Party Stories
Czy będzie zakaz rodzinnych spotkań w Wielkanoc
Czy będzie zakaz rodzinnych spotkań w Wielkanoc
Newsy

Koronawirus w Polsce. Czy w Wielkanoc będzie można spotkać się z rodziną?! Są nowe zalecenia rządu

Koronawirus w Polsce - co z Wielkanocą? Czy będzie można spotkać się z rodziną? Czy jest zakaz spotykania z rodziną?

Są nowe obostrzenia rządu w sprawie walki z koronawirusem. Podczas konferencji prasowej z udziałem ministra Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego poinformowano m.in. o zamknięciu hoteli, ograniczeń w liczbie klientów w sklepach, na targach, na poczcie czy o zakazie korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich. Co ze świętami Wielkanocnymi? Jakie są zalecenia rządu?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Wielkanoc 2020 - czy można spotkać się z rodziną?

Wielkanoc 2020 przypada w tym roku na dni 10-13.04. Nowe zalecenia rządu mają obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie, a więc obejmują okres świąt. Minister zaleca pozostanie w domu, ograniczanie wszelkich spotkań rodzinnych, wyjazdów:

Powinniśmy maksymalnie stosować się do reżimu nie spotykania się. Przy dużych spotkaniach rodzinnych ryzyko jest bardzo duże. Przed świętami będziemy to oceniać - powiedział minister Łukasz Szumowski.

Przed świętami czeka nas więc jeszcze niejedna konferencja z udziałem władz, podczas których poznamy kolejne obostrzenia dotyczące ograniczeń w poruszaniu się, korzystaniu ze sklepów, miejsc przestrzeni publicznej itd.

Zobacz także: Biedronka wprowadza sprzedaż żeli antybakteryjnych. Jest jednak limit! Jaka cena?

Jedno jest pewne - przed nami naprawdę trudny czas.

Konferencja prasowe Mateusza Morawieckiego

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Puste półki w sklepach
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia w sklepach - to dotyczy też Lidla i Biedronki
We wtorek 31 marca premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach zastosowanych w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. O tym musisz pamiętać przed pójściem do sklepu!

We wtorek 31 marca o godzinie 12:00 odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Polski rząd wprowadził kolejne obostrzenia mające na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa . Nowe rygory dotyczą także robienia zakupów. O czym będziemy musieli pamiętać przed pójściem do sklepu?  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Czy w Wielkanoc będzie można spotkać się z rodziną?! Są nowe zalecenia rządu Nowe obostrzenia dotyczące robienia zakupów Tak wielu nowych obostrzeń polski rząd nigdy wcześniej nie wprowadził! Jednak dynamicznie rozwijająca się sytuacja epidemiologiczna oraz nieodpowiedzialne zachowania niektórych Polaków spowodowały, że zdecydowano się na wdrożenie kolejnych rygorów. Jednymi z nich są nowe zasady podczas robienia zakupów.  Od teraz w sklepach będzie mogło przebywać  tylko 3 razy więcej osób, niż jest kas.  Na przykład jeśli w sklepie jest 5 stanowisk kasowych, to zakupy będzie mogło robić maksymalnie 15 osób. Dodatkowo każdy klient przed wejściem do sklepu będzie musiał założyć rękawiczki jednorazowe. Sklepy wielkopowierzchniowe powinny je zapewnić kupującym. Podobne zasady będą obowiązywać na targowiskach - liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż  trzykrotność liczby punktów handlowych. Dodatkowo w godzinach od 10:00 do 12:00 każdego dnia, zakupy będą mogli robić wyłącznie seniorzy powyżej 65 roku życia.  W pozostałych godzinach sklepy będą dostępne dla pozostałych osób. Co więcej osoby do 18 roku życia nie mogą przebywać same w przestrzeni publicznej. Dzieci i młodzież mogą wychodzić z domu tylko z dorosłym opiekunem. Oznacza to, że same nie będą mogły również...

Wigilia limity osób w związku z koronawirusem
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: Ile osób może uczestniczyć w Wigilii? Minister zdrowia rozwiewa wątpliwości!
Ile osób może być na Wigilii 2020 w Polsce? Minister wyjaśnia!

Obostrzenia dotyczące świąt Bożego Narodzenia wywoływały mnóstwo emocji. Podczas konferencji prasowej premier zaapelował, aby tegoroczne święta spędzić w gronie najbliższych, a rząd wprowadził limity osób, które mogą uczestniczyć podczas Wigilii. Okazuje się, że limit 5 osób na spotkaniach świątecznych budził ogromne kontrowersje i nie do końca było jasne, jak interpretować te wytyczne. Teraz minister zdrowia Adam Niedzielski ostatecznie rozwiał te kwestie. Zobaczcie, ile osób może uczestniczyć w Wigilii! Ile osób może uczestniczyć w Wigilii zgodnie z nowymi obostrzeniami? W ostatnich dniach liczba dobowych zakażeń koronawirusem spada, ale niepokojąco rośnie liczba zgonów. Aby nadal wyhamować ilość zakażeń rząd wprowadził obostrzenia dotyczące świąt Bożego Narodzenia i apeluje, aby ten czas spędzić w gronie najbliższych osób bez dużych rodzinnych spotkań. Do tej pory nie było jasne jak interpretować limit 5 osób na spotkaniach rodzinnych i to budziło niemałe kontrowersje! Teraz minister Adam Niedzielski ostatecznie rozwiał wątpliwości i poinformował, że limit osób dotyczy zaproszonych gości, a nie samej rodziny mieszkającej w danym domu: Jeżeli chodzi o święta, to przyjęliśmy takie rozwiązanie, że oprócz rodziny może pojawić się dodatkowe 5 osób, ale namawiamy do kameralnego, w gronie najbliższej rodziny spędzonego okresu świątecznego tak, żeby to były naprawdę już ostatnie święta, które musimy spędzać w ten sposób. - powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski na środowej konferencji prasowej.  Takie same zasady będą obowiązywały w Sylwestra? Okazuje się, że decyzję dotyczącą imprez sylwestrowych poznamy mniej więcej tydzień wcześniej. Według zapowiedzi ministra zdrowia decyzja zapadnie jeszcze przed świętami:...

Cmentarz
East News
Newsy
Cmentarze jednak zostaną zamknięte? Szef Ministerstwa Zdrowia zwraca uwagę na ważną rzecz!
Czy w Święto Zmarłych cmentarze będą otwarte? Czy w dobie pandemii koronawirusa będziemy mogli odwiedzić groby swoich bliskich?

Czy w Święto Zmarłych cmentarze będą otwarte? Czy w dobie pandemii koronawirusa będziemy mogli odwiedzić groby swoich bliskich? Takie pytania z pewnością zadają sobie wszyscy. Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami, jednak ze względu na rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa w Polsce są wprowadzane kolejne obostrzenia. Ostatnio wiceszef Ministerstwa Zdrowia przyznał, że najprawdopodobniej będą wydawane zalecenia, aby w okresie Wszystkich Świętych ograniczyć podróże Polaków. Czy to oznacza, że powtórzy się sytuacja sprzed kilku miesięcy, kiedy zamykano cmentarze? Jest komentarz! Maseczki na cmentarzach Pandemia koronawirusa nie odpuszcza i niestety w ostatnich dniach Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych rekordowych liczbach zakażeń w naszym kraju. Wczoraj (6 października) MZ podało, że w ciągu minionej doby wykryto 2236 przypadków koronawirusa - niestety, zmarło aż 58 osób. Łącznie od początku pandemii w Polsce koronawirusa stwierdzono u 104 316 osób, a 2717 osób zmarło (dane z dnia 6 października). Od kilku dni liczba dziennych przypadków waha się w okolicach 2 tysięcy osób- w związku z tym Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od soboty (10 października) zostaną wprowadzone nowe obostrzenia. Czy w związku z rosnącą liczbą zachorowań będą również zamykane cmentarze przed Świętem Zmarłych? Niestety, wciąż nie ma jednoznacznej i pewnej odpowiedzi ze strony władz.  Wolałbym, abyśmy w tym czasie po prostu byli bardzo ostrożni, ale by te spotkania przy grobach bliskich jednak się odbywały- rzecznik rządu mówił na antenie Polsat News.  Ministerstwo Zdrowia stale obserwuje sytuację sanitarno-epidemiologiczną, dotyczącą zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i analizuje dynamikę przyrostu zachorowań. Jednak jest zbyt wcześnie, żeby już wydawać...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner