Jacek Braciak nie zdecydował się na przyjęcie propozycji roli Pshemko w kontynuacji serialu "BrzydUla". Do tej pory media informowały, że odmowa była motywowana udziałem w innych projektach. Teraz okazuje jednak, że powód był zupełnie inny. Zdradził go sam aktor.

Reklama

Jacek Braciak w książce Jacka Wakara "Zawód: aktor" mówi wprost, co myśli o serialach TVN i dlaczego już od dawna nie widzieliśmy go w żadnej produkcji tej stacji!

Dlaczego Jacek Braciak nie wrócił do "BrzydUli"2?

Jacek Braciak jest jednym z najlepszych polskich aktorów. Jego filmografia jest bardzo bogata, od czasu do czasu można go też zobaczyć w popularnych serialach. Ogromną popularnością cieszyła się grana przez niego rola Pshemko w "BrzydUli" oraz postać Marka w "Rodzinka.pl".

Teraz Jacek Braciak otwarcie powiedział, dlaczego nie przyjmuje ról w serialach TVN:

Zdarza mi się dostawać propozycje seriali z TVN, ale one są wszystkie takie same, pomijając już obsadę, takie glamour, okrągłe. Mam wrażenie, że scenariusze, dialogi są pisane jak w epoce Adama Bahdaja, a autor ma trzydzieści lat. Facet w moim wieku na przykład mówi: »Gdybym wiedział, tobym się z nią nie chajtał«. Na litość boską, kto tak mówi? Albo tak: »Masz jakieś alko?«. Ręce opadają. Same kalki, figury, sztance. Tam nie ma ludzi, nie ma życia. Wiecznie te damy w swetrach z za długimi rękawami patrzą na Warszawę nocą… Widzę role, sposób opowiadania, reżyserię nie do odróżnienia. Tam pracują różni reżyserzy, ale jeśli ogląda się te seriale jeden po drugim, wyglądają, jakby robiła je jedna osoba" – powiedział Jacek Braciak w wywiadzie do książki "Zawód: aktor" Jacka Wakara.

Aktor dodał też, że role w serialach przyjmuje się głównie dla pieniędzy.

Zobacz także

A jak komentuje swoje dotychczasowe role w serialach? Okazuje się, że serial "BrzydUla" postrzega dobrze, ale o "Prosto w serce" ma zupełnie inne zdanie:

»Brzydula« była niezła, ale już »Prosto w serce« koszmarne. Ale ja z tego żyłem przez półtora roku. Miałem szczęście, że zagrałem w »Ja to mam szczęście«, które było dobrym serialem, miałem tam dużo dni zdjęciowych, a co za tym idzie – dużo pieniędzy. Nie traktowałem i nie traktuję tego zawodu jako misji, posłannictwa, to jest moje źródło utrzymania - dodaje aktor.

Aktor słusznie podsumował znane seriale?

Zobacz także: Julia Kamińska swojego partnera poznała w pracy. Razem stworzyli drugą część „BrzydUli”. Jaki scenariusz napisali dla siebie?

East News

Rola Pshemko w pierwszej części "BrzydUli" cieszyła się ogromną popularnością.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama