Tomasz Komenda w szarej marynarce
East News
Newsy

Dostał pracę u braci Collins. Tomasz Komenda przeprowadzi się do Warszawy?

Tomasz Komenda dostał pracę w Fundacji Braci Collins. Czy to oznacza, że teraz przeprowadzi się do Warszawy?

W życiu Tomasza Komendy znów zaszły wielkie zmiany! Mężczyzna dostał ofertę pracy od Braci Collins i ją przyjął. Komenda, który spędził w więzieniu 18 lat, zanim dowiedziono, że jest niewinny, od października będzie pełnił funkcję specjalisty ds. adaptacji społecznej osób niesłusznie skazanych w Fundacji Braci Collins. W rozmowie z "Fleszem" Rafał Collins zdradził, dlaczego razem z bratem Grzegorzem zdecydowali się stworzyć miejsce pracy dla Komendy.

Po tym, co przeszedł, Tomek zasługuje na godne życie. Pierwsze zadania ma już wyznaczone: zrobić prawo jazdy oraz nauczyć się obsługi komputera i podstaw funkcjonowania social mediów. W tych dwóch ostatnich dziedzinach będzie mu pomagać narzeczona Ania – zdradził w rozmowie z "Fleszem" Rafał Collins.

Już za dwa miesiące Tomasz Komenda i jego narzeczona Anna Walter zostaną rodzicami. Późną jesienią na świat przyjdzie ich syn. To będzie pierwsze dziecko Tomasza i trzecie jego partnerki. Sytuacja pary wciąż jest trudna, bo Tomasz nadal walczy o odszkodowanie. Mężczyzna domaga się dokładnie 18 milionów złotych zadośćuczynienia za 18 lat spędzonych w więzieniu, oraz odszkodowanie w wysokości blisko 812 tysięcy złotych – jest to kwota, którą Tomasz Komenda mógłby zarobić, gdyby nie został skazany i mógłby normalnie pracować. 

Zapytaliśmy Rafała Collinsa o pracę dla Tomasza Komendy. Odpowiedź nas zaskoczyła!

Tomasz Komenda przeprowadzi się do Warszawy?

Czy w związku z zatrudnieniem w Fundacji Braci Collins Komenda i jego narzeczona przeprowadzą się do Warszawy?

Do końca roku Tomek na pewno zostanie we Wrocławiu. Po narodzinach dziecka podejmą z Anią ostateczną decyzję – mówi Rafał Collins.

Fundacja sfinansuje Komendzie nie tylko komputer i niezbędne szkolenia, ale też prywatną opiekę psychologiczną, która jest dość kosztowna. Za jedną wizytę trzeba zapłacić minimum 150 zł.

Więcej informacji o Tomaszu Komendzie i jego współpracy z braćmi Collins znajdziecie w nowym "Fleszu".

Basia Kurdej Szatan na okładce Flesza

Tomasz Komenda dostał pracę w Fundacji Braci Collins.

rafał Collins i Tomasz Komenda
Instagram/rafalcollins

Zobacz także
Tomasz Komenda

Zapadł wyrok w sprawie "zbrodni miłoszyckiej"! Tomasz Komenda doczekał się sprawiedliwości?

Tomasz Komenda z narzeczoną

Tomasz Komenda jest już po ślubie? Na jego dłoni pojawiła się obrączka! Spójrzcie tylko na TE zdjęcia

Tomasz Komenda

Tomasz Komenda nie był w stanie obejrzeć całego filmu o sobie! Nie wytrzymał jednej sceny

 

East News
Newsy
"Ameryka Express": Rafał Collins kupił bratu za małe buty do programu! "Zrobił to specjalnie"
"Ameryka Express": Rafał Collins kupił bratu za małe buty do programu! "Zrobił to specjalnie"

Rafał i Grzegorz Collins zasłynęli dzięki programowi "Odjazdowe bryki braci Collins", w którym zajmują się kompleksową odbudową pojazdów i tuningiem. Jak wiadomo bracia są obecnie bohaterami nowej edycji "Ameryki Express". Okazało się, że na Rafale spoczywała odpowiedzialność zakupu rzeczy na wyjazd. Pomimo skrupulatnych przygotowań, Rafał zaliczył małą wpadkę.  Zobacz także:  Express do sławy Darii Ładochy. Czy boi się porównań do Agnieszki Woźniak-Starak? Rafał kupił swojemu bratu... za małe buty! Według Grzegorza, zrobił to specjalnie:  Kupił mi za małe buty specjalnie, a potem specjalnie jeszcze się ze mnie śmiał, bo wiedział, że to pokażą - wyjawił Grzegorz w rozmowie z reporterką Party.pl Rafał jednak ma zupełnie inne zdanie na ten temat! Dlaczego kupił bratu za małe buty? Zobaczcie całą rozmowę Rafała i Grzegorza z reporterką Party.pl. Gwarantujemy, że bracia Collins rozbawią Was do łez!  

Tomasz Komenda nie pracuje już u braci Collins
Instagram/@rafalcollins
Newsy
Tomasz Komenda nie pracuje już w fundacji braci Collins! "Nie szukamy dziury w całym"
Gwiazdorzy programów TVN zaproponowali pracę Tomkowi kilka miesięcy temu. Dziś Komenda nie jest już ich współpracownikiem. Dlaczego?

Podczas sobotniej konferencji charytatywnej gali Collins Charity Fight Night Rafał Collins poinformował, że Tomasz Komenda nie jest już pracownikiem w ich fundacji. Gwiazdor programów TVN wyjaśnił, co się stało, zaznaczył również, że to pierwsze i oficjalne oświadczenie na ten temat. Poznajcie szczegóły. Bracia Collins zakończyli współpracę z Tomaszem Komendą Sprawą Tomasza Komendy przez kilkanaście miesięcy żyła cała Polska. Mężczyzna został niesłusznie skazany na więzienie za zbrodnię, której nie popełnił. Spędził tam aż 18 długich lat, czyli najlepsze lata swojej młodości. Kilkukrotnie próbował popełnić samobójstwo: Miałem próby samobójcze. Nawet doszło do czegoś takiego, że ja wisiałem. Wisiałem, ale mnie współosadzeni odcięli. Po prostu na tamtą chwilę nie był czas dla mnie, po prostu miałem jeszcze żyć, żeby doczekać tej chwili, jaka jest dzisiaj”, wyznał w jednym z wywiadów Zobacz także:  Życie od nowa Tomasza Komendy. Czy wstrząsająca historia będzie miała swój szczęśliwy koniec? Po 18 latach Tomasz Komenda wyszedł na wolność. Zaczął walkę o odszkodowanie, ale próbował również podjąć normalną pracę. Znalazł zatrudnienie na myjni, jednak po kilku tygodniach musiał z niego zrezygnować - był źle traktowany przez szefa, klienci traktowali go jak "atrakcję": Kiedy rozeszło się, gdzie pracuję, ludzie zaczęli tam masowo jeździć, żeby mnie zobaczyć. I jak się okazało, że przyciągam klientów, to nie wolno mi było zejść ze stanowiska, nawet żeby iść do łazienki. Musiałem się pytać pana kierownika, czy mogę zjeść śniadanie, zrobić sobie kawę, zapalić papierosa. Nic mi nie było wolno - wyznał Komenda w rozmowie z portalem magazyn.wp.pl.  Wstrząśnięci historią...

Tomasz Komenda w szarej marynarce
East News
Newsy
Jest wyrok w sprawie zadośćuczynienia dla Tomasza Komendy! Kwota niższa niż walczyli prawnicy
Ile odszkodowania dostał Tomasz Komenda? Jest wyrok! Wyrok w sprawie Tomasza Komendy i odszkodowania. Ile dostał od państwa?

PILNE! Zapadł wyrok w sprawie zadośćuczynienia i odszkodowania dla Tomasza Komendy za 18 lat niesłusznie spędzonych w więzieniu.  W maju 2018 r. Sąd Najwyższy uniewinnił Komendę z zarzutu zabójstwa 15-letniej dziewczyny, do którego doszło w 1996 roku. Mężczyzna ponad dwa lata czekał na odszkodowanie od państwa. Jest decyzja sądu! Tomasz Komenda - ile dostał zadośćuczynienia i odszkodowania? Decyzja sądu Wyrok w głośnej sprawie zapadł dziś, w poniedziałek, w Sądzie Okręgowym w Opolu. Komenda i jego prawnicy starali się o prawie 19 mln - odszkodowania w wysokości ok. miliona złotych oraz zadośćuczynienie w wysokości 1 mln za każdy rok w więzieniu. Trzeba oddzielić zadośćuczynienie i odszkodowanie. Odszkodowanie należy się za to, co mógł zarobić Tomasz Komenda pracując 18 lat i zarabiając. A 18 mln, czyli po milionie za każdy rok, to są krzywdy, jakich doznał przebywając w więzieniu - fizyczne, moralne, psychiczne - tłumaczył Zbigniew Ćwiąkalski, prawnik Komendy, w DDTVN. Jak informuje Onet.pl sąd przyznał Tomaszowi Komendzie zadośćuczynienie w kwocie 12 mln zł oraz 811 tys. 533 zł odszkodowania. Sprawą Tomasza Komendy jakiś czas temu żyła cała Polska. Jego dramatyczna historia stała się inspiracją dla twórców filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Po latach spędzonych w więzieniu Komenda wyszedł na prostą - w zeszłym roku doczekał się synka, Filipa, zaręczył się, czeka na ślub z ukochaną Anną! Zobacz:  Życie od nowa Tomasza Komendy. Czy wstrząsająca historia będzie miała swój szczęśliwy koniec? Czekając na wyrok sądu w sprawie pieniędzy, Tomasz Komenda znalazł pracę w fundacji braci Collins, znanych z programów TVN.  Pobyt w więzieniu Tomasz Komenda był traumą. Miał kilka prób...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik