzny, który wrócił z Włoch, poczuł się o wiele gorzej, a kiedy rodzina wezwała karetkę, zostali skierowani do medycznej pomocy nocnej i świątecznej. Sami zdecydowali się zawieść 53-latka do szpitala, gdzie po wykonaniu testu potwierdzono zarażenie koronawirusem. Obecnie mężczyzna walczy o życie, a cała rodzina jest zakażona wirusem SARS-CoV-2.

Kobiety wyznały też, że wszyscy mówią o zagrożeniu koronawirusem, ale nikt nie interesuje się osobami przebywającymi w izolacji:

Jesteście państwo pierwsi, którzy zechcieli z nami porozmawiać. Wszyscy o nas mówią, a nikt nie zapytał, jak my się czujemy. (...) My nic nie wiemy. My po prostu już nie dajemy rady -  powiedziała żona pacjenta w rozmowie z "Faktami TVN".

Kobiety wprost proszą o rozmowę z psychologiem:

Ja chcę tylko pomocy specjalisty.

Wiedzieliście, że sytuacja ze strony pacjentów zarażonych koronawirusem jest tak trudna?

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Niepokojące słowa prezydenta i ministra zdrowia. Za tydzień będzie już 1000 osób zarażonych?! 

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

Minister Zdrowia na bieżąco informuje o obecnej licznie zarażonych koronawirusem

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
East News
Newsy
Zarażony koronawirusem generał Jarosław Mika o swoim samopoczuciu: "Jestem bardziej wypoczęty niż w pracy"
Generał Mika, który zaraził się koronawirusem, opowiedział o swoim samopoczuciu podczas choroby.

Od kilku dni w Polsce drastycznie rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem. Na ten moment odnotowano 68 przypadków, jednak Minister Zdrowia ostrzega, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. Jednym z pierwszych zarażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce był dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika. W wywiadzie dla "Super Expressu" generał wyjawił, jak przechodzi chorobę oraz jak obecnie się czuje.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Niepokojące słowa prezydenta i ministra zdrowia. Za tydzień będzie już 1000 osób zarażonych?!  Zarażony koronawirusem generał Jarosław Mika opowiedział swoim samopoczuciu  Generał Jarosław Mika zaraził się koronawirusem podczas konferencji dowódców zaangażowanych w ćwiczenie Defender Europe. Jak się okazało, gen. Salvatore Farina, szef sztabu armii włoskiej, był nosicielem wirusa. Kiedy tylko polski dowódca otrzymał tę informację, postanowił natychmiast zareagować.  Ten sygnał otrzymałem w niedzielę wieczorem, ok. godz. 20. Wtedy podjąłem decyzję, że natychmiast udaję się - z osobą, która była ze mną - na badania do szpitala na Szaserów - powiedział w rozmowie z "Super Expressem", generał Mika.  W rozmowie z "Super Expressem" generał Mika wyjawił także, że pomimo choroby czuje się naprawdę bardzo dobrze.  Powiem szczerze, że jestem bardziej wypoczęty, niż w pracy, bo przez ostatnie dwa dni nie jestem aktywny tak bardzo jak na co dzień. Jednak symptomy koronawirusa mogą być niewidoczne. Możemy w ogóle nie wiedzieć, że jesteśmy zarażeni, a po prostu myśleć, że to przeziębienie. Tak było w moim przypadku - wyjawił dowódca. Dowódca poinformował także, że jest bardzo zadowolony z opieki medycznej. Jestem...

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki
Newsy
Pielęgniarka zarażona koronawirusem! Opiekowała się zmarłą 57-latką chorą na COVID-19
Pielęgniarka, która miała kontakt ze zmarłą 56-latką z Poznania jest zarażona koronawirusem!

Pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce była 57-latka, która zmarła w szpitalu w Poznaniu. Jednak zanim do niego trafiła przebywała w szpitalu w Puszczykowie, a wcześniej zgłosiła się do lekarza rodzinnego z przeziębieniem, gdzie poinformowała o kontakcie z osobą wracającą z Włoch. Teraz okazało się, że jedna z pielęgniarek, która opiekowała się zmarłą kobietą, zarażoną wirusem SARS-Cov-2 sama ma koronawirusa . Test wyszedł pozytywnie. Co z innymi pracownikami szpitala w Puszczykowie? Czy zostanie przeprowadzona kwarantanna? Pielęgniarka zarażona koronawirusem! Szpital w Puszczykowie poinformował, że jedną z osób zarażonych koronawirusem jest pielęgniarka, która miała kontakt z 57-letnią śmiertelną ofiarą wirusa. Stan zmarłej kobiety od początku był ciężki również za sprawą chorób towarzyszących, jednak zanim 8 marca trafiła na oddział zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu najpierw zgłosiła się do przychodni z przeziębieniem, gdzie zgłosiła, że miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. Została skierowana do szpitala zakaźnego, ale tam nie została przyjęta i trafiła do szpitala w Puszczykowie, gdzie znalazła się na oddziale internistycznym, skąd przeniesiono ją do izolatki. To oznacza, że zanim została odizolowana miała kontakt z wieloma ludźmi! Na skierowaniu umieszczona została adnotacja o konsultacji z lekarzem oddziału zakaźnego, który nie ustalił wskazań do przesłania na ten oddział. Pacjentka przebywała w oddziale SOR na sali obserwacyjnej, skąd została przewieziona na oddział internistyczny i położona na sali intensywnej opieki medycznej (...) następnie przeniesiona do izolatki, w której przebywała do 8 marca" – poinformował szpital w Puszczykowie. Pielęgniarka z oddziału...

Koronawirus w Polsce. Biedronka zwiększa środki ostrożności
East News
Newsy
Chińscy badacze znaleźli skuteczny lek na koronawirusa? To może być prawdziwy przełom w walce z chorobą
Jest już lek na koronawirusa? Wyniki badań chińskich naukowców napawają optymizmem

Koronawirus rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Na całym świecie odnotowano już ponad 110 tysięcy przypadków zachorowań! W Polsce liczba zarażonych przekroczyła 50 osób, jednak jak informuje Ministerstwo zdrowia, największy okres zachorowań dopiero przed nami. Chińscy badacze przeprowadzają badania w celu uzyskania skutecznego leku na tę chorobę. Wygląda na to, że w końcu możemy liczyć na przełom w tej kwestii.  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Stan zagrożenia epidemicznego! Co to oznacza dla Polaków? Lek na koronawirusa już jest? Wyniki badań chińskich naukowców napawają optymizmem Lęk przed koronawirusem ogarnął już cały świat. W Polsce liczba osób zarażonych z dnia na dzień drastycznie wzrasta. Tylko w czwartek 12. marca odnotowano kilkanaście kolejnych przypadków zachorowań. Niestety jak informuje Minister zdrowia Łukasz Szumowski, liczba osób chorych na koronawirusa w naszym kraju może w niedługim czasie wzrosnąć nawet do 1000!   W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, polski rząd zdecydował się na zamknięcie placówek oświatowych i kulturalnych. Przez  najbliższe dwa tygodnie należy do maksimum ograniczyć wychodzenie z domu.  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Czy sklepy zostaną zamknięte?! Czy brakuje towarów? Minister zabrała głos! Kiedy możemy liczyć zatem na przełom w opracowaniu leku na koronawirusa? Okazuje się, że chińscy naukowcy są już bardzo blisko! Po wybuchu epidemii z powodu SARS-CoV-2 w bardzo szybkim tempie ruszyły badania eksperymentalne i kliniczne leków. Jak informują naukowcy, po wykonaniu 15 badań klinicznych pojawiła się nadzieja na skuteczną walkę z wirusem.  Chińscy naukowcy przeprowadzili badania kliniczne  chlorochiny , preparatu przeciwmalarycznego,...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner