Kayah była gościem Magdaleny Mołek w jej programie "W moim stylu" na YouTubie. Magda, zgodnie z tradycją swoich wywiadów, rozmawia z gośćmi o sile kobiet, o wzajemnym wspieraniu się, ale także o krytyce i hejcie, które potrafią zniszczyć. Gdy rozmowa z Kayah zeszła właśnie na ten temat, artystka zdecydowała się na poruszające wyznanie. Mołek nie mogła powstrzymać łez. Kayah sięgnęła do odległych i bardzo bolesnych wspomnień.

Reklama

Kayah o trudnej przeszłości ze swoim ojcem - "Generalnie wszystkie słowa sprowadzały się do jednego, ich pierwotnym autorem był mój ojciec"

Kayah postanowiła wrócić do przeszłości i wspomnieć słowa, które bardzo ją zraniły i zaważyły na całej jej przyszłości. Wypowiedział je tata gwiazdy:

Do tej pory, choć minęło wiele lat, nie pozbyłam się z pamięci i serca słów, które niegdyś mnie żywo dotknęły. Obrastały, obrastały jak ta kula śniegowa, powodując ogromne wyrwy we mnie i blokady. (...) Generalnie wszystkie słowa sprowadzały się do jednego, ich pierwotnym autorem był mój ojciec - przyznaje gwiazda.

Choć widać było, że Kayah z wielkim trudem wspomina te słowa, Magda Mołek postanowiła dowiedzieć się, co takiego powiedział wokalistce jej ojciec:

"Nie jesteś wystarczająco dobra". To bardzo bolesne zdanie i uczucie, które się wiąże z usłyszeniem tego zdania. Potem robisz wszystko, by zasłużyć na miłość, na akceptację. Musisz cały czas udowadniać, również sobie a sobie nie wiem, czy jesteś w stanie, bo kompleks z tyłu głowy zostanie - że jesteś niewystarczająco dobra. A jesteś wystarczająco dobra! - puentuje artystka.

Słowa ojca Kayah nazwała "bolesną trampoliną" i jest w tym nieco racji. Kompleks "niewystarczalności" został z nią na długie lata. Artystka zauważa, że podejście ojca do swojego dziecka jest niezwykle istotne. Kobiety bowiem w przyszłości często decydują się na relację z partnerami przedstawiającymi nawet najgorsze cechy ich ojca, którzy tak samo jak rodzice krytykują i niszczą:

Wybieramy na naszych partnerów osoby bardzo podobne do pierwszych autorów tych stwierdzeń i nie wiem, czemu tak robimy. Słyszymy w kółko to samo. Oni nas albo oszukują, albo zdradzają, albo poniżają, powodując jeszcze większe wyrwy. Jakby dawali dowód, że to pierwsze stwierdzenie, które nas tak bardzo skaleczyło, było w punkt... Trzeba się z tego wyzwolić - apeluje piosenkarka.

Zobacz także: Kayah na zakupach w supermarkecie! Paparazzi przyłapali gwiazdę w nietypowej sytuacji...

Zobacz także

Kayah z trudem wspomniała o swojej relacji z tatą, z którym do dziś nie ma najlepszych relacji.

YouTube

Słowa o byciu "niewystarczającą" poruszyły Magdę Mołek do głębi.

YouTube
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama