Doda o masakrze w Orlando
East News, Instagram/dodaqueen

Doda bardzo gorzko o tragedii w Orlando: “Zamach wytłumaczony, bo w gej klubie?”

Doda o masakrze w Orlando
East News, Instagram/dodaqueen

Doda poruszona. Straszliwa weekendowa masakra w Orlando na Florydzie kosztowała życie 50 uczestników imprezy w klubie. Z całego świata płyną kondolencje polityków, gwiazd, zwykłych ludzi. Doda zamieściła na swoich profilach na Facebooku i Instagramie zdjęcie zniczy i flag przed Ambasadą USA w Warszawie. Zamieściła też poruszający komentarz.

50 osób, ludzkich istnień, niewinnych ludzi zginęło w Orlando z rąk zamachowca - terrorysty. A! Sorry, zapomniałam, że nie zmieniamy ostentacyjnie profilowego na flagę ofiar, bo byłaby gejowska? No tak... W końcu to nie ludzie, a zamach wytłumaczony, bo w gej klubie? Ja i każdy mądry, wrażliwy człowiek łączymy się w bólu. 😿 - napisała artystka.

Przypomnijmy, w czasie strzelaniny w gejowskim klubie zginęło 50 osób. Kilkoro spośród ponad 50 rannych nadal walczy o życie w szpitalach. Napastnik, Amerykanin którego rodzice pochodzili z Afganistanu, powoływał się na Państwo Islamskie, jednak służby na razie nie znalazły żadnych związków z tą organizacją. 

Czy zgadzacie się z opinią Dody? Czy to, że ofiary to osoby o odmiennych preferencjach seksualnych powoduje, że fala współczucia dla nich jest mniejsza? Czy widzicie w mediach społecznościowych tyle wyrazów solidarności z nimi, co np. po zamachach w Paryżu?

 

Oto cały wpis Dody:

 

Doda nie ukrywa, co myśli na ten temat.

Doda w różowej sukience

Więcej na temat Doda
Przeładuj

Jak Ania z "Hotelu Paradise" wspomina związek z Tindera? Zdradziła również, jaki ma typ mężczyzny

zobacz 02:11