Dominika Kulczyk i Sebastian Kulczyk
East News
Newsy

To prawdziwy REKORD! Nie uwierzycie, ile Kulczykowie przekazali na cele charytatywne!

Dominika i Sebastian Kulczykowie przekażą rekordową kwotę na cele charytatywne! "Zacznijmy szlachetną rywalizację"

Dominika i Sebastian Kulczykowie przekażą 100 milionów złotych na cele charytatywne! Podczas wczorajszej gali Polskiej Rady Biznesu, podczas której rozdano nagrody imienia Jana Wejcherta, najbogatsza Polka zadeklarowała, że razem z bratem chcą przekazać rekordową sumę pieniędzy na pomoc z biedą, bezdomnością i głodem w Polsce. Co powiedziała Dominika Kulczyk?

 

Zobacz także: Rozdano „Oscary biznesu". Kto pojawił się na gali? Kulczykowie, Janachowska, Kalczyńska... FOTO

 

Dominika Kulczyk o swojej książce: "Historie tych dzieci otworzą oczy!" WIDEO

Dominika Kulczyk: "Pieniądz jest narzędziem do zmiany na lepsze"

Dominiki i Sebastiana Kulczyków nie mogło zabraknąć podczas wczorajszej gali Polskiej Rady Biznesu. Córka zmarłego Jana Kulczyka w swoim wystąpieniu wspominała ojca i zaskoczyła wyznaniem, że razem z bratem planuje przekazać 100 mln złotych na cele charytatywne. 

Nagroda imienia Jana Wejcherta jest o zmienianiu świata, o wykuwaniu nowoczesnej przedsiębiorczości, społeczeństwa obywatelskiego i ludzkiej odpowiedzialności za innych. Dlatego tato ją współtworzył, był jej dobrym duchem. Tato kochał ludzi. Pamiętam, jak dopingował nas do powołania fundacji, a potem zagrzewał, żeby popychać kolejne kostki dobroczynnego domina. Ciągle powtarzał: bycie silniejszym, bogatszym, oznacza tyle, że wobec świata mamy więcej obowiązków. Dlatego pieniądz jest narzędziem do zmiany na lepsze- mówiła Dominika Kulczyk. Drodzy goście w kontekście tych słów z okazji 25-lecia powstania polskiej Rady Biznesu wzorem najbogatszych na świecie, my polscy przedsiębiorcy zacznijmy dzielić się majątkiem. Już dzisiaj zacznijmy szlachetną rywalizację, która zmierzy się z biedą, głodem, wykluczeniem, bezdomnością. Wierzę, że apel nie pozostanie bez odzewu i tylko po to, żeby ośmielić do dzielenia się innych, głośno deklaruję: przekażemy z Sebastianem 100 milionów złotych na cele charytatywne w Polsce.

100 milionów złotych przekazane przez Dominikę i Sebastiana Kulczyków to rekordowa kwota, jaką do tej osoba prywatna przekazała na cele charytatywne. 

 

Zobacz także: Młodzi, piękni, bogaci! Kto znalazł się na liście najbardziej majętnych Polaków przed 40-tką? ZDJĘCIA

 

Dominika i Sebastian Kulczykowie przekazali 100 mln złotych na cele charytatywne.

Sebastian Kulczyk i Dominika Kulczyk na gali Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta
East News

 

To rekordowa kwota przekazana na cele charytatywne przez osobę prywatną.

Dominika Kulczyk

Polacy w Cannes 2017
ONS
Fleszstyle
Kulczyk, Rubik, Torbicka, Wałęsa! Zobacz jak Polacy reprezentowali się w Cannes! ZDJĘCIA
Kulczyk, Rubik, Torbicka, Wałęsa! Zobacz jak Polacy reprezentowali się w Cannes! ZDJĘCIA

Karminowe plisy, dyskretny welur, śnieżnobiałe warstwy – tak wyglądały Polki w Cannes! GALERIA

Zmiany na liście najbogatszych Polaków
ONS
Newsy
Zmiany na liście najbogatszych Polaków po śmierci Jana Kulczyka
Kto zajmuje pierwsze miejsce?

W środę 5 sierpnia odbędzie się pogrzeb Jana Kulczyka . Jego śmierć była ciosem nie tylko dla najbliższych - córki Dominiki i syna Sebastiana , ale miała wpływ także na notowania giełdy . Od kilku dni wszyscy zastanawiają się też, jak będzie wyglądał podział majątku biznesmena, szacowanego na... 15 mld złotych! Zobacz: Kto odziedziczy majątek Jana Kulczyka. Zmieniła się też lista najbogatszych Polaków przygotowana przez „Wprost”. Na 7. miejscu (spadek z 5.) znalazł się Leszek Czarnecki. Na pierwszym miejscu są zaś obecnie Dominika i Sebastian Kulczykowie, teraz tygodnik wycenia ich majątek na 16,5 mld złotych. Gdyby jednak rodzeństwo znalazło się na liście oddzielnie, na 1. miejscu uplasowałby się Zygmunt Solorz Żak. Oto pełna lista: 1. Dominika i Sebastian Kulczykowie - 16,5 mld  2. Zygmunt Solorz-Żak - 12 mld 3. Michał Sołowow - 8,4 mld 4. Dariusz Miłek - 5,4 mld 5. Grzegorz Jankilewicz - 4,75 mld 6. Sławomir Smołokowski - 4,75 mld 7. Leszek Czarnecki - 4,6 mld 8. Gerard Efromovich - 3,52 mld 9. Jerzy Starak - 3,1 mld 10. Grażyna Kulczyk - 2,7 mld Zobacz także:  Jan Kulczyk był jej mężem przez 33 lata. Kim jest Grażyna Kulczyk? Zobacz także: Wyszła za księcia, pracowała dla taty. Dominika Kulczyk - ukochana córka Jana Kulczyka  

Dominika Kulczyk, Grażyna Kulczyk razem na salonach
Eastnews
Newsy
Dominika Kulczyk najbogatszą Polką! W rankingu wyprzedziła mamę… Jak duży jest jej majątek?
Dominika Kulczyk najbogatszą Polką! W rankingu wyprzedziła mamę… Jak duży jest jej majątek?

Grażyna Kulczyk już nie jest najbogatszą Polką. Wyprzedziła ją córka. Pierwsze miejsce w rankingu “Wprost” 100 najbogatszych Polek zajęła Dominika Kulczyk. Gwiazda TVN zawsze znajdowała się w rankingu najbogatszych Polek, ale nigdy nie trafiła do czołówki listy. Pierwsze miejsce od ośmiu lat należało do Grażyny Kulczyk, której majątek szacowany jest na  2,7 mld zł. Śmierć Jana Kulczyka i podział jego majątku doprowadziły jednak do zmian. Dominika Kulczyk najbogatszą Polką według rankingu Wprost Dominika do tej pory nie była milionerką, ale po śmierci ojca Jana Kulczyka odziedziczyła razem z bratem Sebastianem wielomiliardową fortunę. Jej majątek szacowany jest obecnie na 8 miliardów złotych! Jan Kulczyk już pięć lat temu przygotował plan sukcesji i podzielił swój majątek po połowie. Każda nieruchomość, każda akcja ma dwóch właścicieli - Dominikę i Sebastiana. Wszystkie decyzje muszą podejmować razem. Zgodnie z planem Jana Kulczyka, Sebastian został szefem Kulczyk Investments, a Dominika trafiła do rady nadzorczej spółki. W przyszłości ma stanąć na czele tej rady. Sebastian jest analityczny, rozważny i opanowany. Siłą Dominiki jest z kolei kreatywność, dynamizm i umiejętność budowania relacji. Mają się wspierać i uzupełniać, tworząc zgrany tandem” - mówi “Wprost” osoba z otoczenia rodziny. Jan Kulczyk nie chciał oddawać władzy w firmie tylko jednemu z dzieci, dlatego postanowił, że Dominika i Sebastian połączą siły i razem pokierują jego licznymi firmami, spółkami i inwestycjami. Tym sposobem Dominika Kulczyk stała się najpotężniejszą bizneswomen w kraju i najbogatszą Polką. Gratulujemy :-)   Zobacz także: Dominika Kulczyk i Paweł Deląg zamieszkali razem!        

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik