Maseczki ochronne przeciwko koronawirusowi. Kto i kiedy musi je nosić?
East News
Newsy

Do kiedy będziemy nosić maseczki? Wiceminister zdrowia podał wstępny termin!

Do kiedy będziemy nosić maseczki? Wiceminister zdrowia podał wstępny termin!

Jak długo będziemy musieli jeszcze nosić maseczki? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Chociaż szczepionka przeciwko koronawirusowi ma być najważniejszym narzędziem do walki z groźnym wirusem, to jednak jeszcze przez następne miesiące, maseczki z nami pozostaną. Wiceminister zdrowia podał wstępny termin, do którego będą obowiązywały restrykcje.

Zobacz także: Minister zdrowia: "Będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia obecnych obostrzeń"

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Do kiedy będziemy nosić maseczki?

Pandemia koronawirusa wciąż nie odpuszcza. To już 9. miesiąc walki z epidemią, a co za tym idzie również naszego okresu izolacji i przestrzegania restrykcji. Każdy z nas marzy o powrocie do normalności - brakuje nam spotkań z ludźmi, imprez, koncertów czy spacerów bez obowiązku noszenia maseczki. Jednak to może jeszcze szybko nie nastąpić. 

Pojawiło się jednak pierwsze światełko w tunelu - szczepionka przeciwko koronawirusowi. Już na przełomie stycznia i lutego mają ruszyć szczepienia w naszym kraju. W pierwszej kolejności zaszczepieni będą medycy, mundurowi oraz osoby starsze. Jak jednak poinformował Waldemar Kraska na antenie TVP Info "niestety nie wszyscy medycy będą chcieli się zaszczepić na koronawirusa".

W tej fazie, kiedy prowadzone są listy chętnych do szczepienia służby zdrowia w ponad 500 polskich szpitalach, niestety szczepionka nie cieszy się popularnością - poinformował Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia został zapytany również o to, kiedy rząd poluzuje obostrzenia, w tym także kiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek. Waldemar Kraska podkreślił, że wprowadzenie szczepionki na polski rynek bardzo pomoże w walce z pandemią, jednak niektóre restrykcje pozostaną jeszcze z nami w niezmienionej formie na pewno do lata.

Z powodów technicznych nie jesteśmy w stanie zaszczepić wszystkich Polaków w ciągu 1-2 tygodni, więc, mimo że ona się pojawi, wciąż do lata będziemy żyć w pewnych restrykcjach: maseczka, dystans społeczny i dezynfekcja - dodał Kraska na antenie TVP Info. 

Wciąż wielu Polaków deklaruje, że nie przyjmie szczepionki przeciwko koronawirusowi. Rząd będzie chciał zachęcić do szczepień specjalną kampanią medialną, w której udział mają wziąć lekarze, celebryci czy politycy.

Na razie jednak wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez co najmniej pół roku będziemy musieli żyć z obowiązkiem noszenia maseczek. 

Koronowirus

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z TVP Info przyznał, że chociaż szczepionka przeciwko koronawirusowi pojawi się w naszym kraju już za kilka tygodni, to jednak do lata będziemy musieli jeszcze żyć w pewnych restrykcjach. 

podawanie szczepionki
Bartosz Krupa

Zobacz także
Maryla Rodowicz na zakupach i tenisie

Maryla Rodowicz pokonała koronawirusa! Teraz już sama robi zakupy i gra w... tenisa! 

Dorota Wellman o zarażeniu koronawirusem: "Napisałam testament. Na wszelki wypadek".

 

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News
Newsy
Kiedy zaczną się szczepienia na koronawirusa w Polsce?  "Chcemy zaszczepić jak najwięcej Polaków"
Szczepionka przeciw COVID-19 już wkrótce w Polsce?

Szczepienia na koronawirusa budzą coraz więcej kontrowersji, a tymczasem rząd już planuje strategię szczepień. W pierwszej fali ma przyjąć je około 16 milionów Polaków, a pierwsze szczepienia miałyby ruszyć już w styczniu. Już dziś na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski ma ogłosić aktualny stan przygotowań do szczepienia Polaków przeciw COVID-19. Czy rząd zdecyduje się wprowadzić obowiązkowe szczepienia? Do tej pory połowa Polaków deklaruje, że nie zamierza się szczepić!  Szczepionka przeciw COVID-19 już wkrótce w Polsce?  Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ma poinformować, jak obecnie wygląda stan przygotowań logistycznych Polski do szczepienia Polaków przeciw COVID-19 - podaje Radio Zet. Rząd bardzo poważnie planuje strategię szczepień, aby jak najszybciej przystąpić do podania szczepionki, na chwilę obecną, osobom chętnym. Kiedy pojawi się szczepionka, wówczas natychmiast przystąpimy do szczepienia Polaków - zapowiedział we wtorek Waldemar Kraska. Wiceszef resortu zdrowia dodaje: Jesteśmy gotowi do uruchomienia szczepienia Polaków. Myślę, że jutro na konferencji prasowej będzie ogłoszone, jak jesteśmy do tego przygotowani od strony logistycznej. Chcemy zaszczepić jak najwięcej Polaków - powiedział Waldemar Kraska Na antenie TVP Info. Michał Dworczyk wprost mówi o tym, że rząd planuje w styczniu rozpocząć program szczepień: Jeżeli szczepionka na COVID-19 trafi do Polski na przełomie grudnia i stycznia, będziemy gotowi w styczniu do rozpoczęcia programu szczepień. - powiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk  w TVN24.  Szef KPRM dodaje, że szczegóły dotyczące szczepień jeszcze w tym tygodniu przedstawi premier Mateusz Morawiecki: W tym tygodniu premier Mateusz...

szczepionka
Newsy
Rząd przedstawił plan szczepień. Na jakie benefity mogą liczyć zaszczepieni? 
Rząd przedstawił plan szczepień. Na jakie benefity mogą liczyć zaszczepieni? 

We wtorek 8. grudnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podczas której poznaliśmy strategię szczepień przeciwko koronawirusowi . Kto i na jakich zasadach zostanie zaszczepiony jako pierwszy? Jak będzie wyglądał cały proces szczepienia? Czy osoby zaszczepione otrzymają benefity i zostaną zwolnione z części obostrzeń? Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Szczepionka na koronawirusa może wywołać skutki uboczne! Producenci poinformowali o możliwych działaniach niepożądanych Strategia szczepień przeciwko koronawirusowi Na początku 2021 roku w Polsce mają ruszyć masowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. W pierwszej kolejności mają zostać zaszczepieni medycy, osoby bezpośrednio związane z walką z COVID-19, służby mundurowe, pracownicy i podopieczni DPS-ów oraz osoby starsze. Podczas wtorkowej konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego poznaliśmy strategię szczepień, które mają ruszyć po Nowym Roku. Rządzący przygotowali już projekt dokumentu, w którym zawarty jest program szczepień. Jakie są jego cele? Oto 6 głównych punktów: Dostarczenie bezpiecznych i skutecznych szczepionek, Dostarczenie szczepionek w wystarczającej ilości,  Przeprowadzenie szczepień w krótkim czasie, Szczepionki będą darmowe, Szczepionki będą  dobrowolne, Organizacja łatwo dostępnych punktów szczepień.  Projekt dokumentu zostanie jeszcze przekazany do konsultacji. Do soboty rządzący będą zbierali wszystkie uwagi, na podstawie których będą nakładać poprawki. Szef KPRM zapowiedział, że 15 grudnia zostanie przedstawiony już oficjalny dokument.  Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że podczas pracy nad dokumentem, rządzącym towarzyszyły trzy główne hasła:  wiedza,...

Czy pojedziemy na wakacje? Wiceminister zdrowia zabrał głos w sprawie otwarcia granic
East News
Newsy
Czy w tym roku wyjedziemy na wakacje? Wiceminister zdrowia zabrał głos 
Czy w tym roku wyjedziemy na wakacje? Wiceminister zdrowia zabrał głos 

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wszelkie plany, również wakacyjne. Rząd powoli stara się odmrażać gospodarkę. Jednak co z nadchodzącymi wakacjami? Czy są jakiekolwiek szanse na to, aby spędzić je za granicą? Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zabrał głos w sprawie otwarcia granic i wypowiedział się na temat wakacji. Co i kiedy się zmieni?  Zobacz także:  Do kiedy będziemy musieli nosić maseczki ochronne? Wiemy, jaka jest oficjalna wersja! Wakacje 2020: Czy pojedziemy za granicę? Wiceminister zabrał głos  Czy w najbliższym czasie możemy liczyć na otwarcie granic? Czy podróżowanie za granicę w trakcie wakacji będzie możliwe? Na temat otwarcia granic wypowiedział się dziś podczas konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska:  To wszystko jest na sztabach kryzysowych z panem premierem analizowane i jeżeli taka rekomendacja się pojawi, to oczywiście państwa poinformujemy - cytuje TVN24 Wiceminister zdrowia dodał również, że według niego najbliższe wakacje Polacy jednak będą musieli spędzić w kraju:  Nie chciałbym robić złudnych nadziei, ale myślę, że w tym roku wakacje spędzimy jednak w kraju (...) Musimy się nauczyć żyć z koronawirusem, obok niego, więc myślę, że ruch między poszczególnymi państwami na pewno wróci. Na jakich zasadach, w jakim natężeniu, to się na pewno okaże w najbliższych tygodniach - cytuje TVN24 Wytyczne w sprawie znoszenia kontroli na granicach wewnętrznych mają zostać przedstawione nadchodzących tygodniach.  Zobacz także:  Restauracje będą otwarte od 18 maja? Minister zdrowia studzi zapał! Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska twierdzi, że w tym roku Polacy spędzą wakacje w kraju.  Wytyczne na temat otwarcia granic mają pojawić się w nadchodzących...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner