35. urodziny Dody
mat. prasowe/WYDAWNICTWO AGORA
Newsy

Doda ostro o bojkocie radiowej Trójki i cenzurze! Padły mocne słowa

Doda o cenzurze i sytuacji w radiowej Trójce. Doda odniosła się do sytuacji w Trójce z piosenką Kazika i bojkocie artystów.

Od kilku dni nie milką echa dotyczące 1998 notowania listy przebojów Trójki Polskiego Radia. Kolejni artyści bojkotują stację i zaprzestają współpracy z rozgłośnią. W tej sprawie zabrała głos również Doda, która wyjawiła, że artyści są cenzurowani od lat "za pomocą tak zwanych badań w stacjach komercyjnych". Artystka jak zawsze w mocnych słowach postanowiła wypowiedzieć swoje zdanie na ten temat. Zobaczcie! 

Zobacz także: Doda pokazała się bez makijażu, zrobionej fryzury, w za dużych ubraniach i... dalej wygląda obłędnie 

Julia Wieniawa w filmie Dody i jej męża? Nie ma szans! "To nie jest mocne nazwisko, jest najbardziej wypromowane"

Muzycy bojkotują Trójkę Polskiego Radia. Doda przyznaje, że artyści są cenzurowani od lat 

Artyści i fani Trójki Polskiego Radia bojkotują radiostację za usunięcie z listy przebojów piosenki Kazika. Rozgłośni zarzucana jest cenzura, bowiem Kazik w swojej piosence "Twój bój jest lepszy niż mój" krytykuje Jarosława Kaczyńskiego. Kolejni czołowi dziennikarze odchodzą z Trójki Polskiego Radia, a wśród tych osób znalazł się Marek Niedźwiedzki, legendarny spiker i prowadzący kultową listę przebojów "Trójki". Wśród bojkotujących radiostację artystów znaleźli się między innymi Dawid Podsiadło czy Organek. Głos w tej sprawie zabrała również Doda. 

Artystka w swoim wpisie na Facebooku zwróciła uwagę, że polscy muzycy od lat są cenzurowani w mediach "za pomocą tak zwanych badań komercyjnych". Sama miała tego doświadczyć nie raz, gdyż zawsze zwracała uwagę na to, że jej piosenki nie są grane w radiach: 

A co do cenzury w mediach, to zwracam się do moich szanownych, znajomych muzyków choć, może nawet bardziej menadżerów: od lat jesteśmy cenzurowani za pomocą tak zwanych "badań" w stacjach komercyjnych. wszyscy wiemy jak to wygląda i jaka to jest je***a ściema. Więc może w końcu szanowne rozgłośnie ustalą jawny cennik: ile za "piosenkę tygodnia", "miesiąca" itp. zamiast zamiatać "gifty" pod stołem a Wy (menadżerowie) nie będziecie musieli zmagać się z hipokryzją, krzycząc teraz na lewo i prawo o cenzurze w Trójce...” - napisała Doda w swoim wpisie na Facebooku. 

Również słuchacze zauważyli, że piosenki Dody nie są praktycznie nigdzie odtwarzane. 

- Doda a tak na serio czemu Cię nie grają w komercyjnych radiach? Czemu takie g****a nic nie znaczące są w kółko mielone przez rozgłośnie, a Ty naprawdę masz fajne piosenki z fajnym tekstem, przekazem - napisała jedna z internautek pod wpisem Dody. 

Artystka odpowiedziała krótko. 

wysyłam moje single za każdym razem i .....” nie przechodzą badań” 🤷🏼‍♀️🤔 - wyjaśniła Doda.

W ubiegłym roku Doda udzieliła nam wywiadu, w którym wyjawiła, dlaczego pomimo tak ogromnej popularności, radiostacje nie chcą grać jej utworów. 

Czasem mam wrażenie, że w Polsce martwy artysta jest więcej wart (śmiech) - skwitowała Doda, następnie dodała: Nie grają mnie, bo nie. Bo Doda. Codziennie dostaję wykresy. Owszem, grają mnie, ale stacje lokalne, za co bardzo dziękuję - powiedziała w rozmowie z "Party" Doda.

Bojkot Trójki Polskiego Radia trwa, a na Facebookowym profilu rozgłośni pojawiło się kilka tysięcy komentarzy, w których fani konsekwentnie zamieszczają usunięty z listy przebojów utwór Kazika "Twój bój jest lepszy niż mój". Szefowa Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wytłumaczyła, że "podczas elektronicznego głosowania została wprowadzona piosenka spoza listy i doszło do ingerencji w kolejność utworów. Wskutek tego wynik końcowy nie odzwierciedlał głosowania słuchaczy".  Fani jednak nie wierzą w te wyjaśnienia i zarzucają rozgłośni cenzurę. 

Czy po tej głośnej sprawie nastąpi jakiś przełom? Zobaczcie cały wpis Dody, w którym wokalistka pisze, że polscy artyści są cenzurowani już od lat. 

Piosenki Dody grają głównie lokalne stacje radiowe. Popularne polskie radiostacje (poza nielicznymi wyjątkami) od lat konsekwentnie odmawiają grania jej utworów.

Doda na TeleKamerach 2020
EastNews

Zobacz także
Doda ślub magazyn

Doda zdradziła "Party" sekret swojej sukni ślubnej! Po dwóch latach od ślubu!

Doda skończyła 36 lat

Doda zmieniła fryzurę! Sama! To trzeba zobaczyć

 

 

Dawid Podsiadło
East News
Newsy
Dawid Podsiadło bojkotuje Trójkę Polskiego Radia. Nie usłyszymy go już na antenie?
Dawid Podsiadło bojkotuje Trójkę Polskiego Radia. Nie usłyszymy go już na antenie?

Artyści i fani Trójki Polskiego Radia bojkotują radiostację za usunięcie z listy przebojów piosenki Kazika. Utwór "Twój bój jest lepszy niż mój", krytykujący Jarosława Kaczyńskiego, decyzją słuchaczy uplasował się na pierwszym miejscu LP3, niestety niedługo później informacja o tym, szybko zniknęła ze strony rozgłośni.  Marek Niedźwiecki od lat związany z Trójką Polskiego Radia zakończył współpracę z rozgłośnią. Radiostację bojkotują także młodzi artyści m.in  Dawid Podsiadło . Głos w sprawie zabrał także Igor Herbut.   Zobacz także:  Hot16challenge podbija YouTube! Który numer podoba Ci się najbardziej? Głosuj! Artyści bojkotują Trójkę Polskiego Radia za usunięcie piosenki Kazika  Marek Niedźwiecki legendarny spiker związany od lat z Trójką Polskiego Radia ogłosił koniec współpracy. Prowadzący kultowej i uwielbianej przez słuchaczy  Listy Przebojów  zdecydował się odejść z Polskiego Radia po tym, jak notowanie, ze zwycięskim utworem Kazika "Twój bój jest lepszy niż mój", krytykującym Jarosława Kaczyńskiego zniknęła ze strony radiostacji. Bojkot Trójki podzielają także młodzi artyści, którzy darzyli radiostację ogromnym szacunkiem.  Stanowisko w tej sprawie zabrał Dawid Podsiało. Wokalista udostępnił utwór Kazika i napisał:  Trudno bez emocji patrzeć na kolejny przykład demolowania kultury. Trójka miała zawsze specjalne miejsce w moim sercu, a o istnieniu kultowej listy słyszałem od urodzenia. Muzyczna redakcja Trójki od początku bardzo wspierała mnie i moją twórczość, za co zawsze będę wdzięczny. Ale jeżeli na dzisiejszej antenie PR3 polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka...

To ten utwór Kazika został usunięty z listy przebojów Trójki. "Twój bój jest lepszy niż mój" - tekst i teledysk 
EastNews
Newsy
To ten utwór Kazika został usunięty z listy przebojów Trójki. "Twój bój jest lepszy niż mój" - tekst i teledysk 
"Twój bój jest lepszy niż mój" - tekst i teledysk. O czym jest piosenka "Twój bój jest lepszy niż mój" Kazika.

Piosenka Kazika "Twój bój jest lepszy niż mój" zajęła pierwsze miejsce w piątkowej Listy Przebojów Trójki. Uznano jednak, że piosenka ta nie powinna wygrać, ponieważ „został złamany regulamin" i „dokonano manipulacji przy liczeniu głosów": Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację - czytamy w sobotnim komunikacie podpisanym przez Tomasza Kowalczewskiego, dyrektora-redaktora naczelnego Programu 3 Polskiego Radia. Zobacz także:  Kto użalał się na młodzież w hicie Kayah? QUIZ z największych polskich przebojów! Zestawienie zostało w całości usunięte, a komentatorzy mówią wprost - to cenzura. Dlaczego? Kazik w swojej piosence przywołuje w wydarzenia z 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej, wtedy mimo zakazów związanych z epidemią, Jarosław Kaczyński odwiedzał cmentarze. Pisowscy aparatczycy w Polskim Radiu wycinają z sieci informację, że wczorajszą Listę Przebojów Trójki wygrała piosenka Kazika o nieczułej bezczelności prezesa Kaczyńskiego "Bo Twój ból jest lepszy mój." Groteskowa dyktatura sięga po cenzurę artystów. Pan Gliński jest dumny. — Tomasz Siemoniak (@TomaszSiemoniak) May 16, 2020 2) .. ale zdejmowanie z @RadiowaTrojka informacji o wygranej #lpp3 piosenki Kazika (moimi zdaniem niesprawiedliwą w swej treści),jest albo przejawem głupoty albo czyjejś złej woli. W wolnym kraju artysta...

35. urodziny Dody
mat. prasowe/WYDAWNICTWO AGORA
Newsy
"W Polsce martwy artysta jest więcej wart" Doda zdradza, dlaczego radia nie grają jej piosenek
"W Polsce martwy artysta jest więcej wart" Doda zdradza, dlaczego radia nie grają jej piosenek

Z okazji 12. urodzin magazynu "Party" Doda udzieliła nam obszernego wywiadu o zmianach w jej życiu, ale i nie tylko. Gwiazda podzieliła się refleksjami na temat swojej kariery. Wyjaśniła dlaczego, mimo tak ogromnej popularności, radia nie chcą grać jej piosenek. Doda: "W Polsce martwy artysta jest więcej wart" Doda ma na koncie kilka platynowych i złotych płyt, ponad 100 nagród muzycznych (w tym MTV EMA, Telekamery czy VIVA Comet), tysiące koncertów, miliony wyświetleń na YouTubie. Występuje regularnie na największych telewizyjnych festiwalach w całej Polsce. Nie da się jednak ukryć, że jednego pola nie zdominowała - radia. Popularne polskie radiostacje (poza nielicznymi wyjątkami) konsekwentnie odmawiają grania jej utworów. Dlaczego tak jest?  Czasem mam wrażenie, że w Polsce martwy artysta jest więcej wart (śmiech) - skwitowała Doda, następnie dodała: Nie grają mnie, bo nie. Bo Doda. Codziennie dostaję wykresy. Owszem, grają mnie, ale stacje lokalne, za co bardzo dziękuję - powiedziała w rozmowie z "Party" Doda. Żałujecie? Żeby posłuchać Dody nie musicie jednak włączać radia - wystarczy wejść na YouTube'a, gdzie możecie zobaczyć cały koncert gwiazdy z orkiestrą w warszawskim Teatrze Roma. Dla fanów to naprawdę wielka gratka!  Pełna rozmowa z Dodą w urodzinowym wydaniu magazynu "Party"! Od dziś w sprzedaży! Na Dodę możecie głosować w plebiscycie Party.pl z okazji 4. urodzin Party.pl i 12. urodzin magazynu Party w kategorii: "Nagroda specjalna za walkę z hejtem"  

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik