Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. W związku z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa, rząd zastanawia się, jakie ewentualne dodatkowe środki ostrożności można byłoby wprowadzić. Jak wynika z medialnych doniesień, padł pomysł dodatkowych dni wolnych w okolicach 1 listopada, by w ten sposób uniknąć tłumów na cmentarzach. Jest komentarz rzecznika GIS w tej sprawie.

Reklama

Zobacz także: Tragiczna wiadomość! Nie żyje 20-letni uczeń zakażony koronawirusem

Dodatkowe dni wolne na Wszystkich Świętych? Jest komentarz rzecznika GIS!

1 listopada już za niewiele ponad dwa tygodnie - jest to czas, kiedy odwiedzamy groby naszych najbliższych, często również spotykamy się z rodziną, której dawno nie widzieliśmy. Jednak w dobie pandemii ten dzień może wyglądać inaczej niż dotychczas, zwłaszcza, że od niedawna w Polsce gwałtownie przybywa zachorowań. W dalszym ciągu nie ma jasnych wytycznych ze strony rządu, do których mielibyśmy się zastosować podczas wizyt na cmentarzu. Jednak pojawił się pewien pomysł, który wzbudził już kontrowersje.

Wygląda na to, że rząd rozważa wprowadzenie dodatkowych dni wolnych w okresie około 1 listopada, by uniknąć tłumów na cmentarzach. W ten sposób Polacy mieliby możliwość odwiedzenia grobów najbliższych bez konieczności brania urlopu, nie tylko jednego dnia. Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Jan Bondar, na antenie Polsat News przyznał, że na razie ten pomysł jest na etapie dyskusji, a nie konkretnych działań.

Być może są jeszcze możliwe rozwiązania, których nie mogę zdradzać. Rządowy zespół zarządzania kryzysowego pracuje, zastanawia się jeszcze nad pewnymi ruchami, np. związanymi z dniami wolnymi w okolicach 1 listopada, ale to jest na zasadzie dyskusji - powiedział Jan Bondar, rzecznik GIS.

W tej chwili nie ma zatem jednoznacznego potwierdzenia, czy takie rozwiązanie zostanie wprowadzone. Rzecznik GIS zaapelował jednak, aby mimo wszystko postarać się rozdzielić wyjazdy świąteczne na inne dni, aby nie tłoczyć się 1 listopada.

Zobacz także

Apelujemy, żeby w miarę możliwości Wszystkich Świętych urządzić sobie troszkę wcześniej albo troszkę później. Żeby odwiedzić groby bliskich w trochę innym terminie, żeby się nie tłoczyć - zaapelował rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Jan Bondar.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na oficjalne informacje ze strony rządu. W dalszym ciągu w Polsce odnotowujemy kolejne rekordy zachorowań na koronawirusa. W środę 14 października przybyło aż 6525 nowych przypadków zakażeń, a 116 osób zmarło. Rząd ma naprawdę niewiele czasu, aby podjąć konkretne kroki dotyczące 1 listopada.

East News

Czy będziemy mieli dodatkowe dni wolne w okolicach Wszystkich Świętych? Czekamy na oficjalne informacje ze strony rządu.

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama