Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Hit lata: Cleo - "Za Krokiem Krok"
EXCLUSIVE

Dlaczego tak często płacze w The Voice Kids? Cleo w naprawdę szczerym wywiadzie

Dlaczego tak często płacze w The Voice Kids? Cleo w naprawdę szczerym wywiadzie

Czekałam na tę rozmowę kilka tygodni. Cleo, czyli Joanna Klepko (36), nie ma czasu na spotkania z dziennikarzami, bo jej kalendarz jest po brzegi wypełniony koncertami. Choć jej przeboje mają dziś nawet po 70 mln wyświetleń na YouTubie, tak naprawdę wiele osób wie o niej jedynie to, że z piosenką „My, Słowianie” pojechała sześć lat temu na konkurs Eurowizji. Cleo rzadko udziela wywiadów, unika skandali, jak lwica chroni przed mediami rodzinę. Jestem ciekawa tej dziewczyny!

Zobacz także: Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

Przyszłam na tę rozmowę, by dowiedzieć się, jaka jesteś naprawdę. Mam szansę na szczerość?

Ostatnio zobaczyłam w Internecie zdjęcie zwierzątka, które wyglądało jak puchaty chomik, ale na zewnątrz miało skorupkę. Pomyślałam sobie, że znalazłam idealny obrazek opisujący właśnie mnie. Jestem wrażliwcem, potrzebuję tego, by móc tworzyć muzykę. Ale z drugiej strony noszę też pancerz, to jest moja ochrona przed show-biznesem.

A jednak jesteś jego częścią! Kiedy oglądam „The Voice Kids”, którego jesteś jurorką, zastanawiam się, dlaczego tak często płaczesz.

Płaczę, bo dzieciaki bardzo mnie wzruszają. Sama przeszłam długą drogę, by spełnić muzyczne marzenia, dlatego chciałabym przekazać im wiedzę i może pokazać „drogę na skróty” do sukcesu.

Długo walczyłaś o siebie?

Bardzo! Kiedy byłam w liceum i na studiach, brałam udział w różnych konkursach, śpiewałam w chórach. Widziałaś taki filmik na YouTubie, na którym śpiewałam podczas eliminacji do „X Factora”? Nie przeszłam nawet do drugiego etapu…

Jak to? Cleo, która brała udział w Eurowizji, odpadła kiedyś na początku eliminacji do „X Factora”?!

Tak, ale jak dziś patrzę na ten filmik, to widzę wystraszone biedactwo. Na scenie całą sobą mówiłam: „Dzień dobry! Przepraszam, że żyję. Chciałabym zaśpiewać piosenkę”. Wyglądałam, jakbym bała się wszystkiego. A przecież produkcja potrzebowała ludzi przebojowych. Nie byłam wtedy gotowa, by wypuścić z siebie zwierzę sceniczne. Dopiero dziś doceniłam swoją wrażliwość i delikatność. Polubiłam to w sobie, nawet fakt, że wszystkim bardzo się przejmuję. Zrozumiałam, że moja słabość może być też siłą. A zwierzę sceniczne? Dziś mam je w sobie. Jeśli przez tydzień nie zaśpiewam na koncercie, to mnie nosi. 

Wtedy, po „X Factorze”, załamałaś się?

Po studiach wylądowałam z tytułem inżyniera magistra architektury krajobrazu w biurze projektowym i niemal od razu poczułam, że w branży technicznej nie przebiję się jako kobieta, bo klienci mają więcej zaufania do mężczyzn. Wszystko wydawało mi się bez sensu. Marazm. Dopiero kiedy spotkałam Donatana i on mi powiedział, że nie mogę ciągnąć pięciu srok za ogon, postanowiłam coś zmienić. Skończyłam z dodatkowymi zajęciami i rzuciłam pracę. Wtedy dopiero zajęłam się pisaniem piosenek na dobre.

Bałaś się zrobić taki krok?

Oczywiście, nie miałam przecież wtedy odłożonych żadnych pieniędzy na koncie. Nie miałam też rodziców, którzy kupiliby mi mieszkanie. Nie wiem, czy mi uwierzysz, ale pamiętam, że nie było mnie wtedy nawet stać, by kupić sobie bilet miesięczny. Jeździłam na gapę, co dziś nie jest dla mnie powodem do dumy.

Jak wtedy wyglądało twoje życie?

To był trudny moment, bo rozstałam się z facetem i znów musiałam zamieszkać z rodzicami. Ale pomyślałam sobie, że muszę w końcu postawić na jedną kartę, bo inaczej będę nieszczęśliwa do końca życia.

Czy facet, z którym się wtedy rozstałaś, hamował twoją karierę?

Wiesz, on mi kiedyś powiedział, że wierzy głęboko w mój talent, ale nie potrafiłby być ze mną, jeśli zostałabym sławna (śmiech). Na szczęście już dziś o tym nie myślę. 

Stałaś się sławna dzięki hitowi „My, Słowianie”, który siedem lat temu nagrałaś z Donatanem. Potem przestaliście razem pracować. Nigdy nie powiedziałaś o nim złego słowa. A przecież w branży mówi się, że bywa szorstki wobec kobiet.

Mam wrażenie, że ludziom wydaje się, że jak jest rozstanie, to musi być afera i dym. A ja jestem pokojowo nastawioną osobą i wolę nieporozumienia załatwiać w cztery oczy. Poza tym uważam, że Donatan jest niezwykle inteligentnym, oczytanym gościem, miłośnikiem historii, prowadzi z powodzeniem kilka firm. To człowiek przekorny, nikomu nie chce się przypodobać, natomiast lubi bawić się show-biznesem, czasem celowo podsycając emocje.

Cleo na ramówce TVP
East News

Tak bardzo chronisz prywatność, a w teledysku „Dom” umieściłaś zdjęcie swojej babci. Jestem ciekawa, jakie kobiety cię wychowały.

Moja mama jest perfekcjonistą, nauczyła mnie dbać o szczegóły. Natomiast babinka Teresa miała wielką wolę walki i pozytywne podejście do życia. To bardzo dla mnie ważna, silna kobieta, która wychowała samodzielnie cztery córki, sama będąc półsierotą, ponieważ jej mama umarła w czasie porodu. Babcia Teresa, nawet jak chorowała, mówiła: „Dam sobie radę! Będzie dobrze! Wszystko się ułoży!”. Umarła, kiedy koncertowałam w Stanach. Czułam wtedy taką bezsilność, że musiałam napisać piosenkę, i tak powstał „Dom”.

Zastanawiam się, czy masz się na kim oprzeć, czy jest człowiek, który po koncercie tuli nadwrażliwą Cleo?

Powiem ci tak: nie chcę niczego zapeszyć, bo jak zaczynam się za dużo ekscytować, to się potem nie udaje.

Rzuciłabyś muzykę dla mężczyzny?

Nigdy nie porzuciłabym muzyki dla miłości. Wierzę, że prawdziwa miłość nie stawia takich warunków. Tylko czy ktoś będzie w stanie zaakceptować mój styl życia? Przecież mnie prawie nie ma w domu!

W minionym roku dałaś 250 koncertów. Nie masz czasem ochoty powiedzieć dość, wrócić do domu i sobie po prostu trochę poleniuchować?

Pewnie, że mam, ale faktycznie teraz najwięcej czasu spędzam na scenach i w busie, jeżdżąc na koncerty po całej Polsce. Kiedy wchodzę do domu, otwieram pięć walizek i włączam furę prania. Nie mam sztabu ludzi, którzy mi pomagają. Jestem swoją kucharką, sprzątaczką, prasowaczką i stylistką. 

Słyszałam, że przed koncertami sama robisz sobie makijaż i fryzurę.

Żyję teraz w takim biegu, że chwila na zrobienie makijażu przed wyjściem na scenę jest jak zbawienie. To mnie uspokaja. Lubię też sama projektować kreacje, ale nie mam już czasu ich szyć. Choć potrafię, bo nauczyła mnie tego mama, która jest krawcową.

Nie wyglądasz mi na osobę, której woda sodowa uderzyła do głowy.

Przed koncertem nie mam dużych wymagań. Potrzebuję tylko wody, toalety i lustra. A woda sodowa mi nie odbiła, bo bardzo dobrze pamiętam czasy studenckie, kiedy miałam w portfelu dwa złote, wyjadałam rodzicom jedzenie z lodówki i malowałam obrazy, by sprzedawać je w galerii.

A jak się czujesz, kiedy z koncertu na koncert lecisz helikopterem?

To jest dla mnie jak sen. Marzenia w tym zwariowanym świecie jednak się spełniają.

Rozmawiała Iwona Zgliczyńska

Cleo często wzrusza się na planie "The Voice Kids", nam powiedziała dlaczego.

Cleo płacze w
Mat. promocyjne

The Voice Kids 3 - Cleo
Jan Bogacz / TVP
Newsy
Dziś poznamy ostatnich finalistów "The Voice Kids 3"! Ten występ to as w rękawie Cleo?
Dziś poznamy ostatnich finalistów "The Voice Kids 3"! Ten występ to as w rękawie Cleo?

Dziś o 20:05 w TVP 2 zobaczymy ostatnie bitwy oraz sing offy w trzeciej edycji " The Voice Kids ". Na muzycznym oktagonie zmierzą się dzieci z drużyny Cleo . W sieci pojawił się już fragment jednej z bitew. Magdalena Pająk, Wiktoria Zwolińska i Cornelia Andrzejak dostały od trenerki nie lada wyzwanie! Zaśpiewały piosenkę "At Last" Etty James czyli klasyk muzyki jazzowej.   Trenerzy nie kryli zachwytu:  - Mieliśmy dzisiaj iście królewski występ - stwierdził Tomson. - Sięganie po takie utwory wymaga dużej świadomości, dojrzałości i doświadczenia. Pokazałyście klasę i to, jak ten utwór jest piękny - dodał Baron.  Warto również zwrócić uwagę na miny Dawida Kwiatkowskiego podczas występu nastolatek. Ten występ zdecydowanie zrobił wrażenie! To będzie czarny koń drużyny Cleo?  Oto dotychczasowy skład finałowy:  - Drużyna Dawida Kwiatkowskiego: Anastazja Maciąg, Marcin Maciejczak, Ala Tracz - Drużyna Tomsona i Barona: Ola Gwazdacz, Ewelina Kozub, Hania Sztachańska  Dziś poznamy ostatnią trójkę z drużyny Cleo!  Zobacz także:  Ta nastolatka pracuje z najlepszymi! Rośnie konkurencja dla Roxie Węgiel i Viki Gabor? Wieczorem znany już będzie cały finałowy skład The Voice Kids 3! Czyj podopieczny ma największą szansę wygrać trzecią edycję show? Drużyna Cleo już raz świętowała sukces! Drugą edycję talent show wygrała Anika Dąbrowska. Czy w tym roku uda się to powtórzyć?   

Uczestnicy The Voice Kids na scenie
Jan Bogacz/TVP
TV-Show
Niesamowite wykonanie hitu Beyonce w "The Voice Kids"! "Zostałem wbity w fotel" mówi Dawid Kwiatkowski
Antoni Szydłowski, Hanna Sztachańska i Lara Hidane  z "The Voice Kids" zachwycili swoim występem w show TVP!

Antoni Szydłowski, Hanna Sztachańska i Lara Hidane  z "The Voice Kids" zachwycili swoim występem w show TVP! Podopieczni Tomsona i Barona zaśpiewali wielki hit Beyonce z filmu "Król" Lew" i oczarowali publiczność oraz jury. Miałam ciarki, a to jest prawdziwy wyznacznik tego, że śpiewacie sercem - powie Cleo po ich występie.   Zostałem wbity w fotel - doda Dawid Kwiatkowski. Niesamowite wykonanie piosenki "Spirit" widzowie Telewizyjnej Dwójki będą mogli zobaczyć już w najbliższą sobotę, 8 lutego. Który z uczestników przejdzie do kolejnego etapu programu? Tego dowiemy się z najnowszego odcinka "The Voice of Poland"! Zanim jednak poznamy werdykt trenerów, zobaczcie i posłuchajcie, jak Antoni, Hanna i Lara dali czadu na scenie! Ależ oni mają głosy! Zobacz także:  Baron odsłania kulisy "The Voice Kids"! Kto ma największą szansę na wygraną? Jury było zachwycone występem młodych artystów.

Eliza Xerxa, Lizaveta Misnikova i Natalia Wawrzyńczyk - The Voice Kids 3 bitwy
Jan Bogacz, TVP
TV-Show
Ten występ z "The Voice Kids" wywołuje ciarki! Wśród nich jest następczyni Viki Gabor i Roxie Wegiel?
Ten występ z "The Voice Kids" wywołuje ciarki! Wśród nich jest następczyni Viki Gabor i Roxie Wegiel?

W najbliższą sobotę w " The Voice Kids " odbędą się bitwy drużyny Tomsona i Barona . Trenerzy wybiorą trzy osoby, które przejdą do kolejnego etapu. Tydzień temu poznaliśmy skład teamu Dawida Kwiatkowskiego. O wygraną zawalczą: Marcin Maciejczak, Ala Tracz i Anastazja Maciąg. Kto do nich dołączy? W sieci pojawił się fragment nadchodzącego odcinka. Występ Elizy Xerxy, Lizavety Misnikovej i Natalii Wawrzyńczyk może sporo namieszać. Trio zaśpiewało przebój „Symphony” z repertuaru Clean Bandit i Zary Larsson. - To będzie ostra jazda bez trzymanki. Proponuję wszystkim zapiąć pasy - emocjonował się Baron. - Totalne rakiety - dodał Tomson.  Zgadzacie się?  Zobacz także:  Baron odsłania kulisy "The Voice Kids"! Kto ma największą szansę na wygraną? ElizA Xerxa, Lizaveta Misnikova i Natalia Wawrzyńczyk z drużyny Tomsona i Barona zaśpiewały "Symphony" z repertuaru Clean Bandit i Zary Larron. Czy wśród nich jest przyszła finalistka The Voice Kids 3?  Czy przyszły zwycięzca "The Voice Kids 3" będzie z drużyny Tomsona i Barona? Jako pierwsza szlaki do zwycięstwa przetarła Roxie Węgiel z drużyny Edyty Górniak. W drugiej edycji drużynę chłopaków wybrała Viki Gabor. Pomimo tego, że nie zwyciężyła w show, kilka miesięcy później wygrała Eurowizję, powtarzając sukces Roxie sprzed roku.   

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner